Nacionalinio vėžio instituto gydytojas onkologas A. Dulskas atsako į „Dzūkų žinių“ skaitytojų klausimus.
Albinas iš Kapčiamiesčio klausia: „Man 61-eri, ilgai gydžiausi skrandžio opą. Ar gali iš opos išsivystyti vėžys? Kaip gydomas skrandžio vėžys? Ar tiesa, kad per operaciją pašalinamas skrandis? Kaip po to valgyti?“
Audrius Dulskas: „Ilgalaikis opos turėjimas padidina riziką susirgti vėžiu. Todėl esant simptomams (maudimas po duobute, sunkumas po valgio), galima vis pasikartoti gastroskopiją (kas 2 metus). Skrandžio vėžys gydomas operaciniu būdu. Esant lokaliai pažengusiam – pradedama nuo chemoterapijos, paskui šalinamas skrandis arba jo dalis ir tada vėl taikoma chemoterapija. Operacijos metu pašalinama dalis skrandžio arba visas skrandis. Bet kuriuo atveju jau reikia keisti gyvenimo būdą ir mitybą – valgyti mažesnėmis porcijomis, kiek dažniau, tai yra 4–6 kartus per dieną. Kartais reikia vartoti papildus.“
Kviečiame mūsų skaitytojus pasinaudoti unikalia galimybe ir pateikti gydytojui A. Dulskui klausimus. Gydytojas specializuojasi skrandžio, žarnyno ir kitų vidaus organų onkologinių susirgimų gydymo srityje. Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu: dzukuzinios@gmail.com. Klausimo pateikėjui pageidaujant, jo asmeninai duomenys nebus viešinami.