Dzūkų žinios

Po prastų metų seka geresni. Ar tikrai?

Dalintis:

Pienininkystės sektoriuje dirbantys visada geresnių metų tikisi“, – sako Asta Kiseliauskaitė iš Būdviečio kaimo, pakalbinta jau šiais metais.

Pieno kainos žiemą buvo pakeltos, pavasariop mažės. Dabar už litrą pieno smulkieji ūkininkai gauna apie 26 centus, o didesnieji ir 30 centų, dar daugiau pieno supirkėjams tiekiantys ir dar daugiau – 38 centus.

Mažieji ūkininkai įsitikinę, kad netolimoje ateityje smulkieji ūkiai išnyks, jų jau ženkliai mažėja ir dabar, mažėja ir karvių skaičius, mažiau ir pieno primelžiama, o mes, vartotojai, tikėtina, gersime pieną iš „miltelių“. „Girdisi kaime žmonių kalbos, kad kuras pabrango, o štai pienas pavasariop, kaip ir kasmet, tikrai pigs. Žmonėms neramu, kaip reiks išgyventi“, – tokias kalbas girdi Asta. Juk ir nedideliuose ūkiuose tam, kad apsidirbtų, reikia technikos: ūkininkai kuria savo traktoriukus ir važiuoja, o kuro reikia. „Mano, kad pavasarį bus košmaras. Visai sunku bus pragyventi. Per žiemą laikę karves žmonės vėl grasinasi jas parduoti, tačiau vieni įpratę laikyti, kiti, didesni, ūkiai turi europinių įsipareigojimų, negali mažinti bandų. Ko gero, išlaikę karves per žiemą, vasarą ganys pievose ir vėl stebės, kas dėsis pieno rinkoje. Taip ratas ir sukasi“, – pasakoja kaimo žmonių kalbas Asta. Ūkininkai skaičiuoja, o pasiskaičiavę, mato, kad nelabai galas su galu sueina. „Dabar jau kalba, kad kitai žiemai jau karvių nepasiliks, parduos. O kaip bus, pamatysime. Apie pardavimą karvių kalbos nuolat sukasi“, – dėsto pašnekovė.

O poreikis pieno produktams išlieka. Pieno produktai vis brangsta. Žmonės jau sviestą stengiasi pirkti tik akcijų metu, o nusipirkę daugiau laiko šaldymo kamerose. Pieno produktų kainos šokinėja ir šiais, jau naujais, metais. Tad ar bus 2025-ieji geresni pienininkams, palankesni ir mums, vartotojams, pamatysime.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: