Lietuva pieno ūkiams Briuselio prašo 18,6 mln. eurų per ketvirtį
Anot K. Navicko, paramą prašoma mokėti, kol pieno supirkimo kainos pasieks Europos Sąjungos vidurkį.
Anot K. Navicko, paramą prašoma mokėti, kol pieno supirkimo kainos pasieks Europos Sąjungos vidurkį.
Prognozuojama, kad dabar auginamų pagrindinių kultūrų plotai 2040 m., palyginti su 2020-aisiais, susitrauktų 133 tūkst. ha, o derliai sumenktų apie 2 mln. t.
Nacionalinė mokėjimo agentūra kovo 1 d. pradeda mokėti susietąją paramą už 2022 m. laikytus gyvulius.
Antanui Vailioniui teko įveikti ne vieną iššūkį, kol, metęs darbą ir gyvenimą mieste, kaime atrado patinkančią veiklą ir susikūrė sėkmingą bei įdomų gyvenimą.
Pienininkystės verslas – perspektyvus, bet tam, kad ši veikla nebūtų varginanti, reikia modernizuoti ūkį. Tam labai praverčia parama.
Agnė Bučionienė iš Nemajūnų kaimo, Lazdijų r. sav., sako, kad jau niežti nagus: vis dažniau pavarto sėklų pakelius.
Avis ir triušius auginantis ūkininkas Mantas Jančiukas su drauge Agne: „Paragavęs didmiesčio gyvenimo, supranti, kad kaimas traukia labiau“.
Išmokos dalyvaujantiems KPP veikloje „Ražienų laukai per žiemą“ mokamos už ne mažesnį kaip 1 ha žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotą bei už ne mažesnį kaip 1 ha lauko plotą.
Gausi rajono ūkininkų bendruomenė buvo sukviesta į Lazdijų kultūros centrą, kur buvo pagerbti ir iškilmingai apdovanoti rajono ūkininkai, apžiūros-konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai.
Žemdirbiai neprivalės atkurti daugiamečių pievų pagal 2022 m. deklaravimo rezultatus.
Dzūkai ir toliau puikiai pasirodo čempionate! Šiemet dzūkams atstovauja Audriaus Jokubausko ir Giedriaus Tėvelio sūrininkystės ūkis „Varinis puodas“.
Vykdant reformą, visai nepagalvota apie kaimiškąsias vietoves, kur šios tarnybos paslaugos ypač aktualios.
Visos iniciatyvos turi ateiti iš apačios. Žmonės turi žinoti, ko jie nori, o ministerija privalo ieškoti būdų, kaip jiems padėti.
Lietinga vasara pridarė nemažai rūpesčių ūkininkams.
Didelę ūkininkavimo patirtį sukaupęs ūkininkas Edmundas Henrikas Jastramskas skaitytojams pasakoja apie nueitą kelią, kuriame būta visko.
Semoškų kaimo ūkininkų D. ir J. Zelenauskų sėkminga veikla ne kartą buvo pripažinta ir įvertinta.
Šiemet Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos taisyklėse įsigaliojo ir tam tikri pakeitimai, susiję su infliacija šalyje ir kainų šuoliu.
Dvidešimtą kartą Veisiejuose, Lazdijų rajone, vyko Pirmosios vagos šventė. Pagal senuosius papročius žemę atrakinti ir pirmąją vagą išarti reikia balandžio 23 d., per Jurgines. Šventėje prisimintos senosios apeigos, skirtos maldos ir dainos, kad derlius būtų skalsus. Šventės organizatoriai pakvietė Jurgį, kuris simboliškai aplink laukus apnešė duonos kepalą. Po apeigų artojai pradėjo varžytis, kuris pirmesnis tiesesnę … Skaityti toliau
Tai, kad Lazdijai yra darbščių žemdirbių kraštas, o visais laikais juos garsina puikūs šio krašto ūkininkai, kurie sugeba ūkininkauti, rūpindamiesi sveika, darnia ir klestinčia gamta, įrodė ir praėjusį savaitgalį paskelbti nacionalinio konkurso „Gero ūkininko čempionatas“ nugalėtojai. Smagu, kad tarp penkių šio čempionato nugalėtojų yra ir mūsų rajono atstovai – Nerijus ir Agnė Sukackai, kurie tapo … Skaityti toliau
Parama padeda stiprų pamatą sėkmingai veiklai, o meilė tam, ką darai, nuverčia kalnus ir daro stebuklus. Tuo įsitikinęs Gintautas Migonis, kurio vadovaujamas „Baltos avies“ kooperatyvas 2018 metais pasinaudojo parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Norintys taip pat sėkmingai plėtoti … Skaityti toliau
Jam 38-eri, jai 33-eji metai. Pažįstami jau 11, o kai susituokę, netrukus bus 8 metai. Gyvena Lazdijuose, ūkininkauja ir verslauja. Tai Alytaus apskrities laikraščio „Dainavos žodis“ ir Lazdijų rajono laikraščio „Dzūkų žinios“ leidėjai Darius Brindza ir jo žmona Rūta Margelytė-Brindzienė. Dariaus ir Rūtos pažintį galima pavadinti tarnybiniu romanu. Sutuoktiniai susipažino, kuomet Darius pradėjo dirbti UAB „Dzūkų … Skaityti toliau
Šiemet kaip niekada anksti prasidėjusi javapjūtė jau baigia rikiuoti prie elevatorių traktorius ir sunkvežimius su naujuoju derliumi. Nors šiemet derlius daug ankstesnis kaip kitais metais, tačiau nei žemdirbiai, nei jo supirkėjai juo labai nesidžiaugia. Šeštokų elevatoriaus, į kurį savo grūdus veža dauguma mūsų rajono ūkininkų, vadovas Raimondas Moliušis pripažino, jog šių metų grūdų kokybė nėra … Skaityti toliau