Krosnos seniūnijoje atsirado naujas gyventojas – žmonių ir galvijų draugijos nevengiantis stumbras
Krosnos seniūnijos įvairių kaimų gyventojai tapo neeilinio įvykio liudininkais – šiame krašte pasirodė didžiulis stumbras.
Krosnos seniūnijos įvairių kaimų gyventojai tapo neeilinio įvykio liudininkais – šiame krašte pasirodė didžiulis stumbras.
Ilgąjį savaitgalį sinoptikai Lietuvoje pranašauja audrą. Numatoma, kad stipriausias vėjas pūs penktadienį, o kritulių tikimasi sulaukti sekmadienio dieną.
Spalio mėnuo paslaptingai ramus, dosnus ir nenuspėjamai aikštingas.
Spalio 4-6 dienomis vyko tradiciniai Paukščių palydų renginiai daugelyje Lietuvos vietų, ne išimtis ir Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija. „EuroBirdwatch“ renginiai vyko Žuvinto biosferos rezervate, Metelių, Aukštadvario ir Vištyčio regioniniuose parkuose.
Dirbta buvo taip, kaip tėvai išmokė dirbti, džiaugtis vieni kitais ir gyvenimu!
Jei norite išsiauginti unikalų ir ilgaamžį bonsai medelį, pušis – puikus pasirinkimas.
Nusistovėję šilti ir sausi orai rugsėjo viduryje palankus metas tradiciniam „vėžliakasiui“, kuris kasmet vyksta Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose.
Daržininkų siaubas. Neišrankus maistui. Galintis sunaikinti visą derlių ir daryti ženklų neigiamą poveikį aplinkai. Kas?
Įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „NATURA 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, Punios šilo teritorijoje atlikti tyrimai džiugina rezultatais.
Vyriausybė uždraudė gyventojams uogauti ir grybauti valstybės saugomose teritorijose – nacionalinių ir regioninių parkų rezervatuose, kurie nesiriboja su kaimais ar viensėdžiais. Praėjusių metų gruodį Seimo priimtą Saugomų teritorijų įstatymą įgyvendinantys teisės aktai priimti trečiadienį. Naujoji tvarka galioja jau nuo šių metų liepos 1 d. Uogauti ir grybauti saugomose teritorijose leidžiama tik tiems žmonėms, kurie gyvenamą … Skaityti toliau
Žuvinto biosferos rezervate gyvenimas virte verda – į svečius užsuko stumbras, stebimos rekordinės pilkųjų žąsų sankaupos prieš skrydį į šiltuosius kraštus, gausėja ir kitų migruojančių paukščių, o vietiniams gyventojams bus leidžiama pasirinkti spanguolių.
Ir pašvaistė, ir žvaigždžių lietus – trūksta žodžių, koks grožis!
Kaipgi yra su tais grybais: auga jie mūsų miškuose ar ne?
Lazdijuose, beveik pačiame centre – Vilties gatvėje – įsikūrę net dvi ežių šeimynos.
Ar kada nors susimąstėte, kaip saugiai ir efektyviai pjauti žolę šlaituose ar nelygiose vietovėse naudojant galingą vejos traktorių?
Sekmadienį prasidėjusi audra siaubė ir mūsų rajoną bei pridarė žalos.
Už valstybinės reikšmės kelių plėtrą bei priežiūrą atsakingos AB „Via Lietuva“ partneriai, AB „Kelių priežiūra“ praneša, kad kelininkai intensyviai dirba, siekdami likviduoti audros padarinius ir užtikrinti eismo saugumą, tačiau šie darbai gali užtrukti.
Kokio derliaus galime tikėtis šiemet? Ar ankstyva javapjūtė žada geros kokybės gausų derlių?
Mokslininkams apibendrinus šių metų meldinių nendrinukių gausos tyrimų duomenis paaiškėjo, kad jų šiemet padaugėjo.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad vietomis numatomi smarkūs lietūs, kruša, škvalas.
Į gimtuosius namus, Dzūkijos pelkutes, sugrįžo 111 balinių vėžlių jauniklių.
Tiek sieną kirtęs ir į Lietuvos gilumą nulėkęs briedis, tiek jį persekiojusi meška iki pirmadienio popietės atgal prie sienos nebegrįžo.
Neįprastas stirnos elgesys nustebino vieno kaimo gyventoją.
Ramunė prirenka pavydėtinai daug voveraičių – be kelių kibirų grybų namo negrįžta.
Vienur jazminai dar žydi, kitur – jau nužydėjo. Tačiau visi sutiks, kad jie ne tik puošia mūsų sodybas, nepaprastai kvepia, pasirodo, juos naudoja kosmetikoje, kulinarijoje, liaudies medicinoje taip pat gerai žinoma jazminų nauda.
Tikėkimės, ji nepridarys mums didelės žalos.
Šiemet neįprastai anksti sužydo liepos.
Birželio 8 dieną vyko tradicinės spiningavimo varžybos Galsto ežere. Spiningavimo varžybos – tai tradicinės rajono šventės „Pasienio fiesta“ dalis. Jose dalyvauti pareiškė norą net 43 žvejai.