Dzūkų žinios

Lazdijiškiai išėjusių anapilin kapus suras jau ir internete

Dalintis:
Taip atrodo Lazdijų miesto kapinės iš palydovo.

Šį pavasarį Lazdijų kapinėse prasidėjo pirmasis skaitmenizavimo etapas. Konkursą laimėjusios UAB „Hnit-Baltic“ įmonės atstovai pavasarį susitikę su Architektūros ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialiste Renata Muliuoliene ir Lazdijų miesto seniūne Vaida Gazdziauskiene, aptarė darbus.
Pasibaigus paruošimo darbams, įdiegta kapinių valdymo e-sistema, kurioje kaupiama kapinių, sektorių, kapaviečių ir laidojimo vietų informacija. Per šią sistemą organizuojama kapaviečių suteikimo ir velionių palaidojimo tvarka. Žmonėms tai bus labai naudinga, kadangi šiuo metu mirties liudijimus gydytojai jau išduoda skaitmeninius, juos savo artimuosius laidojantys rajono gyventojai galės elektroniniu paštu išsiųsti seniūnijai, kuriose kapinėse planuoja laidoti, ir gauti – taip pat elektroniniu paštu – tam reikalingą leidimą. Žmonėms, kurie laidotuvių dienomis ir taip turi begales rūpesčių, nebereikės važinėti po valdiškas įstaigas, gaišti savo brangaus laiko. Kapinių plane, kuris taip pat bus šioje sistemoje, seniūnijos darbuotojas galės iškart pažymėti būsimąją laidojimo vietą – naują ar jau esančioje giminės kapavietėje. Taip pat yra galimybė vykdyti apleistų kapaviečių identifikavimą bei lengviau kontroliuoti savivaldybėje esančių kapinių teisinę registraciją ir teritorijų priežiūrą.
Gyventojai, norintys pasinaudoti nauja paslauga, turi suvesti šią nuorodą: http://lazdijai.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=e329cc59e58d42a9800a49619741e62c. Atsidariusiame lange yra pateiktas Lazdijų kapinių žemėlapis bei nurodyta naudojimosi instrukcija. Žemėlapyje pateikiama informacija apie Lazdijų rajono savivaldybės kapines ir jose palaidotus asmenis. Informacija nuolat pildoma ir tikslinama. Norėdami surasti Lazdijų rajono savivaldybėje palaidotą asmenį, paieškos laukelyje įveskite asmens vardo ar pavardės fragmentą ir pasirinkite tinkamą variantą iš pasiūlyto sąrašo.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie jus sudominusį kapą, priartinkite žemėlapį ir spauskite ant kapo – atsidariusiame langelyje gausite detalią informaciją apie kape palaidotus asmenis, o paspaudę žemėlapyje ant kapo paminklo, galėsite peržiūrėti kapo nuotrauką. Žemėlapyje taip pat galite naudotis spausdinimo, braižymo ir matavimo įrankiais.
Skaitmenizuotos kapinės ypač aktualu žmonėms, negyvenantiems Lazdijų rajone ar seniai Lazdijuose lankiusiems artimųjų kapus. Mūsų rajono savivaldybės gyventojai vieni pirmųjų jau gali naudotis tokia rajono, o ypač buvusiems rajono gyventojams reikalinga paslauga. Šiuo metu skaitmenizavimo darbai atliekami ir Rudaminos kapinėse.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: