Įkliuvo su 0,156 gramo žolės – nubaudė 905 eurų bauda

Asociatyvi nuotr.

Mūsų rajone retai išaiškinami nusikaltimai, susiję su narkotinių medžiagų laikymu, jų platinimu. Kartais policijos pareigūnams įkliūva asmenys, su savimi turintys nedidelį kiekį augalinės kilmės narkotinių medžiagų arba psichotropinių tablečių. Vienas iš tokių pakliuvo Veisiejuose.
Šių metų rugpjūčio pabaigoje Veisiejų miesto parke policijos pareigūnai sulaikė vyriškį D. Š., kuris su savimi turėjo nedidelį kiekį narkotinių medžiagų, tai yra vieną plastikinį maišelį su medžiagų mišiniu, kurio sudėtyje buvo 0,156 g narkotinių medžiagų – kanapių ir šią narkotinę medžiagą neteisėtai laikė bei gabeno su savimi iki šių metų rugpjūčio 24 dienos vėlyvo vakaro. Tuo metu policijos pareigūnai Veisiejų miesto parke vykusios šventės metu užtikrino viešąją tvarką. Patruliuodami parke, pastebėjo ant suoliuko sėdinčius tris vyrus, iš kurių vienas buvo įtartinas, kadangi juos pamatęs sutriko, kairėje rankoje kažką laikė. Policijos pareigūnų paprašius parodyti, ką turi rankose, iš pradžių vengė parodyti, rodydamas kairę ranką, delną buvo uždengęs plastikiniu bokalu. Paprašius padėti bokalą ant žemės ir parodyti abi rankas delnais į viršų, pareigūnai kairėje rankoje pastebėjo plastikinį maišelį, kuriame buvo neaiškios kilmės žalios spalvos medžiaga, galimai, narkotinė. Paklausus, kas yra maišelyje, vyriškis teigė maišelį radęs ant žemės. Asmeniui pateikus asmens tapatybės kortelę, nustatyta, kad tai D. Š., kuriam alkoholio matuokliu nustatytas 1,21 promilės neblaivumas. Jis elgėsi agresyviai, vengė sulaikymo, vartojo necenzūrinius žodžius, o pristačius į Lazdijų ligoninės Priėmimo skyrių, atsisakė duoti tiriamąją medžiagą.
Rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek nagrinėjant šią bylą teisme D. Š. savo kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad šių metų rugpjūčio 24 dieną po pietų eidamas gatve Veisiejų mieste rado plastikinį maišelį, kuriame, kaip suprato, buvo narkotinė medžiaga. Šią narkotinę medžiagą pasiėmė sau bei nusinešė į miesto parke vykusią šventę. Apie 23 valandą 10 minučių, parke sėdint ant suoliuko su draugais, prie jų priėjo policijos pareigūnai bei paprašė parodyti, ką turi rankose. Vienoje rankoje laikydamas alaus bokalą, jis po juo laikė rastą maišelį su narkotine medžiaga, kurią ketino pats suvartoti, neturėjo tikslo parduoti ar kitaip platinti. Jis pareigūnams vengė parodyti, o parodęs sakė, kad čia ne jo ir ji buvo prilipusi prie bokalo, kadangi norėjo išvengti atsakomybės bei buvo vartojęs alkoholinių gėrimų. Policijos pareigūnai iš D. Š. narkotines medžiagas paėmė, jam paaiškino, kad bus pristatytas į Lazdijų ligoninės Priėmimo skyrių šlapimo arba kraujo paėmimui. Kadangi šlapintis nenorėjo, todėl supyko. Kai pareigūnai pasakė, kad bus pristatytas į Lazdijų ligoninę, paskambino draugei J. B., kad ateitų. Kuomet pareigūnai jį pristatė į Lazdijų ligoninės Priėmimo skyrių, šlapimo ir kraujo tyrimus duoti atsisakė. Dėl to, kad įsigijo, laikė bei gabeno narkotinę medžiagą, gailisi. Gyvena kartu su drauge ir mažamečiais vaikais. Dirba Vokietijoje elektriku. Dirba tris savaites, grįžta savaitei į Lietuvą ir vėl išvažiuoja. Jo mėnesio pajamos yra maždaug 1000 eurų, iš šių pajamų išlaiko savo mažamečius vaikus bei draugę, kuri nedirba, augina jų bendrus vaikus.
Teismas D. Š. pripažino kaltu dėl padaryto nusikaltimo ir paskyrė 800 eurų baudą. Taip pat šio sulaikymo metu pasipriešinęs policijos pareigūnams ir nevykdęs jų teisėtų reikalavimų D. Š. teisme atsakė dar ir už tokių nusižengimų padarymą. Už tai teismas jam buvo skyręs 105 eurų baudą.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: