Karpiniai tokie tobuli, jog užsieniečiai mano, jog tai lazeriu pjaustyta

Irenos Mažeikienės karpinių paroda atkeliavo ir į Lazdijus.

Dineta Babarskienė

„Atsisėdi ir neatsitrauki. Tačiau ilgai dirbti negaliu, akys operuotos, dirbu su pertraukomis. Mėgstu šį darbą“, – sako Irena Mažeikienė. Ir kur ji taip išmokusi? „Mama kraitę sukrovė. Iš mamos viskas. Aš ir siuvu, ir mezgu, ir neriu“, – priduria ji. Ponia Irena gyvena Alytuje, vaikystė ir jaunystė prabėgo prie Obelijos ežero. Ji – logopedė, aštuonerius metus dirbusi vaikų darželyje auklėtoja, dirbo ir Miroslavo mokykloje, Simne. Dirbdama Simno specialiojoje mokykloje Irena Mažeikienė ugdė meilę menui: kitus mokė ir pati kūrė. „Karpiniai ir nervus ramina, ir širdį džiugina“, – patikina pašnekovė. O viskas prasidėjo nuo paprasto kolegės prašymo užbaigti pradėtą karpinį. „O dar anksčiau karpymas buvo išmėgintas vaikystėje, karpant eglutei papuošalus iš sąsiuvinio ar iš tėčio išprašyto rūkymo popieriaus“, – prisimena ponia Irena. Anot jos, karpomi buvo ir šventųjų paveikslams rėmeliai, puošiami namų kampai, mama karpė ir užuolaidėles. Ponia Irena jau 20 metų karpo, jai – 70. Ji dargi prižiūri savo 90 metų sulaukusią seserį. „Ji iš Lazdijų rajono Juozapavičių kaimo. Dabar kartu gyvename. Sesuo patyrė infarktą. Lazdijų gydytojai gyvybę išgelbėjo: greit pastebėjo, vežė į Santariškes. Tuomet išpjausčiau širdį – taip atsirado karpinys „Širdis“, – pasakoja karpinių meistrė Irena.
Moters darbai iškeliavę į Ameriką, Norvegiją, Daniją, Vokietiją. Parodos buvo surengtos Alytuje, Seirijuose, Druskininkuose, Simne, Dauguose, Miroslave. „Žmonės sako, kad patinka. Kokį darbelį ir nuperka. Iš žmogaus daug prašyti negali. Na, kokia 20 eurų“, – sako ji. Anot ponios Irenos, užsienyje parduoti darbų nepavyksta, mat užsieniečiai sako, jog tai ne rankų darbas – lazeriu pjaustyta. „Aš iš pradžių nedrįsau rodyti savų darbų. Pavydėjau meistrėms, kurių darbai, man rodos, tobuli. Tačiau vis tik išdrįsau“, – prisipažįsta ji.
Irenos Mažeikienės karpinių paroda atkeliavo ir į Lazdijus. „Šios mano parodos tema – žmonės, šeima, vyras ir moteris, belaukianti naujos gyvybės būsima mama“, – taip savo parodą, eksponuojamą Lazdijų viešojoje bibliotekoje, apibūdina menininkė, kuri sakosi turinti karpinių ir kitomis temomis: kalėdine, Naujųjų metų, Vasario 14-ajai skirtą.
O ką ji veikia laisvalaikiu? O gal karpiniai tai ir yra jos laisvalaikis? „Skaitau, prie kompiuterio pasėdžiu, miške „valkatauju“ – grybauju“, – juokiasi ji. Na, ir dar karpo, kaip pati sako, labai tiksliai, tiesiog preciziškai pjausto. „Dabar tokią nesąmonę pjaustau. Nerimtas toks darbas, nes dar nežinau, kas bus, bandau“, – sako pašnekovė. O juk būna ir taip, kad beklijuojant susigadina. „Ir į šiukšliadėžę tenka išmesti kruopščiai išpjaustytą darbą. Yra, kaip yra“, – prisipažįsta karpinių meistrė Irena Mažeikienė. Lazdijuose paroda veiks iki sausio 24 dienos. Joje patys įstabiausi meistrės kūriniai. Anot pačios Irenos, tada atvažiuos jau ir ji pati tiesiai į parodos uždarymą.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: