Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika

Seniūnė užtikrino – nauja riedlenčių rampa bus įrengta, bet kvietė saugoti visuomeninį turtą

Jau gal pusmetis, kaip mūsų miesto parke buvusi riedlenčių aikštelė stovi tuščia.

Kęstas Sukackas

Prieš keletą dienų šių eilučių autoriaus Lazdijų miesto jaunimo atstovai klausė, kada Lazdijų parke bus pastatyta nauja riedlenčių rampa.
„Dabar juk vasara, norisi daugiau laiko praleisti sportuojant gamtoje, aktyviai su draugais pabendrauti. Jau gal pusmetis, kaip mūsų miesto parke buvusi riedlenčių aikštelė stovi tuščia ir nesigirdi, kada ji bus įrengta. Labai norėtųsi, kad valdžia pasiskubintų ją įrengti kuo greičiau, nelauktų rudens. Mums, jauniems lazdijiečiams, mėgstantiems praleisti laiką su riedlentėmis, labai norėtųsi kuo greičiau sulaukti tų naujų įrengimų“, – sakė parke sportuojantys jaunuoliai.
Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė sakė, kad senoji riedlenčių rampa prieš tris mėnesius buvo išmontuota dėl to, kad dalis kalnelių bei kitų jos įrengimų buvo sulūžę, susidėvėję, todėl jau buvo pavojinga važinėtis. „Praeitais metais mes buvome ją jau aptvėrę, nes buvo apgailėtinos būklės. Ta senoji rampa atitarnavo 6 metus. Ten buvo jaunimo traukos objektas, pasportuoti, pavažinėti riedlentėmis rinkdavosi nemažai vaikų ir jaunimo. Vieną vakarą suskaičiavome, kad ten laiką leido 15 jaunimo atstovų. Beje, buvome gavę skundų, kad ta rampa važinėjo kai kurie asmenys ir motoroleriais bei ten ne visad tinkamai elgėsi jaunuoliai. Aišku, kaip ir kiekvienoje, taip ir šioje jaunimo susibūrimo vietoje buvo visko, tačiau kad ten kas nors susižalotų, nesu girdėjusi. Taigi, ši aikštelė yra labai reikalinga ir stengiamės, kad ji kuo greičiau būtų pastatyta nauja. Dabar, pagal galiojančius įstatymus, vyksta pirkimo procedūra, kurios metu bus išaiškinta įmonė, laimėsianti teisę įrengti naują riedlenčių rampą. Kiek ji kainuos, negaliu pasakyti, nes tai derybų objektas, bet tikiuosi, kad dar šią vasarą naują rampą lazdijiečiai jau galės išbandyti“, – sakė seniūnė.
Kalbinta V. Gazdziauskienė paneigė mieste skleidžiamus gandus, kad, girdi, rampos neskubama įrengti dėl to, kad čia susirinkęs jaunimas triukšmauja ir netoli gyvenantys skundžiasi, jog dėl to vakarais negali ilsėtis. „Dėl triukšmo nesame gavę skundų“, – užtikrino seniūnė.
Kalbinta Lazdijų miesto seniūnė manė, kad daliai jaunimo trūksta sąmoningumo, kultūros, nes jie negerbia visuomeninio turto, nemoka padoriai elgtis viešose vietose, laužo ir niokoja sporto įrenginius bei kitus objektus. Neseniai miesto parke krepšinio aikštelėje buvo sudaužyta krepšinio lenta, ji buvo suskilusi. Gerai, kad apžiūrėjo darbuotojai ir ją nuėmė, nes nelaimė galėjo įvykti, jeigu vaikams žaidžiant ji būtų visai sutrūkusi ir stiklai pažirę į visas puses. Matyt, kažkas iš vaikų tą lentą suskaldė mesdamas į ją akmenį. Tokia nauja stiklinė lenta kainuoja 250 eurų ir daugiau, dabar ieškom galimybių, kaip lentą įsigyti pigesnę ir šiek tiek kitokią“, – pasakojo seniūnė.
V. Gazdziauskienė sakė, kad nuo vaikų, paauglių ir jaunimo siautėjimo jau nukenčia ir stadione esanti Lazdijų estrada, iš kurios išlupamos lentos, išlupami prie takų esantys dviračių stovai, šiukšliadėžės, daužomi takų apšvietimo žibintai, išraunamos gėlės ir krūmai. „Niekaip nesuprantu, iš kur toks piktumas atsiranda, tas chuliganizmas: ar iš neturėjimo ką veikti, dyko buvimo, ar iš kitų kažkokių paskatų. Mes vien šiemet Lazdijų parke pasodinome 105 sodinukus. Darom, kad būtų gražu, kad galėtume parodyti svečiams, kokia graži mūsų gamta, kaip gražiai tvarkomės, o „prasisuka“ keletas tokių neklaužadų ir vėl tenka tvarkytis. Prie kiekvieno viešo objekto policininko nepastatysi, todėl kviečiu lazdijiečius pastebėti blogą poelgį ir apie jį pranešti. Nebūkim abejingi ir Lazdijus gražinkim kartu“, – kvietė seniūnė.

%d bloggers like this: