Vaikai, pasistenkite nesirgti, nes jus išveš į Alytų!

Vaikų ligų poskyrį nuspręsta vienam mėnesiui uždaryti ir visą personalą išleisti atostogų, o mažuosius Lazdijų ligoniukus vežti į Alytų. Apie tai kalbamės su savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštiene.

Pagalbos teikimas vaikams Lazdijų ligoninėje jau ne pirmus metus kelia politikų ir medikų aistras. Nedaug trūko, jog prieš porą metų Vaikų ligų poskyris Lazdijų ligoninėje būtų uždarytas. Buvo galimybė šio poskyrio teikiamas paslaugas pakelti į aukštesnį lygį, tačiau tam sutrukdė politinės permainos. Dabar vėl naujas iššūkis – Vaikų poskyrį nuspręsta vienam mėnesiui uždaryti ir visą personalą išleisti atostogų, o mažuosius Lazdijų ligoniukus vežti į Alytų.


Toks sprendimas galimai atspindi ligoninės vadybos ir personalo nesugebėjimą tinkamai organizuoti poskyrio darbo. Kas galėtų paneigti, jog ši tvarka politikams patiks, ir jie po bandomojo mėnesio nuspręs atsisakyti Vaikų ligų poskyrio?
Apie tai, kodėl sergantys Lazdijų vaikai bus vežami į Alytaus ligoninę, kaip bus teikiama pagalba, kalbamės su savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštiene.

– Priimtas sprendimas nuo liepos 1 d. mėnesiui uždaryti Lazdijų ligoninės Vaikų ligų poskyrį, o pagalbos teikimą perkelti į Alytų. Kodėl priimtas toks sprendimas, ar tai neatsilieps pagalbos teikimo operatyvumui?
– Sprendimas liepos mėnesį suteikti Lazdijų ligoninės Vaikų ligų poskyryje dirbantiems darbuotojams atostogas buvo priimtas, kai mažuosius lazdijiečius, esant būtinybei, sutiko priimti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė. VšĮ Lazdijų ligoninės Vaikų ligų poskyrio medicinos darbuotojai neatostogavo jau ne vienerius metus, atostogų sukaupta daugybė dienų ir išnaudoti jas privalu šiemet. Atsižvelgiant į tai, kad vasaros metu Vaikų ligų poskyryje mažųjų pacientų būna labai mažai, ligoninės administracija, pasitarusi su poskyrio darbuotojais, suteikė šio poskyrio darbuotojams galimybę vasaros metu paatostogauti. Išėjus atostogų iš kitų rajonų atvykstantiems gydytojams pediatrams, kurių labai trūksta visoje Lietuvoje, vaikams nebūtų užtikrinta kokybiška ir saugi medicininė paslauga.
Siekiant užtikrinti vaikams tikrai kokybiškas gydytojų pediatrų ir kitų specialistų medicinines paslaugas sutarta, kad Lazdijų rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojai, gydytojai pediatrai ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje dirbantys gydytojai nuo liepos 1 iki liepos 30 dienos vaikus nukreips gydytis į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės stacionarą. Pagalbos suteikimo operatyvumui tai tikrai neatsilieps, nes mažuosius pacientus į Alytaus ligoninę su gydytojų siuntimu ar greitosios medicinos pagalbos specialistų nustatytomis indikacijomis veš greitosios medicinos pagalbos automobilis. Vaikai iki 3 m. bus stacionarizuojami su vienu iš tėvų.

– Kiek vaikų per mėnesį paprastai gydomi Lazdijų ligoninės Vaikų ligų poskyryje?


– Vaikų ligų poskyryje yra keturios lovos. Per mėnesį gydomi iki 15 vaikų. Šių metų balandžio mėnesį buvo gydomi 3 vaikai, gegužės ir birželio mėnesiais stacionarizuotų gydymui vaikų nebuvo.

– Kiek medikų dirba šiame poskyryje?
– Poskyryje dirba 6 gydytojai, 6 bendrosios praktikos slaugytojos ir 2 slaugytojų padėjėjos.

– Kaip bus teikiama skubi pagalba vaikams – Lazdijų ligoninės Priėmimo skyriuje ar bus vežama iškart į Alytų?
– Apie medicininių paslaugų teikimą vaikams Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje informuota Alytaus greitosios medicinos pagalbos stotis, todėl visi vaikai bus vežami į Alytų.

– Kokie šio sprendimo privalumai ir kokie trūkumai?
– Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, vicemeras Audrius Klėjus, merės patarėja Sonata Dumbliauskienė praėjusią savaitę buvo nuvykę į Alytų, kur apžiūrėjo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Vaikų ligų skyrių. Įsitikino, kad Lazdijų rajono vaikams Alytuje bus suteiktos kokybiškos ir kvalifikuotos paslaugos. Skyrius dar kvepia dažais, įranga atnaujinta prieš metus, personalas pasirengęs padėti. Kaip informavo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas, Vaikų ligų skyriuje yra 26 vietos, taip pat 4 vaikų reanimacijos vietos. Ištisą parą ligoninėje budi 2 vaikų ligų gydytojai ir 5–6 kito profilio specialistai, todėl ligoninė be trikdžių užtikrina operatyvias ir kvalifikuotas paslaugas.

„Dzūkų žinių“ informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: