Kalėdų senelis su gitara ir humoru: globos namų gyventojams linkėjo ne tik stiprios sveikatos, bet ir akvatos

Dineta Babarskienė


Lazdijų socialinės globos namuose gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms paskutinis šių metų mėnesis buvo ypatingas gyvenant drauge kasdienybės šurmulyje ir besidalijant švenčių džiaugsmu.

Sena tradicija – Kalėdų senelio apsilankymas Lazdijų socialinės globos namuose

Dar vienas šventinis stebuklas Lazdijų socialinės globos namuose – Kalėdų Senelio viešnagė. Ir ne tik Senelio, bet ir dviejų žavių Snieguolių. O ir pats Kalėdų senelis, užsukęs į šiuos namus, šiemet ypatingas: su gitara ir humoru, gydančiu visas ligas. Tai viena nuostabiausių tradicijų globos namuose – aplankyti kiekvieną gyventoją jo kambaryje, pasveikinti švenčių proga, įteikti po dovanėlę, galinčius pakviesti net pasišokti.
O kad ir suaugusieji, jau garbaus amžiaus, laukia Kalėdų Senelio, įsitikinome. Ir laukia iš Kalėdų Senelio ne tik dovanų, bet ir geros nuotaikos, gražaus palinkėjimo, šilto šypsnio.
Šių namų gyventojai visada šiltai ir džiaugsmingai pasitinka juos aplankančius. Kalėdų Senelis stengėsi kiekvieną išklausyti, liepė stebuklingą lazdą palaikyti, kad išsakytas noras ar palinkėjimas tikrai išsipildytų, pašokdinti tie, kurie gali. Išsakyta daug gražių žodžių, palinkėjimų, eilėraščių. Smagiausia buvo matyti šypsenas ir džiaugsmą veiduose, norą pabendrauti. Juk Kalėdų Senelis ne tik su pilnu maišu saldėsiais kvepiančių ryšulėlių atvyko, bet ir pats gitarą į rankas paėmęs visus linksmino. Prisišokta, padainuota ir mįslės įmintos. O kas negalėjo ateiti kartu pasibūti, Kalėdų Senelis aplankė kambariuose, čia jis sutiktas ir su ašaromis, ir su šypsenomis. Vieni seneliai graudinosi, kiti džiaugėsi, delnuose laikė dovanas tarsi stebuklą, kad nepamiršti, kad svarbūs, reikalingi, kad ne vieni. „Aš jau seniai nežiūriu nei į pasą, nei veidrodį“, – juokavo Kalėdų Senelis girdamas senoles. Ir pats kaip tikras džentelmenas barzdą sau pasišukavo, pasitvarkė. Sakė nenorįs prastai atrodyti.
Sulaukė dovanų ir vyriausia, 97 metų, globos namų gyventoja Genovaitė, kuri ir pati nestokoja humoro jausmo, tad su Seneliu net pajuokavo.
Geros mintys sklandė globos namuose ir širdys šokinėjo iš laimės, pasirodo, kad ir mažais dalykais galima pakelti nuotaiką.

Ačiū iš visos širdies visiems geriems žmonėms

Šiemet Lazdijų socialinės globos namus su dovanomis aplankė ir tie, kurie tai daro kasmet, buvo ir tokių, kurie pravėrė duris pirmąkart. Gausus būrys panorusių pasidalinti gerumu nudžiugino ir šių namų globotinius, ir darbuotojus.


VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centro Socialinės globos namų vadovė Marija Mizarienė sveikino savo globotinius linkėdama visiems kuo geriausios sveikatos. Dėkojo už parodytą dėmesį ir gerumą geradariams.
„Saldumynų tiek šiemet pridovanota, kad tikrai pakaks iki Trijų Karalių“, – ir juokais, ir rimtai kalbėjo darbuotojos.
Vidzgailų kaimo bendruomenės vaikų dienos centro, Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos A. Kirsnos skyriaus bendruomenės senelių taip pat nepamiršo: jiems dovanojo ir saldžias dovanas, ir savo rankų darbo atvirutes. „Dar Šventežerio mokyklos 5 klasės mokinukai ir jų auklėtoja“, – vardija darbuotojos prisipažindamos, kad labai norisi visiems padėkoti ir nė vieno neužmiršti.
Verslininkai Rūta ir Gintas Cimakauskai dovanojo šimtalapį, Lazdijų dekanato ir parapijos „Caritas“ savanorės palepino globos namų gyventojus keksiukais ir kava. L. Mažeikienės firma „Elgreta“, atstovaujama direktoriaus Vytenio Mažeikos, taip pat verti padėkos, mat jų dėka Kalėdų Senelio maišas buvo pilnas. Ponia Ona Birutė Talandzevičienė nepaleido iš rankų virbalų ir dovanojo savo ilgų valandų darbą: 40 porų megztų kojinių. Padėkos žodžiai ir ponų Jurkevičių šeimai, Dainorai Nevulienei, kurie visad kartu su senelių namų globotiniais. „Gal per šventes ir nereikėtų apie tai kalbėti, bet jau toks gyvenimas. Tuos, kas neturi artimųjų, mes esame palaidoję, prižiūrime ir jų kapus. Žvakučių, gėlių mums padovanoja Jurkevičių šeima. O juk 16 kapelių apžiūrėti mums tikrai prireikia nemažai ir žvakelių, ir gėlių. Šių verslininkų šeima mums tiesiog viską padovanoja. Dargi sulaukiame pasakymo, kad mažai ėmėme, kad daugiau imtume“, – pasakoja globos namų darbuotojos. Dėkota ir Lazdijų dekanato dekanui, kunigui Nerijui Žvirbliui už kalėdaičius ir už šv. Mišias senelių namuose, kurios garbaus amžiaus žmonėms itin svarbios. Na, ir Gintarui Gražulevičiui, žmogui su gitara ir humoru, aplankiusiam senelius tegul ir šiek tiek kitokiam vaidmeny.
„Labai norėtume padėkoti visiems. Nuoširdžiai ačiū visiems, kurie mus myli, kurie pas mus atvyksta. Ačiū visiems, kurie lanko mus su materialinėmis dovanomis, ir tiems, kurie rūpinasi mūsų sielomis. Dėkojame visiems už šilumą širdyse, gerumą ir didelį norą dalintis“, – negailėjo padėkos žodžių socialinės globos namų vadovė M. Mizarienė, jai pritarė visas kolektyvas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: