Dzūkų žinios

Autobusų įmonės savininkas Vaclovas Karalevičius: „Nepagalvojau, kad reikės kišti rankas ne į žemę, o į tepalą“

Dalintis:
V. Karalevičius gimė Bogušiškių kaime, Daugų seniūnijoje. Jam 55-eri. 1967 m. persikėlė gyventi į Alytų. Baigė Pirmojo Alytaus vidurinę mokyklą.

Verslininkas ir seniūnaitis Vaclovas Karalevičius gyvena ant rubežiaus – Alytaus miesto ir rajono sankirtoje, Druskininkų gatvėje. Širdyje agronomas, gyvenime – sėkmingai veikiančios įmonės verslininkas ir seniūno pagalbininkas. V. Karalevičius pasakoja, kaip į jo gyvenimą atėjo verslas, apie turimą „karaliaus“ statusą ir svajones.

Pagal specialybę agronomas

V. Karalevičius gimė Bogušiškių kaime, Daugų seniūnijoje. Jam 55-eri. 1967 m. persikėlė gyventi į Alytų. Baigė Pirmojo Alytaus vidurinę mokyklą.

„Labai norėjau būti agronomas, tad mokiausi tuometiniame Daugų technikume“, – pasakoja Vaclovas. Vyras sako, kad žemės ūkio darbai jam yra prie dūšios. Jeigu reikia kažką pasodinti, žmona Dalia sako: „Vaciau, eik, tu“. Vyras atviras: jam patinka ir gėles sodinti, ir su jomis kalbėtis.

„Esu kaimo vaikas“, – taip save apibūdina Vaclovas. Pasak jo, niekad nepagalvojo, kad jam reikės kišti rankas ne į žemę, o į tepalą. V. Karalevičius jau 22 metus vadovauja transporto įmonei „Multivanas“.

Verslo pradžiai – skolinti pinigai

V. Karalevičius verslininko gyslelę turėjo nuo jaunystės. Tuomet, prieš 22 metus, Alytaus gatvėse pastebėjęs autobuso stotelėse laukiančius žmones, sugalvojo imtis transporto verslo, kuris, tikėjo, apsimokės. Ir neklydo. Jo vadovaujama įmonė sėkmingai veikia jau du dešimtmečius. Vaclovas pasakoja, kad verslo pradžiai finansų neturėjo, bet turėjo draugą Vitą Balevičių, su kuriuo ir įsigijo du pirmuosius autobusus. „Rizikavome, jis turėjo pinigų, o aš ne, tad pardaviau „Alitos“ akcijas ir taip prisidėjau nusipirkdamas mikroautobusą „Ford Transit“. Taip ir prasidėjo įmonės veikla“, – sakė pašnekovas, kartu su V. Balevičiumi plėtojantis „Multivano“ verslą.

Dabar įmonė valdo 25 autobusus nuo 20 iki 50 vietų.

Pandemija – su staigmenomis

V. Karalevičius sako, kad per įmonės gyvavimo laikotarpį iššūkių buvo įvairių. Kurį laiką „Multivanas“ teikė pavėžėjimo paslaugas Alytaus mieste, aptarnavo 40 proc. maršrutų. „Tuomet buvo daugiau negu 50 darbuotojų“, – prisiminė pašnekovas. Įmonės veikla pasipildė specialiaisiais (kitų įmonių darbuotojų vežimo į objektus) ir užsakomaisiais reisais, naujais maršrutais Alytaus rajone.

Kovidas mums pridarė staigmenų. Prieš pandemiją pirkome naujus autobusus, ėmėme juos lizingu. Pusę metų dirbome ne pilnu pajėgumu. Susimažinome sau atlyginimus. Stengėmės išlaikyti žmones“, – kalbėjo V. Karalevičius.

Seniūnaičio pareigos

V. Karalevičius gyvena Druskininkų gatvėje, Alytaus kaime. Atstovauja Alovės seniūnijos Alytaus seniūnaitijos gyventojams. Vyras džiaugiasi šiomis pareigomis, ypač kuomet gali padėti žmonėms. Su žmona Dalia užaugino 3 dukras, kurios gyvena Vilniuje. Vyras šypsosi: „Juk visi karaliai turėjo 3 dukras, o kuo aš ne prastesnis karalius? Didžiuojuosi jomis!“. Tad Vaclovas tikras karalius, pagerbtas tarp moterų.

Svajoja apie autobusus ir anūkus

Vyras suranda laiko ir savo pomėgiui – medžioklei, priklauso Punios medžiotojų būreliui. Džiaugiasi pernai metais sumedžiotu trofėjumi – briedžiu su įspūdingais ragais. Medžiotojų terminais kalbant, vienoje pusėje penkiomis, kitoje šešiomis ragų atšakomis.

„Mėgstu prižiūrėti aplinką. Pirtį kūrenti, priimti svečius ir juos gerai išvanoti“, – sako pašnekovas. Vyras svajoja apie papildomus naujus autobusus ir Alytaus keleivių pavėžėjimo rinkos užkariavimą. Bet didžiausia jo svajonė – daugiau anūkų. „Kad turėčiau kam autobusus ir šautuvus palikti“, – šypsosi pašnekovas. Dabar Vaclovas turi vieną vaikaitį.

Danielius Jakubavičius

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: