Dzūkų žinios

Kodėl svarbiausiame Lazdijų metų renginyje neliko vietos ežerų krašto žvejams?

Dalintis:
Romo Sadausko nuotr., „Pasienio fiesta“ 2013 m.

Varėna garsėja Grybų švente, kurios tradicine dalimi yra grybavimo varžybos, o Lazdijus garsina „Pasienio fiesta“, kuri daug metų prasidėdavo žvejybos varžybomis. Tačiau šiemet jų nebuvo. Ir niekas negali atsakyti, kodėl?“ – kalbėjo Lazdijų krašto žvejai, nesupratę, kodėl šiemet buvo sulaužyta ilgametė tradicija.

Prisiekęs žvejys, organizacijos „Onkologinė savigalba Lazdijuose“ vadovas Kęstutis Žalys teigė nesupratęs, kodėl šiais metais per „Pasienio fiestą“ buvo atsisakyta šios šventės dalies.

Jo teigimu, žvejų varžybų pradininkas buvo Sigitas Babarskas, o jos vykdavo penktadieniais, pirmąją „Pasienio fiestos“ dieną.

„Penktadienio rytą žvejų komandos, kurias sudarydavo po du narius, išplaukdavo į ežerą ir ten vykdavo varžybos. Sugrįžus iš žvejybos, vykdavo apdovanojimai. Esu laimėjęs didžiausios žuvies žvejo rungtį. Varžybose dalyvaudavo ne tik mūsų rajono žvejai, bet atvažiuodavo žvejų iš kitų miestų ir rajonų, šiemet skambino iš Vilniaus ir Šilutės, norėjo atvažiuoti. Kai kas specialiai dėl tų varžybų atvažiuodavo į Lazdijus, į „Pasienio fiestą“, su šeimomis, draugais, Lazdijuose palikdavo nemažai pinigų“, – pasakojo K. Žalys.

Pasidomėjus, kur vykdavo šios varžybos, pašnekovas prisiminė, jog jos vykdavo įvairiose vietose, tačiau paskutiniu metu buvo apsistota prie Akmenio ežero. Patys rajono žvejai ten susitvarkė pakrantę, privežė žvyro, kad būtų patogu valtis nuleisti į vandenį.

Ar yra vilties, kad žvejybos varžybų tradicija bus atgaivinta? (Romo Sadausko nuotr., „Pasienio fiesta“ 2013 m.)

Buvo patvirtintos šių varžybų taisyklės – jei žvejas pagauna mažesnę žuvį, paskambina teisėjui, kad galėtų paleisti. Prieš žvejybą būdavo ir įvairių žaidimų sugalvojama, pavyzdžiui, su senoviška spiningo rite blizgė buvo mėtoma į taikinį.

„Varžybose dalyvaudavo daugiau nei dvi dešimtys komandų, mūsų „Onkologinės savigalbos Lazdijuose“ organizacija vienais metais net dvi komandas pasiuntė į varžybas. Šiemet varžybų nebuvo, vietoj jų padarė vištų lenktynes, kurių nėra buvę. Keista. Ir nėra ko paklausti, kodėl taip buvo nuspręsta“, – kalbėjo K. Žalys.

Jis teigė turįs vilties, kad žvejybos varžybų tradicija bus atgaivinta.

„Mūsų žvejų bendruomenė nemaža, mes mokame mokesčius, jei per kitą „Pasienio fiestą“ varžybų nebus, mes patys ką nors sugalvosime“, – sakė K. Žalys.

„Dzūkų žinių” informacija

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: