Dzūkų žinios

Pirmas kartas gyvenime: žibutę surado… sausio 14 dieną

Dineta Babarskienė

Pasklido žinia, kad Dzūkijos miškuose jau žydi žibuoklės. Orams atšilus, ne vieną jų žiedą užtiko alytiškis, bevaikščiodamas Vidzgirio miške. Vieną dieną  jis pastebėjo tris žibuoklių žiedus, kitą jau surado penkis žiedelius. Tačiau žibučių žiedais gali pasigirti ne tik alytiškiai, bet ir lazdijiečiai.

Alma Stučkienė sako, kad tai pirmas kartas jos gyvenime: pirmoji žibutė surasta sausio mėnesį. „Sausio 14 dieną pamačiau ją“, – patikslina Alma. Tad, ko gero, galime sakyti, kad pirmoji šių metų žibutė mūsų krašte pražydo Petravičių miške. Būtent ten ją Almutė surado. Pajuokauju, kad ji kaip ta našlaitė iš pasakos, sausio mėnesį žibučių išvaryta parnešti. Alma kvatoja ir sako, kad į mišką šeštadienį ji patraukusi visai kitu ir labai jau prozišku tikslu: žibučių specialiai tikrai neieškojusi, o ir rasti nesitikėjusi, net tokių minčių neturėjusi. „Vyrai malkavo, aš nuvažiavau padėti”, – prisipažįsta moteris. Pasakoja, kad ji vaikščiojo po miško klonį, ten, matyt, šilčiau, užuovėja, ten ir pamačiusi pražydusią žibuoklę. „Daugiau neieškojau. Džiaugiausi ta viena vienintele”, – tarsteli ji. Malkavę vyrai žibutės nė nepastebėję, Almai parodžius, šie prisipažino, kad, matyt, jie – ne tokie romantikai kaip Almutė.

Žinia, kad sausį žibuoklės jau žydi, greit pasklidusi. „Giminaitė ėjo į mišką pažiūrėti. Tik ji gyvena prie Vilniaus, o ten miške dar sniego yra, tad žibučių nerado“, – pasakoja Alma. Ji pažada savaitgalį vėl į mišką važiuoti ir pažiūrėti, ar ta viena vienintelė jos žibutė dar žydi, mat Alma jos neskynė, tik pasigėrėjo, pasidžiaugė ir, žinoma, nufotografavo. Kaipgi tokia neįprasta žinia socialiniuose tinkluose nepasidalinsi?

Gamtininkai sako, kad, klimatui visoje planetoje šylant, Lietuvoje permainingi orai darosi vis dažnesni, tad žibuoklės žiemą gali sužydėti, joms ir galimi šalčiai ne tokie baisūs.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: