Dzūkų žinios

Elektros kainos gyventojams mažėja toliau: siūloma mokėti mažiau nei 25 ct/kWh

Dalintis:
Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga.

Nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomos kainos gyventojams pirmą kartą nuo praėjusių metų kovo nukrito žemiau 25 ct/kWh ribos. Gyventojams, pasirinkusiems kainą fiksuoti 6 mėnesiams, energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ siūlo žemiausią rinkoje kainą – 24,987 ct/kWh, o pasirinkę 36 mėnesių fiksavimo laikotarpį už vieną kilovatvalandę mokės 26,516 ct. Su šiais planais vartotojai nemokės jokio mėnesio mokesčio, taip pat nėra siūlomos ir laikinos nuolaidos, kurias tiekėjo keitimo atveju tektų grąžinti.

„Kainas nuosekliai jau beveik mėnesį mažinti mums leidžia objektyvios priežastys, tokios kaip pokyčiai rinkoje, ateities kainų prognozės, nuosavi atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumai. Nuo šių metų pradžios mūsų siūlomos elektros kainos buitiniams vartotojams sumažėjo apie 32 proc. – nuo 36,625 ct/kWh sausio 1 d. iki šiuo metu siūlomų 24,987 ct/kWh. Tikėtina, kad kainos panašiame lygyje laikysis ir ateinančias savaites“, – komentuoja bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, nuo 2023 m. sausio pradžios buitiniams vartotojams nepriklausomų tiekėjų siūlomų fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina mažėjo 20–34 proc., nemaža dalis jų buvo mažesnės, nei valstybės nustatyta 28,5 ct/kWh kompensacijos riba.

M. Giga atkreipia dėmesį į tai, jog kai kurie rinkos dalyviai gyventojams siūlo rinktis planus su laikinomis nuolaidomis. Jo manymu, tai gali apriboti vartotojų laisvę – ateityje norint pakeisti elektros tiekėją, šias nuolaidas tektų grąžinti. Be to, renkantis tiekėją, tikslinga atkreipti dėmesį ir į parinktą ESO planą – jei yra taikomas mėnesinis 3 ar 6 Eur ESO mokestis, tai irgi svarbu skaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. 

Nuo sausio kainas gyventojams stabiliai mažinančios bendrovės vadovo teigimu, naujų sutarčių skaičius išaugo 4–5 kartus, palyginti su metų pradžia. Didžioji dalis vartotojų renkasi planą „Praktiškas“, kuriame numatytas kainos fiksavimas 6 mėnesiams, kadangi tikisi, jog po pusmečio kainos bus dar žemesnės.

„Vis dėlto stabili išlieka ir vartotojų, norinčių garantijų ilgesniam laikotarpiui, dalis – jie renkasi 36 mėn. kainos fiksavimo planą „Atviras“. Didžiausias šio plano privalumas yra kas pusmetį peržiūrima ir, atsižvelgiant į objektyvius rodiklius, paliekama tokia pati arba pakoreguojama pagal rinkos situaciją kaina, tad ji gali dar sumažėti, ko ir tikisi gyventojai. Ramybę užtikrinančiu draudimo polisu galima vadinti tai, jog abu planų variantai yra be jokių papildomų sąlygų, laikinų nuolaidų ir sutarčių nutraukimo mokesčių, tad gyventojai gali jas bet kada nutraukti“, – sako M. Giga.

Renkantis naują tiekėją bei konkrečius elektros planus gyventojams primenama išsiaiškinti, kokios yra sutarties sąlygos: ar yra ir kokios baudos, kokios sutarčių nutraukimo sąlygos, papildomi reikalavimai.

Norint pasikeisti elektros tiekėją, gyventojui nereikia kreiptis į senąjį, užtenka sudaryti naują sutartį su nauju pasirinktu tiekėju ir senoji elektros tiekimo sutartis nutrūksta automatiškai. Svarbu tik pasiskaityti sutarties nutraukimo sąlygas, nes jei jose numatyti papildomi mokesčiai ar suteiktos nuolaidos, jas teks grąžinti. Buvęs tiekėjas pats paskaičiuos ir pateiks sąskaitą apmokėjimui.

M. Giga atkreipia dėmesį, kad esamiems bendrovės klientams, panorusiems pasikeisti turimą planą į šiuo metu siūlomą pigesnį, anksčiau suteiktų nuolaidų grąžinti nereikės.

Apie bendrovę „Elektrum Lietuva“:
Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. Net 88 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 12 tūkst. įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko daugiau nei 133 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas 800 bendrovių, yra įrengusi virš 1000 saulės elektrinių bei tris saulės parkus (11 MW). Vystomi dar penki nauji saulės parkai, kurių bendra galia viršys 25 MW.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: