Dzūkų žinios

Sveika mityba, sportas ir grožio procedūros: kaip pasiruošti vasarai?

Dalintis:
Almina Vaičiulė, sertifikuota sporto trenerė, mitybos specialistė.

Pavasaris jau įsibėgėjo, pats metas ruoštis vasaros sezonui. Atšilus orams, dažniau žmonės laiką leidžia paplūdimiuose, nešioja laisvesnius ir atviresnius drabužius. Bet kuriuo metų laiku svarbu gerai jaustis savo kūne ir jį pamilti tokį, koks yra. Vis dėlto kartais, prieš šiltąjį sezoną norisi pokyčių,  jokia paslaptis, kad jie turėtų prasidėti nuo sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo, tačiau ką daryti, jei atsisakyti prasto maisto sudėtinga, o į sporto salę užeiti trūksta motyvacijos?

Neretais atvejais pasiryžus padailinti figūrą ir atsikratyti nereikalingų kilogramų, didelė motyvacija netrukus dingsta, o problema dažnai siejama su valios trūkumu. „Valia yra išsiugdoma ir užauginama“, – yra įsitikinus Almina Vaičiulė, sertifikuota sporto trenerė, mitybos specialistė. Pasak jos, pirmiausia reikėtų sau atsakyti į klausimą, ar noriu eiti pirmyn ir tobulėti? Jei atsakymas teigiamas, svarbu nusiteikti ir įdėti visas pastangas, kad kelionė tikslo link būtų sėkminga, o kiekvieną kartą, kai bus sunku, reikėtų būti pasiruošus įveikti visus iššūkius.

Kalbėdama apie sportą, pašnekovė pastebi, kad daugelis yra veikiami įsitikinimų, kad sunkumų negali įveikti, tad jiems užklupus nuleidžia rankas, nors kartais užtenka atlikti papildomą pratimų seriją, pakentėti tą sunkią dieną. „Tokie pastovūs savęs pastūmėjimai siekti tikslo padeda net tik priartėti prie norimų rezultatų, bet ir labiau pasitikėti savimi, plečia galimybių ribas, ir, žinoma, ugdo valią“, – pasakoja sveikos gyvensenos specialistė.

Sveika mityba – pagrindinis įrankis

Kalbėdama apie kūno linijų dailinimą, A. Vaičiulė pabrėžia, kad sveika mityba yra vienas pagrindinių įrankių, kurie padeda turėti sveiką ir dailų kūną. Anot jos, pirmiausia, norint pradėti maitintis sveikai reikėtų nebadauti ir valgyti tris kartus per dieną, taip pat papildomai vieną ar du kartus per dieną užkandžiauti.

„Visada rekomenduoju valgyti skanius pusryčius, pietūs ir vakarienę. Jei įprastai nepusryčiaujate, siūlau šio valgymo nepraleisti ir valgyti tai, kas jums skanu – sveikesni blyneliai, lavašo suktinukai ar sumuštiniai“, – mitybos patarimais dalinasi specialistė.

Kaip paaiškina A. Vaičiulė, pirmoje dienos pusėje geriau maitintis sočiau, taip galima išvengti vakarinio šaldytuvo varstymo, tad pietums geriausia rinktis maistą praturtintą baltymais ir angliavandeniais. „Pietums valgykite mėsą ar žuvį su garnyru ir daržovėmis, o vakarienei – riebalus ir baltymus, pavyzdžiui, įvairias salotos su žuvimi, mėsa, pieno produktais, pagardintas sėklomis, alyvuogėmis ir aliejumi“, – pagrindinius mitybos principus įvardina specialistė.

Kita problema, su kuria susiduria norintys sveikiau maitintis – priklausomybė cukrui. Kaip paaiškina specialistė, nereikėtų kategoriškai atsisakyti saldumynų, geriausia juos mažinti po truputi. „Užkandžio metu tarp pusryčių ir pietų drąsiai ir be jokios sąžinės graužaties leiskite sau suvalgyti tai, ko iš tikrųjų norite, svarbu nepamiršti saiko. Nevaržymas savęs, parodymas, kad galiu ir nieko blogo nenutiks, suteikia laisvės ir motyvacijos laikytis sveikesnės mitybos principų“, – sako A. Vaičiulė.

Tiesa, jei jausite alkį nuo pietų iki vakarienės, specialistė rekomenduoja nebadauti, o suvalgyti užkandį – puikiai tiktų riešutai su kietuoju sūriu. „Idealus ir efektyvus mitybos planas yra toks, kurio gebėsite laikytis ilgai“, – pabrėžia specialistė.

Pasiruošimas vasarai

Geriausią rezultatą dailinant kūno linijas suteikia pastovumas ir rutinos laikymasis. Pasak sporto trenerės, ši taisyklė galioja ir laikantis sveikos mitybos principų ir sportuojant. „Planuokite savo sportą, kaip svarbų dienos įvykį. Tos pačios taisyklės galioja ir laikantis sveikos mitybos principų – pavalgymas svarbus rūpinimosi savimi ir meilės sau ženklas, todėl valgymo laiko geriau neatidėlioti“, – teigia A. Vaičiulė.

Kaip teigia specialistė, geriausia pradėti nuo tokio tempo, kuris kardinaliai nepakeis kasdienybės. Ji rekomenduoja, pradėti sportuoti po du kartus per savaitę, vėliau krūvį didinti. „Pradžioje neužsibrėžkite tiek, kiek negalėsite įgyvendinti, nes jus tai gali nuvilti, nebeliks pastovumo, kuris ir atneša rezultatus“, – akcentuoja sporto trenerė. Pasak jos, reikėtų pasirinkti sau malonų tempą.

Prancūziškos kosmetikos „Biologique Recherche“ trenerė ir grožio klinikos kosmetologė Kristina Paulauskienė.

Visapusiškas dėmesys

Pradėjus sveikai maitintis ir daugiau judėti, kartais akys nukrypsta ir į odos būklę. Pamaitinta ir natūraliai švytinti, lygi oda yra daugelio siekiamybė. Šiandien pagerinti odos būkle ir sumažinti celiulitą nėra sudėtinga, mat, kūno procedūros ir kokybiškos priemonės atlieka riebalų tirpdymo funkciją, veikia celiulitą ir pamaitina odą, kuri natūraliai švyti, o vasarą dar ir tolygiai įdega.

Prancūziškos kosmetikos „Biologique Recherche“ trenerė ir grožio klinikos kosmetologė Kristina Paulauskienė rekomenduoja rinkis tokias procedūras, kurios ne tik padeda atsikratyti celiulito, bet ir skaido riebalus bei maitina odą.

„Siekiant geriausio rezultato, rekomenduoju kombinuoti kūno procedūras grožio centre ir namuose. Visuomet patariu naudoti ne tik kokybišką kosmetiką, bet ir  kūno pirštinę, kuri yra nepakeičiamas priedas, naudojamas siekiant pagerinti aktyvių ingredientų įsiskverbimą ir sustiprinti procedūrų, atliekamų namuose, poveikį“, – pasakoja K. Paulauskienė.

Pasak jos, renkantis kosmetikos priemones kūnui galioja tos pačios taisyklės, kaip ir veidui – reikėtų naudoti tokias priemonės, kurios tinka pagal odos būklę ir tipą, geriausia prieš įsigyjant pasikonsultuoti su specialistais, o kūno pirštinę rinkitės pagal norimą rezultatą.

„Kūno pirštinė, su kuria aš dirbu ir naudoju namuose yra sudaryta iš dviejų skirtingų pusių. Viena jų padengta storais smaigaliais, kurie paruošia odą ir skatina veikliųjų medžiagų įsiskverbimą. Kitoje pusėje yra smulkūs spygliukai, skirti atlaisvinti ir pašalinti susikaupusius riebalus“, – savo įžvalgomis dalinasi kosmetologė.

Ko nedaryti?

Nepaisant augančio visuomenės sąmoningumo ir domėjimosi sveikos mitybos principais, vis dar galima išgirsti rekomendacijų pasilaikyti drastiškų dietų, atsisakyti ištisų kategorijų maisto produktų ar stipriai riboti suvartojimo maisto kiekį. Vis dėlto ekspertai vienbalsiai primena, kad toks eksperimentavimas ne tik neatneš trokštamų rezultatų, bet ir, tikėtina, gali neigiamai atsiliepti sveikatai.

„Iš senų laikų yra likęs įsitikinimas, kad tik save alindamas gali pasiekti norimų rezultatų, tuo grįstas ir dietų laikymasis, tačiau taip nėra. Valgant subalansuotą, visavertį maistą kūno riebalinis sluoksnis puikiai degs“, – perspėja sporto trenerė A. Vaičiulė.

Anot jos, raktas į sėkmę yra pastovumas, nereikėtų norėti visko iš karto, geriausia įpročius keisti po truputi, kokybiškai pailsėti ir neeksperimentuoti, o pasikonsultuoti su specialistais. Taip ne tik išvengsite žalos sveikatai, bet ir bus psichologiškai lengviau keliauti pokyčių link.  Abi specialistės rekomenduoja nedaryti nieko per prievartą ir nealinti savęs, o rūpintis savimi su malonumu, taip galima pasiekti ilgalaikių rezultatų.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: