Dzūkų žinios

Policija: švietimo, ugdymo įstaigos gavo 633 laiškus su grasinimais sprogdinimais

Dalintis:

Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigos penktadienį nuo pat ryto masiškai gauna grasinimus sprogdinimais, patvirtino policija.

Mokyklos ir darželiai įvairiuose šalies miestuose gavo 633 laiškų su grasinimais susprogdinti“, – Eltai sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.  

Anot jo, siunčiami laiškai yra parašyti rusų kalba.

Policija feisbuke skelbia, kad laiškai švietimo ir ugdymo įstaigoms su grasinimais sprogdinimais yra centralizuota ataka.

„Tikėtina, kad tai centralizuotai surengta ataka, siekiant sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą. Dirbame įtemptai, važiuojame į visus objektus, juos tikriname, kol kas jokių sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta. Prašome žmonių nepanikuoti, elgtis ramiai, vykdyti pareigūnų nurodymus“, – informuoja policija.

ELTA primena, kad Lietuvoje penktadienį sustiprinta su žydų bendruomene susijusių objektų apsauga. Policijos atstovo R. Matonio teigimu, patruliavimas ties su žydų bendruomene susijusiais objektais yra sustiprintas jau nuo šeštadienio, kai į Izraelį įsiveržė teroristinė grupuotė „Hamas“.

„Svarbiausias akcentas kreipiamas į tuos objektus, kuriuose bus žmonių, tačiau tuo pačiu bus stebimi ir tokie objektai kaip sinagogos, memorialai, kapinės“, – dėstė policijos atstovas.

Kaip teigė R. Matonis, kol kas jokių incidentų prie su žydų bendruomene susijusių objektų Lietuvoje nėra fiksuota.

Teroristinės grupuotės „Hamas“ lyderis Khaledas Meshalas paragino spalio 13 d., penktadienį, išeiti į gatves, palaikyti Izraelį užpuolusią „Hamas“. Po šių pareiškimų socialiniuose tinkluose ėmė plisti raginimai tądien pulti žydus bei su žydų bendruomene susijusius objektus.

Spalio 7-osios rytą palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ pradėjo puolimą prieš Izraelį. Teroristai paleido tūkstančius raketų į Izraelio miestus ir įsiveržė į šalį. Izraelis oficialiai paskelbė karo padėtį.

Gytis Pankūnas (ELTA)

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: