Dzūkų žinios

Rotušės aikštėje iš beveik 2000 žvakelių suformuota širdis

Dalintis:

Uždegus žvakeles ir iš jų suformavus širdį penktadienį Alytuje pagerbti organus paaukoję žmonės ir jų artimieji. Šiais metais uždegta beveik  2000 žvakelių. Tiek organų nuo 1970 metų paaukota, kad kiti žmonės galėtų gyventi.

Alytaus apskrities ligonių, susijusių su organų persodinimu organizacijos „Dalia” pirmininkė Laima Kuckailienė sunerimus, mat sutinkančių aukoti organus mažėja. Kasmet donorų būdavo apie 50, o šiemet – 27.  Pagal dabar galiojančią tvarką, asmuo raštiškai turi išreikšti norą tapti donoru. Galutinį sprendimą, esant mirties faktui priima jo artimieji.

„Didžiausia pagarba donorų artimiesiems. Jeigu jie nesutiktų, jokia Donoro kortelė, kuri gal būt ir buvo pasirašyta taptų negaliojančia. Tik jų dėka mes esame. Mums suteiktas šansas gyventi naują gyvenimą”,-  sakė inkstą iš donoro gavusi ponia Nijolė.

LR Seime įregistruota donorystės ir transplantacijos įstatymo pataisa. Siūloma pervadinti donorystės sutikimo modelį, pereinant nuo informuoto sutikimo prie numanomo donorystės sutikimo. Įteisinus numanomo sutikimo modelį,  nereikėtų pildyti Donoro kortelės formos ir jos pasirašyti.  Tai reiškia, kad visi sulaukę 18-likos metų asmenys automatiškai sutinka tapti donorais, tik apie savo apsisprendimą dar reikėtų pranešti artimiesiems. Jei žmogus po mirties nesutinka paaukoti organų jis privalėtų oficialiai apie tai pranešti.

Kovo mėnesį internete pasklido klaidinanti informacija, esą mirties fakto atveju net nebūtų atsiklausiama artimųjų. Pasklidusi klaidinga informacija padarė reikšmingą žalą gyventojų pasitikėjimui donoryste, per tris mėnesius buvo užpildyta daugiau nei 5 tūkst. nesutikimų, o artimųjų atsisakymas buvo šoktelėjęs daugiau nei 40 proc. Kasmet Lietuvoje atliekama apie 500 organų transplantacijos operacijų.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: