Dzūkų žinios

Pirmą kartą „Skinijos“ konkurso istorijoje: mama numezgė kojines pagal savo vaikų eskizus

UAB „Skinija“ konkurso laureatų ir nominantų apdovanojimai. Buvo apdovanotos ir dvi sesutės, aštuonmetė antrokė, besimokanti Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, Austėja Dimšaitė ir penkiametė Kotryna Dimšaitė.

Dineta Babarskienė

UAB „Skinija“ kojinių fabriko konkursas „Nupiešk sau kojinytes 2023“ organizuotas jau 18 kartą. Kaune, Žalgirio arenoje, Amfiteatro salėje, „Moters pasaulis 2023“ renginio metu vyko UAB „Skinija“ konkurso laureatų ir nominantų apdovanojimai. Buvo apdovanotos ir dvi sesutės, aštuonmetė antrokė, besimokanti Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, Austėja Dimšaitė ir penkiametė Kotryna Dimšaitė. „Mūsų visų trijų viena ir ta pati nominacija „Už kūrybišką komandinį dalyvavimą“, – patikina mergaičių mama Asta Dimšienė, pridurdama, kad ir ji pati kartu su savo atžalomis netikėtai sudalyvavo konkurse. Mergaičių nupieštos kojinytės buvo nusiųstos į konkursą, o jų mama, garsi mūsų krašto mezgėja Asta Dimšienė, numezgė lygiai tokias pat, kokios yra pavaizduotos dukrų piešinukuose.

Iki gegužės 1 d. Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos dalyvauti konkurse: piešti kojinių eskizus. „Mano vyresnėlė dalyvavo konkurse su savo klase Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje. Piešė eskizus, o jų mokytoja Lijana Prapiestienė registravo konkursui. Mano mažoji dukrytė piešė namuose ir ją užregistravau aš pati“, – sako pašnekovė. O kad mergaitėms neprailgtų laukti konkurso pabaigos, mama ėmė ir pagal mažųjų dizainerių eskizus virbalais numezgė kojinytes, žinoma, suderinusi siūlų spalvas su pačiomis dizainerėmis. „Vyresnėlės mokytoja, pamačiusi numegztas pagal eskizus kojines, parašė konkurso organizatoriams“, – prisimena Asta.

O kad jos laimėjo vieną iš nominacijų, Asta pamatė UAB „Skinija“ puslapyje tik apie birželio mėnesį. „Mūsų nominacija išskirtinė: pirmą kartą per visą „Skinijos“ konkurso istoriją taip nutiko, kad mama numezgė kojines pagal savo vaikų eskizus. Organizatoriai prašė atsivežti numegztus gaminukus pademonstruoti“, – atkreipia dėmesį Asta Dimšienė.

„Labai džiaugiamės ir dėkojame klasės mokytojai Lijanai Prapiestienei, organizatoriams už galimybę, komisijai už tokį įvertinimą. Tai ir džiaugsmas, bet kartu ir atsakomybė, nes atstovavome savo šeimai, Šlavantų kaimui, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijai ir visam Lazdijų rajonui, mat buvome vienintelės iš Lazdijų rajono, šiemet konkurse gavusios nominaciją“, – džiaugiasi tokiu pasiekimu Asta Dimšienė. Ji yra girdėjusi, kad Alytaus mokyklų vaikai dalyvauja ir laimi šiame konkurse, o ar yra vaikų iš Lazdijų krašto, kada nors laimėjusių tokiame konkurse – nežino.

Astai ir pačiai buvo įdomu sudalyvauti renginyje kartu su dukromis. Smalsu buvo pamatyti naują „Skinijos“ kojinių kolekcijos pristatymą, taip pat pamatyti kojines pagal laureatų pieštus eskizus.

Renginys buvo pilnas jaudulio, emocijų ir aplodismentų. „Labai džiugu buvo matyti tiek daug talentingų vaikų, pabūti tarp jų“, – patikina pašnekovė. Juolab, kad konkurso organizatoriai pakalbino ir mūsų kraštietes. „Mergaičių klausė, ką jos nupiešė, o manęs paklausė, ar dažnai dukrytės prašo numegzti megztinį, kepurę. Patikinau, kad prašo. Joms megztinių, kepurių, kojinių pirkti nereikia, nešioja mamos rankų darbo gaminius“, – teigia ji.

Astai labai patiko šis konkursas, apdovanojimų ceremonija, tad paklausta, ar gerai, kad organizatoriai rengia tokius konkursus vaikams, kviečia piešti, atsakė nedvejodama: „Džiaugiuosi, kad mes, suaugusieji, atkreipiame dėmesį į vaikų kūrybą. Vaikai juk turi daug potencialo, kūrybiškumo, kurio mums, suaugusiems, kartais pritrūksta. Konkursas puikus!“ Visos dovanos, diplomai tiesiai iš UAB „Skinija“ vadovo Kęstučio Rudgalvio rankų iškeliavo po visą Lietuvą. „Visi laureatai, nominantai ir mokytojai buvo apdovanoti“, – pasidžiaugia A. Dimšienė.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: