Dzūkų žinios

Sporto centras nevykdo tarybos sprendimų

Dalintis:
Savivaldybės kontrolierius A. Markūnas stebėjosi: „Kaip galima kontroliuoti savo pajamas, jei neišrašai sąskaitų?“

Lazdijų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba nuolat stebi ir kontroliuoja savivaldybės administracijos skyrių ir savivaldybės valdomų įstaigų veiklą, kelia viešumon nustatytus trūkumus. Neseniai ši tarnyba atliko Lazdijų sporto centro (toliau – Sporto centras) veiklos auditą ir konstatavo nemažai šios įstaigos veiklos problemų.

Sutartys – be tarybos sprendimo

Audito išvadose teigiama, jog Sporto centras nesilaikė rajono savivaldybės tarybos sprendimų.

Audito metu nustatyta, kad dėl sporto salių trūkumo ne visoms Sporto centre kultivuojamoms sporto šakoms (krepšiniui, tinkliniui, futbolui) sudarytos kokybiškos sąlygos fiziniam ugdymui ir sportui. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija sudarė panaudos sutartį su Sporto centru nesivadovaudama teisės aktų nuostatomis , t. y. be Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimo dėl savivaldybės turto perdavimo pagal panaudos sutartį. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje adresu: Jaunimo g. 8, Veisiejai, Lazdijų r. sav., Sporto centras naudojasi savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu be savivaldybės tarybos sprendimo dėl savivaldybės turto perdavimo pagal panaudos sutartį ir be pasirašytos savivaldybės turto panaudos sutarties su Veisiejų Sigito Gedos gimnazija.

Taip pat nustatyta, jog Sporto centras ir 2022 m. pirmą pusmetį, ir 2023 m. pirmą pusmetį veiklą vykdė be patvirtintų metinių veiklos planų.

Hipodromas – nuostolingas

Iš išvadų matyti, jog daugiausia problemų Sporto centras turi dėl jam perduoto Lazdijų hipodromo veiklos.

Nors garsiai kalbama, kaip gerai ir aktyviai veikia hipodromas, kokią naudą jis duoda Lazdijų krašto bendruomenei, tačiau auditoriai konstatavo: „Patvirtinti, kad, perdavus Centrui Lazdijų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą Lazdijų miesto hipodromą, yra užtikrinta veiksmingesnė įstaigos veikla, intensyvėjo gyventojų kūno kultūros ir sportinės veiklos ugdymas ne tik Lazdijų rajono savivaldybės centre – Lazdijų mieste, bet ir kaimiškose vietovėse, racionaliau valdomas ir prižiūrimas turtas, negalime.“

Kad hipodromo veikla yra labai nuostolinga, puikiai matyti iš auditorių pateiktų skaičių.

2022 m. Sporto centras patyrė 60 119,48 Eur išlaidų, 2023 metų I pusmetį 14 379,93 Eur išlaidų, susijusių su Lazdijų hipodromo veikla.

Sporto centras iš veiklos Lazdijų hipodrome 2022 m. gavo 4 955 Eur pajamų. 2023 m. I pusmetį iš veiklos Lazdijų hipodrome gavo 1 875 Eur pajamų.

2022 m. Lazdijų hipodrome surengtos 3 žirgų lenktynės, 1 konkūrų varžybos. Sporto centro 2022 metų veiklos ataskaitoje nurodyta, kad buvo vykdomos edukacijos ir ekskursijos, kuriose apsilankė 549 dalyviai.

Iš išvadų matyti, jog daugiausia problemų Sporto centras turi dėl jam perduoto Lazdijų hipodromo veiklos.

Nesilaikė tarybos nustatytos kainos

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta 100 Eur/mėn. žirgo gardo nuomos Lazdijų hipodrome kaina. Tačiau Sporto centras taikė kitą kainą – 80 Eur/mėn. Maža to, Sporto centras neišrašinėjo visų sąskaitų už šią paslaugą.

Nustatyta, kad per audituojamą 2022 m.–2023 m. I pusmečio laikotarpį Sporto centras nuomininkams neišrašė sąskaitų už 1730,00 Eur.

Savivaldybės kontrolierius Arūnas Markūnas stebėjosi: „Kaip galima kontroliuoti savo pajamas, jei neišrašai sąskaitų?“ Jis teigė, jog skirtumas, susidaręs dėl nustatyto įkainio nesilaikymo, turės būti išieškotas iš nuomininkų.

Hipodromo reikalais Sporto centre rūpinasi Linas Balčiūnas, jis įvardintas ne treneriu, kaip kitų Centro sporto šakų atstovai, bet kaip „žirgų lenktynių specialistas“. Jis treneriu negali būti, nes neturi reikiamo išsilavinimo ir atitinkamos trenerio licencijos.

Šis faktas irgi užkliuvo auditoriams. Kontrolierius A. Markūnas teigė, jog tai būtų irgi rimtas pažeidimas, tačiau pasakė, jog audito metu pas jį buvo atvykęs Sporto centro direktorius, kuris patvirtino, jog Linas Balčiūnas jau įstojo mokytis pagal specialybę ir taps diplomuotu treneriu.

„Apibendrinant audito išvadas, galima teigti, jog buvo nustatyta nemažai pažeidimų, bet juos įmanoma ir būtina pašalinti“, – sakė A. Markūnas.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: