Dzūkų žinios

Lazdijų rajono moksleiviai – Lietuvos moksleivių dainų šventėje: parsivežė ne tik įspūdžių, bet ir neįkainojamos patirties

Dalintis:

Vilniuje vykusi Lietuvos moksleivių dainų šventė „Laiku. Ratu. Kartu“ subūrė tūkstančius jaunųjų atlikėjų iš visos šalies. Tarp jų – ir gausi Lazdijų rajono delegacija, savo kraštui atstovavusi dainomis, šokiais ir muzika.

Šventės pradžią pažymėjo spalvinga dalyvių eisena Vilniaus gatvėmis. Pasipuošę tautiniais kostiumais, nešini Lazdijų rajoną reprezentuojančia atributika, jaunieji atlikėjai kartu su savivaldybės atstovais ir kitais Lietuvos kolektyvais tapo vieno įspūdingiausių Dainų šventės renginių dalimi.

Rajonui atstovavo šeši kolektyvai

Šiemet Lietuvos moksleivių dainų šventėje Lazdijų rajonui atstovavo šeši kolektyvai, vienijantys 106 vaikus ir jaunuolius.

Liepos 4-ąją Jungtinio akordeonų orkestro koncerte „Kelionė laiku“ pasirodė du Lazdijų meno mokyklos kolektyvai, kuriems vadovauja Irina Gudebskienė ir Sigita Maldžiūtė-Valaitienė. Tą pačią dieną Ansamblių vakare „Metų ritmu“ žiūrovus džiugino Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“, vadovaujamas Neringos Rasiulienės.

Didžiausia dovana – bendrystė ir patirtis

Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Bitelė“ vadovė Neringa Rasiulienė sako, kad vaikams dalyvavimas Dainų šventėje tapo ne tik koncertu, bet ir gyvenimiška patirtimi.

„Vaikai grįžo kupini įspūdžių. Jie pamatė, kiek daug darbo slypi už tokio masto renginio – nuo ilgų repeticijų iki visų kolektyvų susitelkimo. Reikėjo kantrybės, ištvermės, teko repetuoti ir kaitinant saulei, ir lyjant lietui. Tačiau galutinis rezultatas visa tai atperka. Didžiausia vertybė – bendrystė, kuri gimsta tarp kolektyvų ir visų šventės dalyvių“, – pasakojo vadovė.

Folkloras sulaukė išskirtinio dėmesio

Pasak N. Rasiulienės, šių metų Dainų šventė ypatinga ir tuo, kad folkloro kolektyvams buvo skirta gerokai daugiau dėmesio nei ankstesniais metais.

„Anksčiau folkloro kolektyvai Moksleivių dainų šventėje apskritai nedalyvaudavo, vėliau jiems buvo skiriama tik nedidelė programos dalis. Šiemet kiekviena renginio dalis, skirta skirtingam metų laikui, prasidėjo būtent folkloro pasirodymais. Tai didelis įvertinimas. Džiugu, kad folkloras atranda vis svarbesnę vietą Dainų šventės programoje, o vaikai gali didžiuotis būdami šios tradicijos dalimi“, – sakė ansamblio vadovė.

Ji neabejoja, kad tokios šventės jauniesiems atlikėjams palieka įspūdį visam gyvenimui ir dar labiau sustiprina meilę lietuviškai kultūrai, tradicijoms bei savo kraštui.

Kulminacija – Vingio parke

Liepos 5-ąją Šokių dienoje „Ratu, ratu“ pasirodė Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ tautinių šokių kolektyvas „Sukucis“, kurio vadovė – Gitana Kolkienė.

Dainų šventę vainikavo liepos 6-ąją Vilniaus Vingio parke vykusi Dainų diena „Laiku. Ratu. Kartu“, kurioje dainavo Lazdijų meno mokyklos bei Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus chorai, vadovaujami Eglės Malinauskienės ir Rasos Sabaliauskienės.

Kulminacija – visi drauge giedojo „Tautišką giesmę“, kurią dauguma Lietuvos žmonių stebėjo per LRT televiziją.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: