Ministras K. Navickas: pieno sektoriui gyvybiškai reikalinga išskirtinė ES finansinė parama
Ministras pabrėžė, kad reikia konkrečių bei skubių veiksmų, juolab, kad ant slenksčio ir nauji iššūkiai dėl pavasarinių šalnų.
Ministras pabrėžė, kad reikia konkrečių bei skubių veiksmų, juolab, kad ant slenksčio ir nauji iššūkiai dėl pavasarinių šalnų.
Tradicinėje ketvirtadienio Žemės ūkio ministerijos konsultacijoje pasėlių dar nedeklaravę ūkininkai ypač domėjosi jiems skirta kompleksine ekologine sistema „Veiklos ariamojoje žemėje“.
Ūkininkai, norintys gauti valstybės pagalbą augalų ir pasėlių draudimo įmokoms kompensuoti, paraiškas turi pateikti iki birželio 16 d.
Nauja šio įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias ir aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą. Projektas dabar bus teikiamas Seimui.
Paramos lėšas planuojama išmokėti nuo birželio 1 dienos.
Paskubėkite teikti paraiškas!
Rezultatai pranoko lūkesčius: pateikta 411 paramos paraiškų už 87,78 mln. Eur, o lengvatinių paskolų paprašė 105 pareiškėjai už 13,58 mln. Eur.
Ministras pabrėžė, kad parama politiniame lygmenyje jau yra, o sprendimai, kaip pranešė pokalbyje komisaras – kelių dienų klausimas.
Šiandien nuotolinėse konsultacijose vėl dalyvavo daugiau kaip 500 ūkininkų ir savivaldybių specialistų.
Siekiant išvengti netikslumų, Žemės ūkio ministerija kartu su Aplinkos ministerija ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba nusprendė sumažinti sluoksnio apimtį ir jame palikti tik daugiametes pievas ir šlapynes.
Patikslinta, kaip šio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo metu bus galima deklaruoti pakrančių apsaugos juostas.
Nuotolinės konsultacijos vyks kiekvieną ketvirtadienį nuo 8 iki 10 val.
Parama ūkininkus turėtų pasiekti po birželio 1 d.
Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas tęsis iki birželio 20 dienos.
Deklaruojantieji turėtų atkreipti dėmesį į keletą naujovių, kurios jų laukia šiemet.
Pieno gamintojai iki gegužės 5 d. kviečiami teikti paraiškas.
Žemės ūkio ministerija po diskusijų su socialiniais – ekonominiais partneriais priėmė daug sprendimų, kurie ūkininkams sumažins įtampą prieš šį atsakingą darbą ir palengvins administracinę naštą.
Gera žinia ketinantiems deklaruoti pasėlius ūkininkams – ministerija rado sprendimą, kaip šio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo metu bus galima deklaruoti pakrančių apsaugos juostas.
Paraiškas paramai gauti pieno gamintojai bus kviečiami nuo balandžio 17 d. iki gegužės 5 d.
Ūkininkai piktinasi nebežinantys kokių dar staigmenų gali sulaukti.
Žemės ūkio ministerija atsako į aktualiausius klausimus, kaip reikės įgyvendinti GAAB 4 reikalavimą 2023 metais.
Augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai, apdorojantys per 200 ha žemės ūkio naudmenų ar kitų plotų, šių produktų naudojimo apskaitos žurnalą Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje turės pildyti ne nuo 2023 m. balandžio 5 d., o nuo rugpjūčio 1 d.
Ūkininkams siūlomas naujas įrankis – rizikos valdymo fondai, kuriems jau galima prašyti paramos.
Rizikos valdymo fondų steigimas, Pieno įstatymo keitimas, nacionalinės paramos už pienines karves paskirstymas pieno gamintojams. Šie pieno sektoriaus atstovams ypač aktualūs klausimai šiandien buvo svarstomi Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame išplėstiniame Pieno tarybos posėdyje.
Ministerija ketina pratęsti pagalbos teikimo terminą iki 2023 m. birželio 30 d. tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių negalėjo ar nespėjo pateikti paraiškų praėjusiais metais.
Susikooperavus gauti tokią paramą lengviau, nes kooperacija pagal šią veiklą yra vienas svarbiausių projektų atrankos kriterijų.
Susitikime daug dėmesio skirta pagalbai pieno sektoriuje, kuri atvestų iki struktūrinių pokyčių, kooperacijos, pieno gamintojų apsaugos.
Kviečiame dalyvauti Žemės ūkio ministerijos organizuojamuose nuotoliniuose informaciniuose seminaruose„2023 M. ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ DEKLARAVIMAS“.
Anot V. Aleknavičiaus, fondo steigimas būtų ilgalaikė priemonė, jame galėtų dalyvauti ir perdirbėjai. Šiuo metu tokių įsteigtų fondų nėra.