Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Nuomonės

Gąsdindami konservatoriais valstiečiai mobilizuoja savo rinkėjus

Adomo Žilinsko piešinys.

Kaip visuomet antradienį po pietų prisėdau prie kompiuterio rašyti eilinio savaitės komentaro ir prisiminiau, kad šis antradienis rašančiam žmogui visai neeilinis – gegužės 7-ą dieną minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kas mes visi būtume be savo lietuviškos spaudos, kalbos ir lietuviškų knygų, nė klausti neverta. Iš pradžių pagalvojau, kad šiemet kažko lyg ir trūksta… Pasirodo, naujoji mylima merė ėmė ir pamiršo rajono plunksnos brolius, kuriuos ir taip suskaičiuoti dešimties pirštų būtų per daug. Na, iš tikrųjų juk A. Miškinienė yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė, o pastarieji laisvos spaudos ir laisvo žodžio labai nemėgsta. „Žaliesiems valstiečiams“ daug paprasčiau būtų valdyti be jokios kritikos, kitos nuomonės ir pastabų, o čia tie bjaurūs ir įkyrūs „žurnaliūgos“ ima ir gadina gyvenimą. Be to, merė A. Miškinienė lyg neturi jokios priežasties pasveikinti Lazdijų žurnalistus – du savaitraščiai ir taip apie ją ir naująją koaliciją palankiai rašo, o trečias… Pastarojo geriau ir nebūtų, nes vien tik kritikuoja ir dirbti trukdo.
Šį sekmadienį vyks Lietuvos Prezidento rinkimų pirmas turas. Nors kandidatų net devyni, bet tapti prezidentu realiai pretenduoja tik trys: ekonomistas G. Nausėda, Seimo narė I. Šimonytė ir premjeras S. Skvernelis. Ilgą laiką įvairiose visuomenės nuomonės apklausose pirmavęs G. Nausėda kiek stabtelėjo ir iš pirmos vietos atsidūrė antroje. I. Šimonytė iš antros vietos pakilo į pirmą. Tik premjeras S. Skvernelis stabiliai laikosi trečioje vietoje.
Premjeras S. Skvernelis savo rinkiminės kampanijos pradžioje elgėsi įžūliai, agresyviai ir arogantiškai. Vien ko jo kalbos vertos. Visos jos buvo panašios į girdėtą kovo mėnesį Seirijuose. Saulius prisistatė kaip tikras Lietuvos gelbėtojas! Daugiau kaip dvidešimt metų Lietuvą valdė socialdemokratai, konservatoriai, liberalai ir kiti nedorėliai, o štai atėjo pagaliau S. Skvernelis ir Lietuvoje prasidėjo puikus gyvenimas. Aišku, yra sunkumų, bet dėl jų kalti anksčiau buvusieji valdžioje. Jeigu taps prezidentu, S. Skvernelis pakels algas ir pensijas, nors tai tiesiogiai visai nepriklauso nuo prezidento. Kas gali patikėti tokiomis primityviomis kalbomis?! Tik primityvaus mąstymo ir žemo intelekto žmonės. Deja, tokių Lietuvoje yra daug. Juk sugebėjo kažkas į valdžią išrinkti „žalius valstiečius“.
Kaip įprasta tarp „žaliųjų valstiečių“, kai reikalai pakvipo paraku, į sceną įžengė R. Karbauskis. Jis teigė, kad jeigu valstiečiai nelaimės Prezidento rinkimų, tuomet Valstiečių ir žaliųjų sąjunga atiduos valdžią konservatoriams su G. Landsbergiu, o patys taps opozicija. Tie, kas nesimpatizuoja valstiečiams, be galo apsidžiaugė ir netikėdami savo ausimis klausė: „Nejaugi jų taip lengvai atsikratysime?!“ Ne, šis eilinis valstiečių planas chuliganas buvo skirtas savo rinkėjams pagąsdinti ir mobilizuoti: neisite balsuoti ir neišrinksite S. Skvernelio prezidentu, tuomet ant jūsų konservatorius su pačiu G. Landsbergiu užsiundysiu!!! Ir sukruto valstiečių rinkėjai, nes kas gi jiems gali būti baisiau už Landsbergio pavardę! Alyvos į ugnį dar įpylė V. Bakas su S. Jakeliūnu. Pirmas gąsdina MG Baltic ir kitais oligarchais, „nuvariusiais“ Lietuvėlę, o kitas seka stebuklines pasakas apie Skandinavų bankus. Kažkodėl abu su didžiausiu įkarščiu taukšti tokias nesąmones pradėjo per Prezidento rinkimų įkarštį. Koks (ne) tikėtas sutapimas!
P. S. Kai šis komentaras jau buvo parašytas, antradienį, gegužės 7-sios pavakarę, 16 val. 47 min. iki darbo dienos pabaigos likus trylikai minučių Lazdijų rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje pasirodė kuklus merės A. Miškinienės sveikinimukas. Nors ir labai pavėluotas, bet ačiū ir už tai. Paprastai kokia nors proga yra sveikinama ryte ar bent pirmoje dienos pusėje. O tuo tarpu kažkur Alytuje šio miesto ir rajono žurnalistai, bibliotekininkai ir spaustuvininkai buvo pakviesti į Alytaus kavinę „Pušis“, kur iškilmingai paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną… Tad pavėluotas A. Miškinienės sveikinimas tik dar akivaizdžiau parodo, kokioje vietoje jai yra žurnalistai.

1 COMMENTS

  1. Realiai neįsivaizduoju kokiu gyvenimo nevykėliu reikia būti, kad dirbtum tokio „laikraščio“ kaip Dzūkų žinių apžvalgininku…

Comments are closed.

%d bloggers like this: