Pasienio fiesta

Lazdijų mero padėka už Pasienio fiestos organizavimą

Mieli Lazdijų miesto 420-ojo jubiliejaus ir PASIENIO FIESTOS 2017 dalyviai, rėmėjai ir svečiai!
Spalvingais reginiais nuvilnijo 420-asis Lazdijų miesto jubiliejus ir keturioliktoji tradicinė tarptautinė šventė PASIENIO FIESTA 2017. Šventės organizatorių Lazdijų rajono savivaldybės ir VšĮ Lazdijų kultūros centro vardu noriu padėkoti Jums, brangūs Lazdijų krašto žmonės, šventės dalyviai, rėmėjai ir svečiai, jog geranoriškai ir su puikia nuotaika įsiliejote į šventinių renginių sūkurį, kuris truko 420 valandų.

420 metų sulaukęs Lazdijų miestas pradėjo švęsti gimtadienį

, Sigita Vaitkevičė
Vakar, gegužės 17-ąją, Lazdijai iškilmingai pradėjo švęsti savo 420-ąjį gimtadienį. Kaip ir dera jubiliatui, jau keletą dienų prieš šventę miestas puošėsi gėlėmis, vėliavomis, siuntinėjo kvietimus svečiams, užsisakinėjo skanėstus, planavo koncertus, kitus šventinius renginius.
Šventė pradėta iškilmingu Lietuvos valstybės himno giedojimu, Lietuvos, Europos Sąjungos, NATO ir Lazdijų miesto vėliavų pakėlimu. Šventę pirmuoju raktu – jubiliejinės skynios raktu – atrakino rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

„Pasienio fiesta 2016” Lazdijų sporto centro aikštyne

, VšĮ Lazdijų sporto centro inf.
Birželio 3 d. Lazdijų sporto centro aikštyne praūžė „Pasienio fiesta 2016” skirtos krepšinio 3x3 bei paplūdimio tinklinio varžybos. Į jas susirinko gausus būrys dalyvių: krepšinio varžybose dalyvavo 24 komandos, paplūdimio tinklinio net 35 komandos. Varžėsi ne tik mūsų rajono gyventojai, bet ir svečiai iš Kauno, Alytaus, Marijampolės. Renginį pradėjo bei sveikinimo žodžius tarė Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka ir VšĮ Lazdijų sporto centro direktorius Darius Liaukevičius.
Pirmieji varžybas baigė krepšininkai. 2001 m. g.

Seniūnijų žaidynės 2016

, VšĮ Lazdijų sporto centro inf.
Birželio 4 d. Lazdijų sporto centro aikštyne vyko Lazdijų rajono seniūnijų žaidynės 2016, kurios buvo finansuojamos Kūno kultūros ir sporto departamento, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo. Šiais metais dėl sportiškiausios seniūnijos vardo varžėsi septynios seniūnijos: Lazdijų miesto seniūnija, Lazdijų seniūnija, Seirijų seniūnija, Veisiejų seniūnija, Krosnos seniūnija, Kapčiamiesčio seniūnija bei Būdviečio seniūnija. Seniūnijų atstovai rungėsi penkiose sporto šakose: krepšinyje, tinklinyje, futbole, stalo tenise bei smiginyje.

Savaitės komentaras „Pasienio fiesta“, „Lidl“ ir Europos futbolo čempionatas

, Algimantas Mikelionis
Po vėsių ir darganotų balandžio orų, kai butuose teko gerokai pašalti, lengviau atsikvėpėme sulaukę gegužės mėnesio. O pastarasis buvo jau iš tiesų dosnus – padvelkė ne tik pavasariška šiluma, bet tvokstelėjo ir vasarišku karščiu. Moterys pradėjo puikuotis trumpomis suknelėmis ir sijonėliais, tiksliau, tuo, ką jie atidengia, o vyrai gerėdamiesi įstabiomis formomis ir patys apsivilko marškinėlius su trumpomis rankovėmis ir apsimovė šortus. Ežerų vanduo sparčiai šilo ir pasiekė dvidešimties ir daugiau laipsnių temperatūrą – prasidėjo maudynių sezonas.

Nuotrauka atminčiai istorinės technikos fone

Birželio 4-ąją Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje startuos „Istorinių automobilių ir motociklų ralis „Pasienio fiesta 2016“. 
Senovinės technikos ralis, kurį jau kelinti metai be pertraukų rengia VšĮ „Saugus ratas“, šįsyk  sutampa su didžiausiu Lazdijų rajone vykstančiu renginiu – tradicine tarptautine švente „Pasienio fiesta 2016“, sutraukiančia tūkstančius žiūrovų bei atlikėjų iš Lenkijos, Baltarusijos bei visos Lietuvos.
Šiemet pirmą kartą dzūkų šventės sudėtine dalimi tapsiančio senovinės technikos ralio organizatoriai jau dabar sul

Savaitės komentaras Sugebėjimas kultūringai švęsti — brandžios visuomenės požymis

Algimantas Mikelionis
Mūsų literatūros klasikas rašė: „Ar daug žmogui reikia, aš galvą suku / ir maža, ir daug – atsakyti sunku.“ Iš tiesų tik kelios iš pirmo žvilgsnio paprastos eilutės, bet kokios jos gražios, elegantiškos bei talpios. Labai jau Dievas įdomų sukūrė žmogų. Iš vienos pusės atrodo, kad jam reikia labai daug, iš kitos, kad labai mažai. Žinoma, yra tokių, kurie tvirtina, kad Dievo nėra, o žmogus išsivystė iš beždžionės. Bet mokslininkai jau seniai tuo stipriai abejoja ir nepateikia jokių itin svarių įrodymų tam pagrįsti.

Garsas apie „Pasienio fiestą“ sklinda ir už Lietuvos ribų

, Neringa Milašiūtė, Lazdijų rajono sav. administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams

Jubiliejinė dešimtoji Lazdijų krašto šventė „Pasienio fiesta“ subūrė draugėn gausų būrį rajono gyventojų, kraštiečių bei svečių ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš kaimyninių valstybių.  Šventėje netrūko geros nuotaikos, dzūkiško svetingumo, pramogų ir netgi  sensacingų laimėjimų.  

Pirmasis „Pasienio fiestos 2013“ akordas – Lazdijų viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Stiklas dūžta gražiai“

, Tadas Mikelionis

Jau tradicija tampa tai, jog kasmet, pradedant švęsti Lazdijų miesto gimtadieniui skirtą šventę „Pasienio fiesta“, viešojoje bibliotekoje yra atidaroma kurio nors iš šiame krašte gimusio menininko paroda. Šiemet pirmuoju jubiliejinės 10-osios šventės „Pasienio fiesta 2013“ atidarymo akordu tapo iš Seirijų miestelio kilusio dailininko keramiko Juozo Adomonio edukacinė stiklo–keramikos darbų paroda „Stiklas dūžta gražiai“.  

Savaitės komentaras: po dviejų švenčių – skirtingi įspūdžiai

, Algimantas MIKELIONIS

Per dvi savaites įvyko didelės dviejų kaimyninių savivaldybių – Druskininkų ir Lazdijų – šventės – kurorto šventė ir „Pasienio fiesta“. Abiejose teko dalyvauti ir, nors stebėjau ne visus renginius, bet kai kurios detalės paliko dvejopą prieskonį.

Surinkti turinį