Meras išgavo Premjero pažadą: Sporto centrui pinigų bus!

Lazdijuose viešėjęs Vyriausybės vadovas S. Skvernelis pažadėjo merui A. Margeliui už valstybės lėšas rekonstruoti Lazdijų sporto centrą.

Linas Greičius


Praėjusį penktadienį, likus vos trims paroms iki trijų ministrų nukirsdinimo, Lazdijai sulaukė svarbaus svečio – visą pusdienį mūsų rajone viešėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su gausia patarėjų komanda. Premjeras pradžiugino rajono vadovus ir visus lazdijiškius – Vyriausybė skirs pinigų sporto centro rekonstrukcijai.

Aplankė teismo rūmus
Vienas iš Premjero vizito Lazdijuose tikslų – Alytaus apylinkės teismo Lazdijų rūmų patalpų likimas. Kadangi šiuo metu Lazdijų teismo rūmuose vyksta labai mažai bylų, didžioji dalis teismo rūmų erdvių stovi tuščios.
Siekiant racionaliau išnaudoti pustuštes patalpas, siūloma teismo veiklai skirti patalpas policijos pastate, o erdvius teismo rūmus išnuomoti rimtam klientui.

Aplankęs rūmus, Premjeras su patarėjais atvyko į mero Artūro Margelio kabinetą. Pokalbis vyko siaurame rate, jame dalyvavo tik aštuoni Lazdijų rajono savivaldybės vadovai ir darbuotojai.
Meras A. Margelis pirmiausiai paklausė, ar Vyriausybė tikrai skirs pinigų

Lazdijų sporto centrui rekonstruoti.
„Šiuo klausimu viskas aišku, pinigų projektui tikrai skirsime“, – konkrečiai atsakė S. Skvernelis.

Premjeras domėjosi, ar daug Lazdijų rajono mokyklų dalyvauja pedagogų streike.
„Buvo viena, bet ir ta streikavo vos vieną dieną. Man nesuprantami jų reikalavimai, pedagogai gauna daug didesnes algas nei mūsų savivaldybės darbuotojai ir streikuoja“, – komentavo meras.

Domėjosi verslo reikalais
S. Skvernelis domėjosi, kaip Lazdijų rajone sekasi spręsti nedarbo ir investicijų ir verslo plėtros problemas.

A. Margelis sakė, jog sėkmingiausiai Lazdijų rajone plėtojamas kaimo turizmo verslas, kuriame sukasi daug rajono žmonių.
Meras priminė, jog Lazdijų rajonas – žemdirbių kraštas, pramonės čia niekada nebuvo.
„Žemės ūkio bendrovės ir ūkininkų ūkiai dabar labai automatizuoti, todėl labai sumažėjo pagalbinių darbuotojų poreikis, atsirado daugiau bedarbių“, – kalbėjo meras.
Jis teigė, jog apie investicijų galimybes savivaldybė kalbasi su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ darbuotojais, yra parengę investuotojams šešis žemės sklypus šalia Mockavos.
Jis pasidžiaugė puikiai dirbančia privačia bendrove, eksportuojančia naftos produktus į užsienį.


Klausinėjo apie ligoninę
Žinoma, Premjero ir mero pokalbyje nebuvo nutylėta Lazdijų ligoninės problema, S. Skvernelis domėjosi, ką savivaldybė planuoja daryti su ligonine – jungtis prie Alytaus ligoninės ar toliau savarankiškai teikti paslaugas.
Meras papasakojo Premjerui apie ligoninės vadovo problemas ir dėl to sukurtą negatyvią atmosferą šioje gydymo įstaigoje.
„Mes šias problemas išspręsime, ligoninė teiks kokybiškas paslaugas ir paslaugų apimčių mes nesiaurinsime. Maža to, mes ir toliau kviesime konsultuoti mūsų ligonius geriausius specialistus iš Kauno ir Vilniaus“, – sakė meras.

Meras užsiminė Premjerui apie dar vieną problemą, kurią galėtų išspręsti Vyriausybė.
A. Margelis sakė, kad valstybės lėšomis reiktų pakeisti įvažiavimo į Lietuvos Respubliką Lazdijų rajone teritorijos įvaizdį.
„Tai yra mūsų šalies vartai, ten dabar – apgailėtinas vaizdas. Prašau surasti galimybę ir investuoti į šios dalies sutvarkymą“, – prašė meras.
Premjeras pripažino, jog tai dėmesio vertas prašymas, kurį jis pažadėjo aptarti su atsakingomis institucijomis.
Iš savivaldybės Premjeras su patarėjais nuvyko į E. H. Jastramsko ekologinį ūkį, kur apžiūrėjo gamybines patalpas ir domėjosi gaminama produkcija.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: