Girdyti lazdijiečius – pagalba verslui?

Artūras Margelis


Ar mes vėl norime sugrįžti į tuos tamsius laikus, kai kraštiečių šventėse laisvai liedavosi alkoholis, o jų dalyviai prisivaišindavo iki žemės graibymo? Ar mums reikia tokių jaunimo laisvalaikio vietų, kur pagrindine pramoga taptų alkoholis?

Šie ir kiti nerimą keliantys klausimai man kilo perskaičius spaudoje naujosios merės Ausmos Miškinienės pasvarstymus apie galimą alkoholio vartojimo liberalizavimą mūsų rajone.
Mes viena iš nedaugelio savivaldybių, tvirtai apsisprendusi rajono švenčių metu neprekiauti alkoholiu, griežtai apribojome prekybą svaigalais šalia mokyklų ir vaikų darželių esančiose vietose. Esu tikras, jog buvome teisūs mūsų žmonių, ypač jaunimo, atžvilgiu.
Mūsų įvesta tvarka įrodė, jog mūsų žmonės tikrai sugeba švęsti šventes ir be alkoholio, tai tapo puikiu pavyzdžiu vaikams ir jaunimui.
Merės išsakyti argumentai, neva mūsų įvesti draudimai trukdo verslui, apriboja verslininkų galimybes, man kelia graudų juoką. Ypač tai keista girdėti iš merės „valstietės“. Juk šios partijos ideologai – Ramūnas Karbauskis, Aurelijus Veryga – aršūs kovotojai prieš alkoholio vartojimą. Kodėl šios „antialkoholinės“ partijos narė planuoja Lazdijuose paleisti alkoholio džiną iš butelio?

Esu tikras, jog ne tie verslininkai, kurie pardavinėja alkoholį, kuria pridėtinę vertę Lietuvai ir Lazdijams. Garantuoju, jog prekybos alkoholiu liberalizavimas iš esmės nepakels mūsų rajono ekonomikos, nes ši verslo rūšis nėra moraliai atsakinga ir nekuria pridėtinės vertės.
Jei merė inicijuotų naujų investicijų atėjimą, gamybos ar kitos pramonės įmonių atsiradimą, tuomet jai papločiau ir pripažinčiau, jog verslo reikalai juda į priekį. Dabar ploti negaliu.
Mes siūlėme verslininkams senosios vaistinės pastate kurti boulingą, tačiau su sąlyga, jog ten nebus prekiaujama alkoholiu. Jiems tai netiko.
Panašu, jog merė tiems patiems verslininkams nusilenks ir leis boulingo klube kilnoti bokalus. Jaunimas pils svaigalus ant smegenų, o verslininkai džiaugsis pilnėjančiomis kišenėmis.
O gal šis leidimas prekiauti alkoholiu bus merės padėka verslininkams už galimybę prieš rinkimus nukabinėti pastato fasadą savo reklaminiais plakatais? Ranka ranką plauna…

1 komentaras apie “Girdyti lazdijiečius – pagalba verslui?”

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: