Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Žmonės

Iš Vilniaus atvykusiai administracijos direktorei kvepia Dzūkija

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė I. Šaparauskienė.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė jau ne pirmas mėnuo darbo dienos rytą pradeda Dzūkijoje. Iš sostinės į Lazdijus atvykusi dirbti patyrusi finansų žinovė bando sustyguoti Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbą.


„Dzūkų žinios“ paprašė administracijos direktorės duoti savaitraščiui interviu. Ponia Ilona sutiko atsakyti į klausimus. Atsakymai, kaip pamatysite, buvo trumpi ir lakoniški, be lyrikos ir emocijų. Gal juose atsispindi profesionalios finansininkės charakteris, o gal tiesiog direktorė dar per mažai susipažino su darbu ir gyvenimu Lazdijuose?

– Gerbiamoji direktore, kodėl priėmėte merės pasiūlymą ir iš Vilniaus atvažiavote dirbti į Lazdijus? Kas tai – naujas gyvenimo iššūkis ar noras padėti jaunai merei?
– Gyvenime mėgstu iššūkius. Naujovės ir tobulėjimas mane „veža“, o monotonija vargina. Įtakos turėjo ir merė, kuri, kaip jau esu sakiusi anksčiau, man imponuoja.

– Administracijos direktore jau dirbate du mėnesius. Kokie didžiausi netikėtumai Jūsų laukė Lazdijuose, ką įsivaizdavote visai kitaip nei pasirodė realybėje?
– Prieš pradėdama dirbti Lazdijų rajono savivaldybėje dirbau versle. Ten kiek kitaip – darbai vyksta operatyviau.


– Jau susipažinote su administracijos darbuotojais. Kokią nuomonę apie juos susidarėte, ar pakanka Lazdijuose profesionalių valdininkų? Kaip privilioti viešojo sektoriaus profesionalus į provinciją?
– Kalbant apie darbuotojus, svarbiausia kompetencija.

– Kadangi esate finansų specialistė, kaip vertinate savivaldybės biudžeto sandarą? Ką darytumėte kitaip, jei būtumėte dalyvavusi biudžeto formavimo procese?
– Sunku pasakyti, kas būtų, jeigu būtų. Kai 2020-ais metais bus formuojamas biudžetas, galėsiu pakomentuoti išsamiau.

– Kokie didžiausi darbai laukia savivaldybės administracijos?
– Manau, kad kiekvienas savivaldybės atliktas darbas svarbus ir reikšmingas.

– Gyvenate Lazdijų krašte. Ar nepasiilgstate sostinės šurmulio, renginių. Kas Jus žavi Lazdijuose?
– Šurmulio nepasiilgau. Man patinka vieta, kurioje dabar gyvenu, nes tai mano gimtas kraštas. Dzūkija man kvepia.

– Ačiū už pokalbį.

„Dzūkų žinių“ informacija

%d bloggers like this: