Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Verslas

Naujovės Lazdijuose: modernios aikštelės ir maisto atliekų surinkimas iš daugiabučių

Lazdijuose pradėtos eksploatuoti modernios pusiau požeminių konteinerių aikštelės.

Lazdijuose ir Veisiejuose – pasikeitimai. Prie daugiabučių namų stovėjusių didžiulių varpo formos ir komunalinių atliekų konteinerių čia nebelieka – vietoj jų atsiranda naujos kartos konteinerių aikštelės, kuriose įrengta po penkis įgilintus konteinerius įvairių rūšių atliekoms: komunalinėms atliekoms, plastiko ir metalo pakuotei bei atliekoms, popieriaus ir kartono pakuotei bei atliekoms, stiklo pakuotei ir atliekoms bei maisto atliekoms.


„Didžiausia naujove ir iššūkiu tampa atskiras maisto atliekų surinkimas iš daugiabučių namų. Iki šiol atskirai rinkti maisto atliekas galėjo ir privalėjo tik individualių namų gyventojai, o pradėjus eksploatuoti naujas aikšteles, maisto atliekas turi rūšiuoti ir gyvenantys daugiabučiuose“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.
Atskirai surinktas maisto atliekas į konteinerius gyventojai raginami mesti be plastikinių maišelių. Jos iš konteinerių bus surenkamos ir išvežamos vieną kartą per savaitę.
Modernūs įgilinti konteineriai puikiai sugeria ir „užrakina“ kvapus, tad gyventojams nėra jokio pagrindo nuogąstauti dėl galimų nepatogumų. Svarbiausia – patiems elgtis atsakingai bei kultūringai, palaikant tvarką ir švarą naujose aikštelėse.
Nuo liepos 1 dienos pradėjus eksploatuoti naujas aikšteles, kuriose įrengti įgilinti konteineriai, Lazdijų rajono savivaldybė tapo pirmąja Alytaus regione ir viena pirmųjų šalyje, pradėjusia atskirą maisto atliekų surinkimą iš daugiabučių namų gyventojų.
Iš viso pagal Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtra Alytaus regione“ Lazdijų rajono savivaldybėje – Lazdijų ir Veisiejų miestuose bei sodų bendrijose – numatyta įrengti 38 naujos kartos aikšteles: 23 Lazdijuose, 9 Veisiejuose, 6 sodų bendrijose. Pastarosiose įrengiama po keturis konteinerius, be atskiro konteinerio maisto atliekoms.

Visos aikštelės įrengtos pagal parengtą ir Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą schemą. Parenkant jų vietas įvertintos ne tik techninės galimybės bei reikalavimai, bet ir maksimaliai atsižvelgta į gyventojų pastabas bei pasiūlymus.
Visuose aikštelėse esančiuose konteineriuose yra galimybė įrengti užrakto sistemas, kurių gali prireikti tuo atveju, jei būtų pakeista rinkliavos skaičiavimo tvarka.
Visų rūšių atliekos iš aikštelių bus išvežamos pagal tą patį grafiką, kaip ir iki šiol. Paslaugos teikėjas – UAB „Ecoservice projektai“. Kilus neaiškumams, kreiptis į jos atstovus tel. (8 318) 51034, el. p. zita.matuleviciene@ecoservice.lt, adresu Gėlyno g.19, Lazdijai.
„Mes visi norime, kad aplink mus būtų gražu ir tvarkinga. Naujos aikštelės su moderniais konteineriais – tai dar viena galimybė šiam mūsų norui išsipildyti, bet galutinis rezultatas priklausys nuo kiekvieno mūsų pastangų ir suvokimo, kad atliekų rūšiavimas reikalingas ne kažkam kitam, kad ne kažkas kitas gauna iš to naudą, o pirmiausiai mes patys“, – kalbėjo ARATC vadovas A. Reipas, pripažindamas, kad naujų aikštelių eksploatacija – tai ir žingsnis į priekį, ir nauja patirtis, kurios kol kas Lietuvoje nėra iš ko pasisemti – atskiras maisto atliekų surinkimas mūsų šalyje žengia pirmuosius žingsnius.
Alytaus regiono miesto individualių namų gyventojai maisto atliekas pradėjo rūšiuoti pirmieji šalyje praėjusių metų rudenį. Šiuo metu dalijami papildomi konteineriai tiems individualių namų gyventojams, kurie pernai jų nebuvo gavę.
Pernai Lazdijų miesto individualių namų gyventojams buvo išdalinta 465, Veisiejų – 197 maisto atliekų konteineriai. Netrukus juos gaus dar 360 lazdijiečių ir 145 Veisiejų gyventojai.
Atskiras maisto atliekų surinkimas nuo šių metų yra privalomas pagal Europos Sąjungos reikalavimus, kurių Lietuva yra įsipareigojusi laikytis.•
ARATC inf.

%d bloggers like this: