Lazdijiečių sėkmė Ventspilyje

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda pateko tarp laimingųjų ir 7–9 klasių komandų grupėje tarp 18 komandų užėmė 3 vietą.

Jau trečius metus Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8a ir b klasių mokiniai: Ugnius Vaičeskas, Kornelijus Perlys ir Gustas Valaika kartu su informacinių technologijų mokytoju Žydrūnu Vaičesku priėmė iššūkį dalyvauti tarptautiniame Ventspilio informacinių technologijų ir kūrybiškumo konkurse „Ventspils IT challenge 2019“, vykusiame Latvijos Ventspilio mieste lapkričio 13–15 dienomis. Konkursą organizavo Latvijos Ventspilio skaitmeninis centras ir Ventspilio savivaldybė.


Konkurso finale dalyvavo 64 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos, pirmame etape atrinktos iš 533 komandų. Visos komandos buvo suskirstytos pagal mokinių amžių į grupes.
Ventspilis pasitiko mus, kaip ir įprasta tokiu metu, apniukęs, bet kaip visada žavingas ir svetingas. Pirmoji renginio diena buvo skirta įsikūrimui ir susipažinimui. Visi komandų nariai susirinko į istorinę Ventspilio Livonijos ordino pilį, kur susipažino su Ventspilio istorija, mišriose komandose atliko įvairias užduotis, bendravo ir šiaip smagiai leido laiką tarp bendraamžių ir bendraminčių.
Antrosios renginio dienos pirmoji dalis buvo kur kas santūresnė – laukė pagrindinė mokinių konkurso dalis – kūrybinių užduočių atlikimas. Darbas truko daugiau nei 5 val., o jo rezultatas – mokinių sukurta reklama, tinklalapis ir infografikas. Tuo pat metu pedagogai kėlė kvalifikaciją Ventspilio Jaunimo namuose virtualios realybės, technologijų panaudojimo ugdyme tema, išbandė modernius įrenginius. Dieną nudirbus didelį darbą, vakare galima ir papramogauti: Ventspilio kūrybos centre mokyklų komandos klausėsi koncerto, stebėjo magijos parodijų šou, žaidė komandinius ir stalo žaidimus, išbandė kompiuterinius retrožaidimus, interaktyvias instaliacijas, mokėsi valdyti robotus, įsiamžino momentinėse nuotraukose.
Trečiąją dieną, kad įtampa laukiant rezultatų būtų mažesnė, tradiciškai konkurso organizatoriai dovanojo miesto svečiams išvyką į planetariumą, kur žiūrėjo sferinį kiną, galimybę stebėti ir dalyvauti chemijos eksperimentų šou bei apsilankymą naujai pastatytoje Ventspilio koncertų salėje. Ventspilio Mokslo ir technologijų muziejuje mokiniai turėjo gamtamokslinę edukaciją, susijusią su ekologijos problemomis, fizikos, astronomijos ir kitais mokslais. Neužmirštamos patirtys liko išbandžius įvairius procesus imituojančias instaliacijas.
Trečiosios dienos popietę įtampa tarp komandų kilo: artėjo momentas, kai turėjo paaiškėti konkurso prizininkai. Labai džiaugiamės, kad Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda pateko tarp laimingųjų ir 7–9 klasių komandų grupėje tarp 18 komandų užėmė 3 vietą. Be garbingos vietos, komandai atiteko ir piniginis prizas. Be to, mūsų mokiniai laimėjo ir konkurso organizatorių įsteigtą prizą viešinant konkurso veiklas socialiniuose tinkluose. Džiaugiamės, kad galėjome varžytis su geriausiais, įrodyti savo pranašumą, patirti neišdildomus įspūdžius, susipažinti su inovacijomis ir naujais veidais, patobulinti anglų kalbos žinias.
Dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai, patikėjusiai mumis ir sudariusiai galimybes nuvykti į didžiausią Pabaltijo regione IT konkursą, taip pat visiems, kurie mus sekė socialiniuose tinkluose, palaikė ir džiaugėsi kartu su mumis.

Žydrūnas Vaičeskas,
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacinių technologijų vyr. mokytojas

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: