Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika Sveikata

Sugrįžusiųjų saviizoliacijai prireikė tik ketvirtadalio paklotų lovų

Saviizoliacijai viešbutyje „Dvyniai“ apgyvendinimo paslaugai buvo paruošti 8 kambariai, vieno kambario kaina už parą – 43,60 Eur. Preliminari sutarties vertė 4883,20 Eur.

Jau daugiau nei du mėnesius besitęsiantis karantinas pasiuntė valdžiai ir kiekvienam iš mūsų nemažai išbandymų. Vienas iš jų – parengti vietas iš užsienio grįžtančių žemiečių saviizoliacijai, kad jie dvi savaites dėl savo ir aplinkinių saugumo pabūtų užsidarę tam skirtose patalpose. Visos šalies savivaldybės pasirengė tam tikrą skaičių saviizoliacijai skirtų patalpų, Lazdijai paklojo beveik 120 lovų sugrįžtantiems emigrantams, tačiau tiek daug jų neprireikė, saviizoliacijos galimybe pasinaudojo tik 30 žmonių.
Apie tai, kaip vyko saviizoliacijos patalpų parengimas, kiek tai kainavo, „Dzūkų žinioms“ pasakoja savivaldybės atstovė Gintarė Varnelienė.

Saviizoliacijai viešbutyje UAB „Paukščių gojus“ apgyvendinimo paslaugai buvo paruošti 6 kambariai, vieno kambario kaina už parą – 43,60 Eur. Preliminari sutarties vertė 3662,40 Eur.

– Iš kokių bendrovių savivaldybė nuomojo patalpas asmenų saviizoliacijai?
– Dėl grįžtančiųjų apgyvendinimo sutartys yra sudarytos su VšĮ Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, UAB „Paukščių gojus“ (viešbučiu „Gojus“), Egidijaus Jurkevičiaus įmone (viešbučiu „Dvyniai“) ir UAB „Noselis“ (restoranas „777“). Šiuo metu visos sutartys galioja.

– Kiek buvo parengta apgyvendinimo vietų?
– Lazdijų rajono savivaldybės saviizoliacijai skirtose vietose vienu metu galima apgyvendinti 117 asmenų. Atkreipiame dėmesį, kad savivaldybė patalpas saviizoliacijai suteikė visiems iš užsienio į Lazdijus grįžusiems kraštiečiams, kurie neturėjo galimybės saviizoliacijos vieta pasirūpinti patys.

Saviizoliacijai viešbutyje UAB „Noselis“ apgyvendinimo paslaugai buvo paruošti 3 kambariai, vieno kambario kaina už parą – 43,60 Eur. Preliminari sutarties vertė 1602,30 Eur.

– Kiek asmenų per du mėnesius pasinaudojo savivaldybės pateiktomis saviizoliacijos patalpomis?
– Savivaldybės saviizoliacijai skirtose patalpose nuo karantino pradžios iki dabar gyveno ir gyvena (kai kurie tebegyvena saviizoliacijai skirtose patalpose) 30 asmenų.

– Ar tose patalpose apgyvendintiems asmenims buvo suteikiami pusryčiai?
– Asmenims, pageidavusiems maitinimo, buvo organizuojamas visas maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

– Kokia patalpų kaina parai (su pusryčiais ir be jų)?
– Už apgyvendinimą mokama įprasta, prieš karantiną apgyvendinimo įstaigų nustatyta kaina.

Saviizoliacijai VšĮ Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vieno kambario kaina už parą – 10,00 Eur. Preliminari sutarties vertė 9806,57 Eur.

– Kiek savivaldybei kainavo saviizoliacijos patalpų nuoma?
– Iki šiol savivaldybė už minėtų patalpų nuomą yra gavusi sąskaitų už beveik 9 tūkstančius eurų (8 922,70 euro). Atkreipiame dėmesį, kad galutinė suma priklausys nuo to, kiek dar bus grįžtančiųjų į Lazdijų rajoną ir kiek bus gyvenančių savivaldybės saviizoliacijai skirtose patalpose. Pažymime, kad apgyvendinimui skirtos išlaidos, kaip ir kitos būtinosios išlaidos, kurios buvo patirtos vykdant karantino laikotarpiu iš Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos gautus pavedimus, savivaldybei bus kompensuotos iš valstybės biudžeto.

– Ar nekilo problemų su saviizoliacijoje užsidariusiais asmenimis?
– Situacijų būta visokių, tačiau piktybiškai nusiteikusių asmenų iki šiol nėra buvę.

„Dzūkų žinių“ informacija

1 COMMENTS

Comments are closed.

%d bloggers like this: