Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Nuomonės

Iš kieno rankų šuo ėda, ant to neloja ir tam nekanda

Odeta Lenkauskienė,

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narė

Prieš rinkimus ir pradėjusi darbą Lazdijų rajono savivaldybėje, merė Ausma Miškinienė garsiai skelbė, jog dirbs rajono žmonių labui. Po pusantrų metų darbo matyti kitoks vaizdelis – merė dirba ne lazdijiečių labui, bet visomis išgalėmis ir biudžeto finansais dirba savo asmeniniam įvaizdžiui, savireklamai.
Tam negailima nei laiko, nei lėšų. Tiek pinigų, kiek šiuo metu skiriama įvaizdžiui kurti, neskyrė nė viena iki tol buvusi rajono valdžia, šiam tikslui pasitelkdama ir nacionalinę, ir rajono žiniasklaidą.
Nors rajone leidžiami du savaitraščiai, kuriuose publikuojama informacija apie Lazdijų gyvenimą, tačiau dabartinė valdžia nusprendė, jog vienas laikraštis yra geras, o kitas – negeras.
Tokia akivaizdžiai diskriminuojanti pozicija merės buvo išdėstyta pernai, kai ji rekomendavo savivaldybei pavaldžioms įstaigoms prenumeruoti konkretų rajono laikraštį – „Lazdijų žvaigždę“. Iš tokios merės pozicijos viešai juokėsi visa Lietuva, lygindama tai su gūdžiu sovietmečiu.
Merė savo simpatijas konkrečiam laikraščiui demonstruoja ne tik žodžiais, bet ir finansinėmis investicijomis. Pernai gruodį supaprastinta tvarka savivaldybė iš „Lazdijų žvaigždės“ nupirko paslaugų už 10 tūkst. eurų.


Šiemet vasarą šiam leidiniui savivaldybė vėl skyrė panašią pinigų sumą – savivaldybės naujienų viešinimui.
Kitam rajono leidiniui rajono vadovai parodė špygą – nepakvietė dalyvauti paslaugų pirkimo konkurse. Paklausite kodėl? Atsakymas paprastas – „Dzūkų žinios“ nevengia kritikos rajono valdžios ir merės atžvilgiu, o „Lazdijų žvaigždėje“ – vien geros žinios iš rajono valdžios olimpo, kaip sovietmečio „Tiesoje“.
Tik valdžia nenori galvoti apie tai, kad ne visi rajono gyventojai skaito „Lazdijų žvaigždę“, nemaža dalis informacijos semiasi ir iš „Dzūkų žinių“. Tai kodėl rajono žmonėms svarbią informaciją galima paskaityti tik viename laikraštyje?
Kai paskaičiuoji, per metus vienam rajono laikraščiui valdžia skiria apie 20 tūkst. eurų. Per visą kadenciją, tikėtina, bus ir 80 tūkst. eurų. Įspūdingi skaičiai.
Juk ir šuo, iš kieno rankų ėda, ant to neloja ir tam nekanda. Bet tai ne apie laisvą spaudą ir demokratišką valdžią.

1 COMMENTS

Comments are closed.

%d bloggers like this: