Dzūkų žinios

Ratuoti triukšmadariai terorizuoja Lazdijų centro gyventojus

„Kaip užmigti naktimis, kai už lango baisus triukšmas, kaip užmigdyti trijų mėnesių vaikutį, kai dieną naktį miesto centre žviegia motociklai ir keturračiai? Kas gali mus išgelbėti nuo šio motorizuoto jaunimėlio garsinio teroro?“ – „Dzūkų žinioms“ skundėsi vieno Dzūkų gatvės daugiabučio gyventoja, mažą vaikutį auginanti Erika.

Negali atidaryti langų
Jauna mama pasakojo, jog dėl ratuoto jaunimo keliamo triukšmo pasidarė neįmanoma nei pailsėti, nei normaliai gyventi.
„Vasarą buvo visiškas košmaras – paaugliai motociklais, keturračiais ir automobiliais, nusipjovę duslintuvus, ištisomis dienomis, o ir naktimis mums neleisdavo užmigti. Jie triukšmingai važinėdavo Lazdijų centro gatvėmis, o aikštelėje už savivaldybės motociklų ratais ant asfalto piešdavo „saulutes“. Baisus košmaras“, – pasakojo Erika.
Ji teigė, jog baisiausia būdavo naktimis, kai jaunuoliai triukšmingai važinėdavo iki trečios valandos ryto.
„Kai naktį būdavo karšta, negalėdavome atsidaryti langų, nes nuo tokio triukšmo užmigti – jokių galimybių“, – skundėsi Erika.
Paklausta, ar ji dėl motorizuotų jaunuolių šėlionių kreipėsi į policijos pariegūnus, moteris sakė, jog policijai ji skundėsi ne vieną kartą, tačiau realios pagalbos nesulaukė.
Policija man pasakė, jog nieko negali padaryti, nes jaunuoliai neva nepažeidžia jokių įstatymų. Tada paklausiau, ar naktį keliamas motopriemonių triukšmas neviršija leistino triukšmo lygio? Man buvo atsakyta, jog Lazdijuose nėra triukšmą matuojančios įrangos, todėl motociklų keliamo triukšmo lygio nustatyti neįmanoma”, – pasakojo Erika.

Bandė fotografuoti numerius
Moteris sakė, jog jaunimas akivaizdžiai mėgaujasi jų transporto priemonių keliamu triukšmu, dažnai specialiai važinėja iki dešimties motociklų vienoje krūvoje, kad sukeltų kuo didesnį triukšmą.
„Man baisu išsivežti savo vaikutį vežimėliu pasivažinėti po miestą, nes kai tokia triukšmadarių grupė važiuoja miesto gatvėmis, jis labai išsigąsta”, – sakė Erika.
Ji pasakojo, jog bandė fotografuoti triukšmadarių transporto priemonių valstybinius numerius ir juos perduoti policijai, tačiau laukiamo efekto nepavyko sulaukti.
Moteris teigė, jog miesto centre kartu su triukšmingais motociklininkais ir keturračių fanais mėgsta važinėti ir automobiliai, kurie čia laksto pasiutusiu greičiu.
„Labai laukiu, kada miesto centre pradės veikti greičio matuoklis. Gal ši priemonė sutramdys baisiu greičiu po centrą lakstančių automobilių vairuotojus”, – vylėsi Erika.

L. Jarmala sakė kalbėjęs su policijos pareigūnais, kad jie aktyviau kontroliuotų triukšmingai važinėjantį jaunimą.

Tikisi didesnio policijos aktyvumo
Lazdijų miesto seniūnijos seniūnaitis Linas Jarmala pripažino, jog ratuoto jaunimo keliamo triukšmo problema Lazdijų centre tikrai egzistuoja.
„Vasarą jaunimas labai triukšmaudavo, žmonės skundėsi, jog vakare, kai visi rengiasi miegoti, jaunimas išvažiuoja į gatves ir garsiai važinėja po visą miestą. Tikėkim, jog rudeniop važinėjančio jaunimėlio sumažės ir triukšmo bus mažiau”, – sake L. Jarmala.
Jis pripažino, kad ratuotam jaunimui galima būtų surasti tam tikrą vietą, kur jie galėtų važinėti ir netrikdyti miesto gyventojų rimties.
L. Jarmala sakė kalbėjęs su policijos pareigūnais, kad jie aktyviau kontroliuotų triukšmingai važinėjantį jaunimą.
„Galėtų policija ne patruluoti po miestą, kaip jie įpratę, bet stovėti tam tikrose vietose ir kartais sustabdyti garsiai važinėjančius jaunuolius – patikrinti jų dokumentus, duoti papūsti į alkotesterį. Manau, tai juos sudrausmintų”, – teigė seniūnaitis.
Kalbėdamas apie vairuotojų drausminimą, seniūnaitis užsiminė ir apie būtinybę kontroliuoti dideliu greičiu Sodų gatve lakstančius vairuotojus, kurie net sugalvoja ten surengti automobilių lenktynes.
„Ten reikia greičio matuoklių arba stabdymo kalnelių, arba didesnio policijos dėmesio”, – sake L. Jarmala.

Tikisi abipusės tolerancijos
Dėl šios problemos „Dzūkų žinios“ kreipėsi į Lazdijų miesto seniūnijos seniūnę Vaidą Gazdziauskienę.

– Ar Jums žinoma miesto centre motociklų, motorolerių ir keturračių keliamo triukšmo problema? Centro gyventojai skundžiasi, kad vasarą naktimis jaunuoliai važinėja moto priemonėmis ir kelia triukšmą bei trukdo gyventojų poilsį?
– Dėl motociklų, motorolerių ir keturračių keliamo triukšmo į seniūniją yra kreipęsis vienas seniūnaitis. Jis informavo apie keleto savo atstovaujamos gatvės gyventojų nusiskundimus.

 – Ar savivaldybė turi triukšmo lygio matavimo priemonę?
– Savivaldybė triukšmo lygio matavimo priemonės neturi.

– Kokių priemonių ketinate imtis, kad ši problema būtų išspręsta? 
– Bendradarbiaujame su policija ir Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos bendruomene. Tariamės, kad policijos pareigūnai paskaitytų paskaitą M. Gustaičio gimnazijos moksleiviams apie transporto priemonių keliamą padidintą triukšmą bei galimas to pasekmes. Dėl padidinto naktimis motorolerių keliamo triukšmo Lazdijų miesto gatvėse jau ne kartą esame kalbėję su policijos pareigūnais. Jie informavo, kad dažnai tikrina padidintą garsą skleidžiančias transporto priemones. Jei nustatoma, kad jos savininkas piktnaudžiauja ir iš jos yra pašalinęs garsą slopinančią įrangą, duslintuvus, yra naikinama techninės apžiūros pažyma. Tačiau, mano manymu, abipusė tolerancija, supratingumas ir dėmesys vienas kitam – toks racionaliausias šios problemos sprendimo būdas. Ne tik motorolerių garsas yra problema, bet ir skirtingų kartų požiūris į tą patį dalyką. Jaunimas turėtų gerbti vyresniųjų ramybę, o senoliai atlaidžiau vertinti tuos, kokiais ir patys kažkada buvo.

Šalia Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos stovėjimo aikštelėje rikiuojasi moksleivių motoroleriai.

„Dzūkų žinių“ informacija

9 komentarai apie “Ratuoti triukšmadariai terorizuoja Lazdijų centro gyventojus”

 1. Na kai prolangus važinėja tai tikrai užknisa.
  Nieks nieko nedaro ir pačių supratimo nėra. Ateis laikas tai bus užtildyti kitomis priemonėmis

 2. ka gi cia pisa prota jinai nks tu duslintuvu nepjausto ir nesiburiuoja, kazkas nepatinka gali valint nx is lzd dura jibana

  • Važinėja jaunimas po 10 po 20 ne kad garsą skleisti, o kad pasivazinet, Druskininkuose tas pats, jaunimas mėgaujasi laisvu laiku, dėl duslintuvu, tai niekas jų nepjausto ?, 125cc motorai daugiausiai, arba 49cc, zolepjovese tokie patys būna, geriau tegul mocais važinėja negu, huliganavotu su narkotikais, alkoholiu, ir t.t,

 3. Tik nenumirkit gerai. Negali užmigt matai ? Jūs nemiegat, kol TV programos nepabaigiat žiūrėt

 4. Labai teisingai išsakyti kai kurie argumentai. Triukšmas tikrai didelis. Kai kurios jų transporto priemonės tikrai skleidžia per didelį triukšmą, bet be to ,,triukšmo” aparato nemanau, kad kažkas keisis.

 5. Ka gi čia kliedžia ??. Vazinejam kartu kad daugiau kam neleist miegot? Tegul atsičiuchina ir nusiperka ausų kištukus jei trugdo. Jokių saulučiu nepiešė ir niekada nepieš, 10motociklų krūvoi kad didesnį triukšma sukelt nebuvo niekada. Ir visi kiti jos pareikšti teiginiai tiesiog pogimdybinė depresija kai atrodo lyg visas pasaulis nusistates prieš tave ?

  • Krc visiška dalbajobe. Jeigu kas nepatinka tegu i kaima gyvent pisa.

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: