Dzūkų žinios

Savo teises apgynęs lazdijietis laukia teismo verdikto

Dalintis:
Pagal Darbo ginčų komisijos sprendimą A. Cimakauskas praėjusių metų lapkritį turėjo būti sugrąžintas į darbą, bet UAB „Lazdijų vanduo” vadovybė nevykdė Darbo ginčų komisijos sprendimo ir jį apskundė teismui.

Savivaldybės įstaigų vadovai, nesilaikydami įstatymų ir atleisdami iš darbo savo pavaldinius, sulaukia revanšo ir privalo dėl savo savivaliavimo patuštinti įstaigų biudžetą. Vis dažniau tokiais atvejais neteisėtai atleisti darbuotojai sugeba apginti savo teises, sugrįžti į darbą ir gauti kompensacijas. Stebina tai, jog vadovai, norėdami susitaikyti su neteisėtai atleistais darbuotojais, bando sutaupyti jų sąskaita ir patiria fiasko.

„Dzūkų žinios“ pernai pirmosios pranešė skaitytojoms, jog praėjusį rugpjūtį iš darbo buvo atleistas ilgametis UAB „Lazdijų vanduo” darbuotojas Algirdas Cimakauskas. Būdamas tikras, kad jį direktorius Eimantas Zaburas iš darbo atleido neteisėtai, A. Cimakauskas kreipėsi į Darbo ginčų komisiją.

Lapkričio mėnesį posėdžiavusi komisija nusprendė, jog A. Cimakauskas iš darbo buvo atleistas neteisėtai. Komisija priėmė sprendimą sugrąžinti A. Cimakauską į darbą, taip pat nurodė jam sumokėti kompensaciją už priverstines pravaikštas.

Pravaikštos suma su priskaičiuotomis palūkanomis siekė per 5 tūkst. eurų.

Pagal Darbo ginčų komisijos sprendimą A. Cimakauskas praėjusių metų lapkritį turėjo būti sugrąžintas į darbą, bet UAB „Lazdijų vanduo” vadovybė nevykdė Darbo ginčų komisijos sprendimo ir jį apskundė teismui.

„Dzūkų žinioms“ A. Cimakauskas teigė, jog „Lazdijų vanduo“ bandė su juo derėtis – siūlė sugrįžti į darbą ir sumokėti trijų mėnesių atlyginimo dydžio kompensaciją.

„Jie siūlė trijų mėnesių išeitinę kompensaciją, bet aš su tuo nesutikau ir reikalauju šešių mėnesių dydžio kompensacijos. Mes pateikėme teismui atsakymą. Noriu, kad išmokėtų 6 mėnesių dydžio kompensaciją, nes tiek man priklausytų pagal darbo stažą. Jei tiek būtų pasiūlę, būčiau pasirašęs taikos sutartį. Jie nesutiko, tai dabar viską spręs teismas. Keistai atrodo, kai bendrovės valdžia derasi dėl trijų mėnesių kompensacijos, o kitiems reikalams ištaško didelius pinigus, žmogui gaili kuklių pinigų, nors akivaizdu, jog bendrovės direktorius mane atleido neteisėtai. Esu tikras, jog teisingumas nugalės“, – sakė A. Cimakauskas.

Jis teigė nenorįs plačiau komentuoti teisinių dokumentų, tačiau pripažino, jog į buvusią darbovietę sugrįžti nenori, nes iki pensijos liko vos penki mėnesiai.

„Dzūkų žinių“ informacija

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: