Dzūkų žinios

Modernūs vasarnamiai: kaip tokius susikurti?

Kiekvienas, pradėjęs galvoti apie nuosavą poilsio erdvę, jos kūrybai pasitelkiame visą savo fantaziją. Vasarnamio statyba – toli gražu nėra dažnai mūsų gyvenime pasitaikanti veikla, todėl ja užsiimdami dedame visas įmanomas pastangas, kad poilsio namai būtų kuo panašesni į vasarnamį, apie kurį visuomet svajojome.

Atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai rinkoje populiarėja modernūs vasarnamiai, šiame straipsnyje nusprendėme pasidalinti savo specialistų patirtimi ir svarbiausiais patarimais, kaip susikurti šiuolaikiškus poilsio namus. Nustebsite, kokį skirtumą kaimiško stiliaus būste gali sukurti vos kelios menkos detalės.

Trys pagrindinės taisyklės kuriant modernų vasarnamį

Mūsų krašte vasarnamiai gana dažnai įrengiami primityviu kaimišku stiliumi, o kartais, dėl gerai neapgalvoto interjero, tampa net panašūs į pirtį ar pagalbinį sodo namo pastatą. Todėl svarbu akcentuoti, kad siekiant susikurti modernų poilsio būstą, tinkamai paruoštas vasarnamio projektas yra svarbesnis nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tik profesionaliai pasiruošus vasarnamio statyboms išvengsite esminių klaidų ir pasieksite geriausio įmanomo rezultato optimaliausio biudžeto sąskaita.

Visų pirma, įsirenginėjant modernius poilsio namus – būtina vengti natūralių medinių rąstų lubų. Ne pats tinkamiausias pasirinkimas – vasarnamio projektas, kuriame lubas planuojama apkalti smulkiomis medinėmis lentelėmis. Pastarosios dažniausiai taip supaprastinta namo interjerą, jog šis tampa panašus į pirtį arba senovinį sodo namelį. Atsižvelgiant į tai, kad vis dar ne maža dalis žmonių prioritetą poilsiui skirtame būste teikia natūralumui, svarbu paminėti, kad vasarnamio lubas galima palikti medines, tačiau tokiu atveju siūloma nevengti originalesnių sprendimų.

Pavyzdžiui, vaizdą kambaryje gali visiškai pakeisti unikali lubų spalvą, moderniai apdirbta, pasirinktos spalvos mediena ar, kaip esminis akcentas, išryškintos lubų sijos. Norintiems, kad vasarnamiai būtų modernaus stiliaus, ilgus metus medinukų statybose besispecializuojantys profesionalai taip pat pataria vengti medinių sienų, grindų ir lubų kombinacijos. Net ir pasirinkus skirtingą medieną, o kambarį apstačius moderniais baldais, išgauti šiuolaikišką sodo namo stilių tokiu atveju bus ganėtinai sunku. Trumpai tariant, medžio akcentas – tikra puošmena tol, kol jo nėra per daug.

Antras svarbus dalykas kalbant apie tai, kaip turėtų atrodyti modernus vasarnamio projektas – pačios medienos stiliaus pasirinkimas. Planuojant sodo namelio interjerą svarbu užtikrinti, kad bet koks interjere naudojamas medis nebus pernelyg smulkus, raižytas, banguotas, iš jo nederėtų formuoti ir kaimo stiliui būdingų ornamentų. Verta žinoti tai, jog vasarnamio interjerui modernumo dažniausiai suteikia lygi, vienspalvė mediena, skoningai priderinta prie baldų, pagal poreikį ji taip pat gali būti padengta tolygia, prie bendro kambario interjero derančia spalva. Gana moderniu pasirinkimu poilsio namams galima laikyti ir tamsios spalvos medines sienas, lubas ar grindis, kurios, dėl savo spalvos, neprimena natūralios medienos, tačiau interjere išlaiko natūralumą. Vis dėlto vasarnamiai, kurių interjerui būdinga daug tamsių spalvų, atrodo kur kas mažesni ir tamsesni, todėl šias reikėtų naudoti saikingai. Per daug tamsių elementų gali kurti ir slogią nuotaiką, kuri tikrai nebus pageidaujama namuose, į kuriuos atvykstate pailsėti.

Dar viena, tačiau ne mažiau svarbi taisyklė – įrenginėjant modernų vasarnamį reikėtų vengti ryškių spalvų, margų raštų ar paauksuotų baldų. Nors tokiu būdu tikimasi poilsio namams suteikti išskirtinį stilių, vasarnamio interjeras dažniausiai tik apsunkinamas, o kartais net paverčiamas neskoningu ir atrodo gana pigiai. Su pastarąja klaida dažniausiai susiduriama, kai iš tiesų išskirtinį vasarnamio interjerą bandoma kurti be konsultacijos su interjero specialistais. Nors kiekvieno stiliaus interjerui baldai – ypač svarbus akcentas, norint turėti šiuolaikišką vasarnamio stilių – persistengti nereikėtų. Šiuo atveju geriausias rezultatas yra dažniausiai pasiekiamas renkantis skoningus, minimalistinius, praktiškai prie bet kokių namo grindų, sienų ir lubų pasirinkimo derančius baldus.

Modernūs vasarnamiai: vidaus apdaila

Siekiant, jog modernaus vasarnamio statyba džiugintų rezultatais, pabaigę pagrindinius statybų etapus, visą dėmesį skirkite poilsio namų interjero kūrimui. Pirmiausiai, reikėtų gerai apgalvoti, ​ kokia vidaus apdaila geriausiai tiktų jūsų jaukiai poilsio erdvei.

Ieškant išraiškingesnių idėjų, kurių dėka galėtų būti praturtintas rąstinio namo interjeras, vertėtų prisiminti, kad įdomų dizainą gali sukurti ne tik išskirtinė sienų apdaila, bet ir unikalūs jų dizaino sprendimai, derantys su dar pačioje pradžioje pasirinktu būsimo interjero stiliumi. Nors dauguma žmonių stengiasi poilsio namus išlaikyti kuo arčiau gamtos ir yra linkę pasilikti prie medžio, nebijokite medienos derinti su kitomis medžiagomis. Viena tokių, ypač dažnai naudojama vasarnamio interjero įrengime – gipskartonio plokštė, puikiai kombinuojama su bet kokios rūšies mediena. Neretai interjere pritaikomos ir akmens detalės, suteikiančios vasarnamiui šiek tiek prabangos elementų. Vis dėlto, norint išlaikyti modernaus stiliaus vasarnamio interjerą, gispkartonio sienas ar lubas siūlome kombinuoti su natūralia ar apdirbta mediena, tokiu būdu išlaikant natūralumą ir suteikiant statiniui modernumo.

Nepriklausomai nuo to, kokią sienų, grindų ir lubų apdailą ketinate rinktis, derėtų atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių aspektų – būsimo vasarnamio kambarių spalvas. Nuo to, kokias sienų spalvas pasirinksite, ne tik priklausys bendras vasarnamio projektas – rąstinio namo interjeras, bet ir kambario atmosfera, stilius, spalva turės įtakos ir erdvės pojūčiui bei kambarių apšvietimui. Nesunku suprasti, kad pasirinktos šviesios kambario spalvos patalpai suteiks gerokai daugiau šviesos nei tamsios. Jei vienspalvis, šviesus interjeras namo savininkams atrodo per daug įprastas ir nuobodus. Gana originaliu šios problemos sprendimu galėtų tapti papildoma, lubas, sienas ar grindis išryškinanti spalva.

Kodėl svarbus apšvietimas?

Specialistų teigimu, žvelgiant į bendrą statybų praktiką, vasarnamių apšvietimo planavimui dažniausiai skiriama kur kas mažiau dėmesio nei iš tiesų reikėtų. Apšvietimo dėka, bet kokio namo interjeras ne tik atrodo erdvesnis, bet ir sukuriama daug komfortabilesnė ir jaukesnė atmosfera. Išskirtine atmosfera pasižymi vasarnamiai, į kuriuos patenka itin daug dienos šviesos, todėl projektuojant poilsio namus – būtina apsvarstyti didesnio langų skaičiaus galimybes. Tiesa ta, jog šviesos projektavimu užsiėmus dar pačioje vasarnamio statybos darbų pradžioje, visi šviesos taškai gali būti suplanuoti ypač tiksliai, o tai turi daug įtakos galutiniam interjero rezultatui.

Jau pastatyto vasarnamio vidaus apšvietimą galima pagerinti naudojant kelių tipų apšvietimą. Dažniausiai naudojama apšvietimo rūšis, tai – bendras apšvietimas, kuris apima tokius elementus kaip: liustra, stovinčios lempos, sieninės lempos, kiemo apšvietimas, pakabinamos lempos. Siekiant išgauti didesnį apšvietimą dažniausiai pasitelkiamos ir dvi papildomos apšvietimo rūšys – užduočių apšvietimas ir taškinis apšvietimas. Užduočių apšvietimą, kuris yra ryškesnis nei bendras apšvietimas, sudaro: stovinčios lempos, stalinės lempos, stalo lempos, vonios veidrodžio apšvietimas, spintelės po apačia, bėgių lempos, o taškiniam apšvietimui priskiriamos sieninės lempos bei lubose įmontuojamos lempos. Kaip jau minėta anksčiau, visų trijų tipų šviestuvų derinys sukurs efektą, kurio dėka erdvė vizualiai atrodys didesnė. Įvairių tipų šviestuvų dėka, vasarnamiai įgyja kur kas modernesnį stilių, todėl dažniausiai rekomenduojama rinktis jų įvairovę, o ne vieną rūšį.

Erdvių planavimas: kodėl jas būtina gerai apgalvoti?

Kaip ir planuojant bet kurį gyvenamąjį namą, taip ir planuojant sodo namelį daug dėmesio būtina skirti jo vidaus erdvių išplanavimui.

Sprendžiant vieną esminių klausimų – kambarių išdėstymą, interjero specialistai dažniausiai rekomenduoja atsižvelgti į du pagrindinius faktorius: dažniausiai naudojamas patalpas ir vasarnamio gyventojus. Siekiant vasarnamį paversti kuo patogesniu kasdieniam naudojimui, dažniausiai naudojamas erdves, tokias kaip svetainė ar virtuvė, rekomenduojama įsirengti arčiausiai įėjimo, tuo tarpu miegamasis bei kitos, tik tam tikromis progomis naudojamos erdvės, gali būti toliau nuo įėjimo, jų įrengimui puikiai tinka ir antras namo aukštas ar net palėpė. Rekomenduojame atsižvelgti ir į tai, kokio amžiaus žmonės ilsėsis vasarnamyje. Vyresnio amžiaus namiškiams nuolatinis laipiojimas laiptais greičiausiai nebus maloniausia viešnagės dalis, tokiu atveju rekomenduojame pagalvoti apie būtiniausių patalpų – miegamojo, virtuvės ir vonios kambarių įrengimą pirmame namo aukšte.

Tais atvejais, kai vasarnamiai yra gana maži, verta prisiminti, kad mažoje erdvėje kai kurios zonos gali atlikti net keletą funkcijų t.y. didelė ir patogi sofa svetainėje gali tapti ne tik poilsio vieta dienos metu, bet ir miegamąja lova naktį, o stalas gali būti naudojamas ne tik valgio, bet ir darbo metu. Tokiu būdu turėsite visas reikalingas – miegamojo, svetainės, virtuvės ir darbo erdves net ir tokiu atveju, jei dėl vietos stokos daug atskirų kambarių įsirengti poilsio namuose negalite. Kita vertus, atvejais, kai vasarnamio projektas nėra mažas, specialistai siūlo jo nemažinti vasarnamio interjere sukuriant kuo daugiau atskirų erdvių. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jos suteikia daugiau privatumo, jos taip pat gerokai mažina erdvę, o tai – gana prastas sprendimas, kai siekiama sukurti modernų vasarnamio interjerą.

Kaip išsirinkti tinkamiausius baldus moderniam vasarnamiui?

Kai jau žinomos kambarių funkcijos, tikslus namo išplanavimas, o vasarnamio sienos jau leidžia susidaryti įspūdį apie būsimą jo stilių, pats laikas pagalvoti apie galutinius, tačiau ne mažiau svarbius akcentus – vasarnamio baldus bei aksesuarus. Apie tai, kad baldai privalo būti ne tik gražūs, bet ir patogūs – diskutuoti neverta, tačiau ypač svarbu nepamiršti atkreipti dėmesį į baldų funkcionalumą. Dideliu pranašumu pasižymi baldai, galintys atlikti daugiau nei vieną funkciją: pavyzdžiui, sofa, kuri gali būti naudojama kaip lova ar virtuvės stalas, kuris puikiai tiks dirbant kompiuteriu arba vaikams ruošiant namų darbus. Tokiu būdu galima ne tik sutaupyti pinigų bei erdvės. Atsižvelgiant į tai, jog vasarnamyje neišvengsite svečių, verta turėti kuo daugiau skirtingomis situacijomis galimų naudoti baldų. Paprastai vasarnamiai yra mažesni nei gyvenamieji namai, todėl, kalbant apie baldus, taip pat verta pabrėžti, jog jų interjeruose puikiai tinka minkštesni baldai su matomomis kojomis, nes dėl tarpų interjeras atrodo erdvesnis.

Norint, kad vasarnamiai išlaikytų modernų stilių, kuriant jų interjerą derėtų vengti ryškių spalvų, margų raštų bet tokių detalių, kaip paauksuoti baldai, kuriais dažnai bandoma pagyvinti kaimišką interjerą. Bene pirmas dalykas, į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis svetainės baldus – jų spalvą ir santykis su sienų spalvomis. Gana paprastas, tačiau ypač modernų vaizdą vasarnamio svetainėje sukursiantis sprendimas – supriešinta baldų ir sienų apdailos spalva. Šviesi sofa pagyvins tamsų kambarį, o tamsi baldų spalva neatsiejamu akcentu taps šviesiame kambaryje. Tačiau kontrastas – tik vienas iš galimų interjero pasiūlymų. Gana dažnais atvejais rąstinio namo interjeras įrengiamas tiek sienų, tiek pagrindinių baldų spalva paliekant gana panašią, o kambarys pagyvinamas kitais moderniais sprendimais, pavyzdžiui, unikalia kambarių architektūra ar papildomais baldų akcentais.

Verta pasirinkti aksesuarus, kurie atitiktų interjero charakterį ir jo dydį, galimas variantas ir interjere pasirenkamas taškas, į kurį nukreipiamas žvilgsnis. Likusi baldų dalis tokiu atveju turėtų būti mažiau kreipiant dėmesį ir dar labiau išryškinanti akcentą. Verta paminėti, jog paprastuose medžio vasarnamių interjeruose puikiai tinka aksesuarai iš popieriaus, pintų, molio, medžio, metalo ar stiklo. Svarbu nepamiršti, kad bendrą vasarnamio interjerą kuria ne tik pagrindinės, bet ir visos pagalbinės vasarnamio patalpos, dėl šios priežasties nepamirškite skirti dėmesio ir tokių patalpų kaip virtuvė, vonia ar skalbykla įrengimui. Nustebsite, kiek įtakos bendrai namo atmosferai gali turėti teisingai parinkta kriauklė ar spintelės.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: