Kalniškėje iškilmingai skambėjo savanorių priesaikos ir pasižadėjimai

Kalniškėje pasižadėjimus davė per tris dešimtis jaunuolių iš įvairių rajono ugdymo įstaigų, taip pat prisiekė keletas suaugusių šaulių. K. Pilecko teigimu, dabar jaunųjų šaulių yra kiekvienoje rajono mokykloje, jų padaugėjo po vasario 24-osios, kai Rusija užpuolė Ukrainą. (Nuotr. iš Kęstučio Pilecko FB paskyros.)

Praėjusią savaitę lazdijiečiai ir rajono svečiai iškilmingai paminėjo Kalniškės mūšio 77-ąsias metines. Šventiniame renginyje dalyvavo rajono vadovai, Tarybos nariai, svečiai iš Lietuvos Respublikos Seimo.

Minėjimo dalyviai pagerbė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę partizanų atminimą, uždegė žvakutes prie paminklo žuvusiems partizanams. Renginio metu skambėjo patriotinės dainos, buvo apdovanoti fotografijos konkurso „Su meile Tėvynei“ nugalėtojai.

Svarbiausiu minėjimo akcentu tapo Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos jaunųjų šaulių pasižadėjimai ir Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės suaugusių šaulių būrio narių, tarp kurių buvo ir nemažai lazdijiečių, priesaika.

Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos vadas Kęstutis Pileckas „Dzūkų žinioms“ pasakojo, jog jaunieji šauliai pasižada, o suaugusieji šauliai duoda priesaiką tik valstybei svarbiomis datomis, tai vyksta sakralinėse vietose.

„Džiaugiuosi, kad šiemet pasižadėjimams ir priesaikoms pavyko suderinti Kalniškės mūšio metinių minėjimą“, – sakė K. Pileckas.

Jis teigė, jog Kalniškėje pasižadėjimus davė per tris dešimtis jaunuolių iš įvairių rajono ugdymo įstaigų, taip pat prisiekė keletas suaugusių šaulių. K. Pilecko teigimu, dabar jaunųjų šaulių yra kiekvienoje rajono mokykloje, jų padaugėjo po vasario 24-osios, kai Rusija užpuolė Ukrainą.

„Yra Jaunųjų šaulių programa, kurią sudaro keturios pakopos, tai mes ir mokome jaunimą įvairių dalykų, kurie jiems būtų naudingi visais gyvenimo atvejais: topografijos, lyderystės, taktikos, išgyvenimo sunkiomis sąlygomis, pirmosios pagalbos suteikimo, fizinio rengimo. Aktyviai dalyvaujame įvairiose akcijose ir žygiuose“, – pasakojo K. Pileckas.

Šventiniame renginyje dalyvavo rajono vadovai, Tarybos nariai, svečiai iš Lietuvos Respublikos Seimo. (Nuotr. iš Kęstučio Pilecko FB paskyros.)

Pasidomėjus, ar jaunųjų šaulių gretose yra merginų, K. Pileckas pastebėjo, jog merginų tarp „šauliukų“ yra daugiau nei vaikinų. Jis tikisi, jog ateityje šaulių gretos tik plėsis, nes tai puiki patriotiškumo ir meilės Tėvynei mokykla.

„Dzūkų žinių“ informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: