Dzūkų žinios

Ministras pažadėjo naują kelią į Lazdijus

Valstybė susirūpino ir keliu LazdijaiAlytus, karo atveju tai būtų itin svarbi karinės technikos judėjimo arterija kaip alternatyva keliui „Via Baltica“.

Alius Mikelionis

Antradienį lankydamasis Alytuje susisiekimo ministras Marius Skuodis su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir savivaldybės atstovais aptarė regiono kelių tvarkymo, priežiūros aktualijas bei kylančias problemas.

Alytaus miesto biudžete liks beveik du milijonai eurų, mat valstybė skirs tiek lėšų Ulonų ir Santaikos gatvių remontui iš šalies biudžeto. Sutaupytomis lėšomis bus asfaltuojamos Alytaus gatvės. Tokią žinią antradienį pranešė Alytuje viešėjęs LR susisiekimo ministras Marius Skuodis. Į valstybės paramą pretendavo trys dešimtys savivaldybių, bet finansuotos tik septynios. Alytus pasirinktas, mat čia yra Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas, todėl strategiškai svarbu kuo greičiau turėti tinkamą infrastruktūrą.

„Ulonų, Pulko ir Santaikos gatvės yra vienos svarbiausių Alytaus mieste, jungiančios miesto centrą su pagrindinėmis šalies ir tarptautinėmis magistralėmis bei rajoniniais keliais, šiomis gatvėmis vyksta tranzitinis eismas. Tiek jų, tiek kitų regione esančių kelių rekonstravimo darbai reikšmingi visai šalies susisiekimo sistemai, siekiant sustiprinti transporto ir logistikos, taip pat karinio mobilumo jungtis su Vakarų Europa“, – sakė ministras M. Skuodis.

Ulonų, Pulko, Santaikos gatvėse numatyta atnaujinti susidėvėjusią kelio dangą, sutvarkyti šaligatvius, įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus nuo Alytaus riboženklio Ulonų gatvėje iki Simno–Seirijų žiedinės sankryžos, įrengti žiedo formos sankryžas, kurios yra kur kas saugesnės nei kitos šiuo metu esamos trišalės, keturšalės sankryžos. Rekonstravus gatves, bus sudarytos palankios sąlygos patogiam ir saugiam susisiekimui su svarbiausiomis miesto ir rajono verslo, paslaugų, rekreacijos zonomis bei turizmo objektais.

LR susisiekimo ministras M. Skuodis apžiūrėjo Nemuno prieplauką ir Baltosios rožės tilto prieigas, kur iš Pirmojo Alytaus pusės planuojama padaryti užkilimą ant tilto.

Valstybė susirūpino ir keliu Lazdijai–Alytus, karo atveju tai būtų itin svarbi karinės technikos judėjimo arterija kaip alternatyva keliui „Via Baltica“. Dėl šios priežasties 2025–2026 metais planuojama atnaujinti kelią į Lazdijus. NATO ir sąjungininkų judėjimui Baltijos regione reikšmingi krašto keliai – Nr. 135 Lazdijai–Akmeniai, Nr. 132 Alytus–Seirijai–Lazdijai ir Nr. 128 Naujieji Valkininkai–Daugai–Alytus – galėtų būti rekonstruojami, pasitelkiant Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF) karinio mobilumo lėšas.  Karinio mobilumo infrastruktūros statusas TEN-T tinkle šiems keliams gali būti suteiktas 2023 m., kai bus patvirtintas ir įsigalios atnaujintas reglamentas dėl Sąjungos transeuropinio transporto tinklo plėtros.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: