Dzūkų žinios

Paskutinis „Erasmus+“ projekto „Lego STEM laboratorija“ susitikimas Turkijoje

Dalintis:

Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ aktyviai dalyvauja Švietimo mainų paramos fondo administruojamos programos „Erasmus+“ veikloje. Šiemet įstaiga baigė įgyvendinti jau ketvirtą „Erasmus+“ projektą „Lego STEM laboratorija“. Šio projekto šalis-koordinatorė yra Rumunija, dalyvės: Lietuva, Bulgarija, Turkija, Italija. Projekto tikslas – paskatinti mokinius ir mokytojus domėtis naujovėmis, į ugdymo procesą įtraukiant vis naujas interaktyvias programas, skatinti kūrybiškumą, aktyvumą, bendravimą ir bendradarbiavimą imant pavyzdį iš šalių partnerių bei pasidalinti savo patirtimi.

Gegužės 16–21 dienomis Turkijoje, Samsuno mieste, vyko paskutinis šio projekto susitikimas, kuris paliko nepakartojamus įspūdžius ir mokiniams, ir mokytojams. Šio susitikimo metu buvo aptariamos projekto metu vykdytos veiklos, apibendrinami apklausų rezultatai, buvo diskutuojama, ar pavyko įgyvendinti projekte išsikeltus tikslus ir uždavinius. Mokiniai konstravo robotus, juos programavo. Projekto dalyvius priėmė ir su Turkijos švietimo sistema supažindino regiono švietimo direktorius. Asociacijos „Aš myliu Samsuną“ vadovas papasakojo apie jų vykdomus projektus, skirtus regiono vaikų ir jaunimo gerovės kėlimui, užimtumui. Samsuno miesto Atakum rajono meras padėkojo už tarptautinių ryšių plėtojimą, programavimo kompetencijų ugdymą ir įteikė komandoms sertifikatus.

Susitikimo metu buvo susipažįstama su šalių istorija, lankomi muziejai, paminklai, garsios istorinės vietovės. Apsilankėme urvuose, kuriuose žmonės gyveno dar akmens amžiuje, muziejuje apžiūrėjome to laikmečio buities rakandus, darbo įrankius, ginklus. Amazonių parke sužinojome jų istoriją, tuometinį gyvenimo būdą, tradicijas. Lankėmės muziejuje „Panorama“, kuriame stebėjome 3D filmą apie Turkijos istoriją, karus, nepriklausomybės paskelbimą. Gegužės 19-oji – Turkijos nepriklausomybės diena. Tą dieną Samsune vyko labai daug įvairių renginių, skirtų šiai dienai paminėti. Mes apsilankėme laive, kuriuo atvykęs pirmasis Turkijos prezidentas pradėjo kovas dėl nepriklausomybės.

Vaikų šypsenos veiduose, gera nuotaika lydėjo visos išvykos metu. Šiltas ir nuoširdus projekto dalyvių bendravimas, puikiai organizuotos veiklos – tai nuostabi dovana mūsų mokiniams ir mokytojams. O išsiskyrimo ašaros vaikų akyse dar kartą patvirtino mūsų projekto lūkesčius ir tikslus.

Lazdijų mokyklos-darželio mokytoja metodininkė Gitana Kolkienė

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: