Bjauriojo ančiuko istorija, arba kaip karklynai Lelionyse tapo gražiausios Alytaus rajono sodybos vieta

Angelė ir Petras Rutkauskai
Angelė ir Petras Rutkauskai Lelionių kaime, Alovės seniūnijoje, jau 14 metų puoselėja sodybos grožį. Sklype pastatytas gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, pirtis. Sodybą puošia fontanas, gėlių žiedai, 28 arų tvenkinys.

Angelė ir Petras Rutkauskai Lelionių kaime, Alovės seniūnijoje, jau 14 metų puoselėja sodybos grožį, nors atvirai sako, kad buvo netikinčių, jog jiems pavyks. Jų triūsas įvertintas specialistų – 2019 m. individualių namų, sodybų savininkų kategorijoje Angelės ir Petro sodyba tapo nugalėtoja Alytaus rajone. O viskas prasidėjo nuo apleisto sklypo.

Apleistas sklypas

A. ir P. Rutkauskai jau 41 metus puoselėja šeimos židinį. Jiems 60+, bet dar ne pensininkai. Pagal specialybę moteris yra medicinos darbuotoja, šiuo metu nedirba. Abiejų sutuoktinų tėviškės – Alytaus rajono Skraičionių ir Budos kaimuose, tad jie, gyvendami Alytuje, ieškojo žemės, kuri būtų arti jų gimtinių. Taip Angelė ir Petras įsikūrė Lelionių kaime, Alovės seniūnijoje. „Sklypą įsigijome 2008 metais, kuomet virš Lietuvos ir pasaulio tvenkėsi krizė, o kainos buvo aukštos“, – sako pašnekovė, su vyru nusipirkusi beveik vieną hektarą ploto žemės. Pradžioje sklypas nepriminė dabartinės išpuoselėtos sodybos, buvo apaugęs krūmais, panašėjo į pelkę. Angelė sako, kad nebijojusi pirkti tokio apleisto sklypo, o abi su dukra, moteriškai pasitarusios, nupirko. Angelės vyras tuo metu dirbo Airijoje, o grįžęs atostogų į namus ir pamatęs moterų pirkinį, „už galvos susiėmė“. Petras, pirmą kartą įžengęs į savo valdose esančias krūmų ir karklų raizgalynes, net pasiklydo. Prireikė 10 metų, kad sklypas būtų sutvarkytas. „Ir šiandien dar nėra iki galo baigti aplinkos tvarkymo darbai, vis grąžiname. Turime idėjų ir minčių“, – sako Angelė. Pasak moters, per tuos metus buvo daug investuota, mąstyta, kaip gražiau, patraukliau padaryti. Jokių aplinkos tvarkymo specialistų šeima nesamdė, patys triūsė, kūrė, mokėsi dirbdami.

Darbas – malonumas

Sklype pastatytas gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, pirtis. Sodybą puošia fontanas, gėlių žiedai, 28 arų tvenkinys. Angelė ir Petras ne veltui statė tokius didelius namus. Be jų, čia gyvena sūnus ir dukra su šeimomis. Bet namus prižiūri ir tvarką palaiko tik moterys ir keturmetis anūkas Joris, mat visi trys suaugę šeimos vyrai: tėvas, sūnus Jurgis ir žentas Darius jau 10 metų dirba užsienyje ir į namus Lelionyse grįžta atostogų. „Adamsų šeimynėlė“, – juokiasi Angelė. Įdomu tai, kad visi vyrai dirba skirtingose šalyse: Airijoje, Švedijoje ir Anglijoje. „Moterų gvardija“, – taip apie savo moteris sako Angelė, kuri džiaugiasi ir mažąja anūke Ema, ir 13-mete Kamilija. Sūnus Jurgis Švedijoje dirba 6 savaites, 3 savaitėms grįžta į namus Lelionyse. Vyras išvyksta ilgesniam laikui – 3–4 mėnesiams, žentas grįžta pagal galimybes savaitgaliais.

Kava ir tvarka

Angelės diena intensyvi.

Rytinė kava ir daržo, sodo reikalai. Dar naminius gyvūnėlius „apeiti“ reikia. Ravėjimą keičia žolės šienavimas, namo priežiūrą – tvenkinio, ir taip kasdien rateliu… Dukra ir marti dirba Alytuje. Paklausta, kodėl tiek daug dirba, Angelė sako: „Mes taip užaugę, mums smagu, jauku gyventi gražioje aplinkoje. Taip esame išauklėti tėvų. Ir savo vaikus taip auklėjame.“ Aplinkiniai džiaugiasi šeimos kuriamu grožiu. Ir Angelė kaimynus giria – draugiški, malonūs. „Tokie darbai ir grynas oras duoda daug sveikatos. Tik Dievui dėkoti reikia. Nei sporto klubų, nei kitų veiklų nereikia. Mūsų sporto klubas vadinasi „žalia lanka“, – šypsosi moteris.

Giminė susitiko Giminių dieną

Neseniai vyko Rutkauskų giminės susitikimas, planuotas prieš metus. Bet taip sutapo, kad gražus pasibuvimas įvyko liepos pabaigoje per Giminių dieną. Angelė pasakoja, kad iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykę giminaičiai negalėjo atsigėrėti aplinkos grožiu. Paklausta, ar nenorėtų grįžti į miestą, Angelė sako: „Oi, ne!“ „Vertinu laisvę, gamtą, paukštelius, su kuriais pabundu, pievos kvapą, gėlės žiedą“, – kalba pašnekovė. O ir Lelionys netoli, tik 10 km nuo Alytaus.

Ačiū, Angele ir Petrai, kad kuriate ir puoselėjate išskirtinį grožį kaime!

Danielius Jakubavičius

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: