Dzūkų žinios

Gerumo žvaigždė 2022

Dalintis:

Kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“ – jau šešioliktą kartą nuo 2007 metų organizuojama socialinė paramos akcija. Kiekvienais metai akcijos metu surinktos lėšos skiriamos skirtingoms organizacijoms, asociacijoms, šeimoms ir tiems, kam pagalbos labiausiai reikia. Šių metų kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“ palies asociaciją „Mirabilia“, kuri vienija neįgalius vaikus auginančius tėvus, globėjus, šeimas. Neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacija „Mirabilia“ šiuo metu jungia apie 15 šeimų, kuriose gyvena tiek fizinę, tiek protinę negalią turintys vaikai. Didžioji dalis jų jau yra suaugę, pilnamečiai, tačiau beveik visiems yra reikalinga nuolatinė pagalba ir priežiūra.

Šeimose, kuriose gyvena nuo gimimo ar gyvenimo eigoje negalią įgavę asmenys, dažniausiai gyvenimas negrįžtamai tampa kitoks, tačiau ne visi drįsta apie tai kalbėti ar juo labiau prašyti pagalbos. Pokalbio metu Neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacijos atstovės Gitana Pinkevičienė bei Asta Guzienė paminėjo, jog nors Lietuvoje socialinės integracijos sistema ir sukurta, tačiau ji neveikia taip, kaip norėtųsi. Alytuje neįgaliesiems trūksta veiklų, užimtumo, specialistų, norinčių ir galinčių dirbti su jų šeimų nariais, suteikti reikiamą psichologinę pagalbą. Pasak asociacijos pirmininkės G. Pinkevičienės, auginant raidos sutrikimą turintį vaiką labai svarbu ne tik aplinka, kuri juos supa, bet ir visos šeimos psichikos sveikata. Labiausiai pasigendama terapinių, ugdymo paslaugų ne tik patiems neįgaliesiems, bet ir jų artimiesiems.

Asociacijos tikslas į savitarpio pagalbą įtraukti ne tik negalią turinčius asmenis, tačiau ir jų tėvus, brolius, seseris. Nuo 2012 metų įkurta bendruomenė įgyvendina įvairius projektus, skirtus psichologinei pagalbai, įvairioms terapijoms visai šeimai. „Mirabilia“ savo veiklą vykdo savanoriškais pagrindais, lėšos veiklų vykdymui yra projektinės arba surenkamos tik iš gyventojų pajamų mokesčio dalies paramai. Įgyvendinant projektus stengiamasi sukurti ne tik veiklas, bet ir įspūdžius, kurie gerina emocinę būklę. Viena iš jų, vykdoma kasmet, – meno terapijos stovyklos, kurių metu asociacijos nariai turi galimybę pabūti kartu su kitais, atsipalaiduoti, sudalyvauti įvairiose psichologų, kitų specialistų paskaitose, terapijose ir veiklose.

Kiekvieną vasarą 3–4 dienas vykstančio renginio laukia ne tik vaikai, bet ir visa šeima, tačiau ši stovykla nemažas finansinis iššūkis. Keleto dienų išvyka, kurioje įprastai dalyvauja iki 40 žmonių, asociacijai atsieina iki 5 000 eurų. Vaikai taip pat nori vykti į spektaklius, renginius, o labiausiai kas pirmą, o kas dar kartą pamatyti jūrą. Išpildyti jų norus bei surengti nepamirštamą, kupiną įspūdžių stovyklą nemaža, tačiau pasiekiama svajonė, kurią galime išpildyti kartu. Juk net ir asociacijos pavadinimas „Mirabilia“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia stebuklą ir nuostabius dalykus.

UAB „Lankava“ kolektyvas kviečia savo klientus prisidėti prie Neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir padėti išpildyti mažą, bet kartu ir didelę vaikų svajonę – dar kartą dalyvauti didelę tiek emocinę, tiek psichologinę reikšmę turinčioje stovykloje ir pamatyti jūrą. Tai įgyvendinti galime visi kartu bendromis pastangomis. Pirkdami parduotuvėje „Lankava“ akcijos ženklu pažymėtas prekes, dalį pinigų skiriate paramos fondui.

Kalėdinė paramos akcija vyksta nuo lapkričio 3 iki gruodžio 24 dienos.

Dėkojame už Jūsų gerumą!

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: