Dzūkų žinios

Oro kondicionierius ar namų vėsinimas atvėrus langą? Kuri opcija yra geresnė?

Lietuviškos vasaros darosi vis kaitresnės ir dažnai sinoptikai bei klimato kaitos specialistai pastebi, kad reikia ruoštis dar didesnėms kaitroms.  Dėl to svarbu pasirūpinti įranga, kuri ne tik šildo namus, tačiau taip pat ir juos vėsina. Džiugu, kad tautiečiai vis lengvesne ranka perka oro kondicionierius, kurie vėlyvą rudenį bei ankstyvą pavasarį taip pat dažnai naudojami ir kaip oro šildymo įranga. Įsigyti juos galite Namams24 prekybos vietoje.

Tiesa, šįkart mes norime pakalbėti apie oro vėsinimą, kuris vasaromis yra būtinas ne tik dėl komforto, tačiau ir dėl sveikatos. Kadangi Daikin oro kondicionieriaus kaina krenta, kaip ir kitų gamintojų, dėl konkurencijos – apsimoka įsigyti įrangas, kurios rūpinasi žmogaus gyvenimo gerove.

Atvėrus langus – patalpų neatvėsinsite

Pirmiausia reikia suprasti, kad labai kaitriomis dienomis atvėrus langus į patalpas ne tik kad neateis vėsaus oro, tačiau priešingai – patenka karštas oras, kuris dar labiau blogina buvimą namuose. Kai kurie atveria langus tik nakties metu. Dalinai tai yra opcija, jeigu nebijote uodų. Tačiau labai kaitriomis dienomis lauko temperatūra net ir nakties metu retai nukrenta žemiau 23 laipsnių ar panašiai, tad vėsinimas su atviru langu, deja, dažniausiai iššaukia priešingą efektą.

Poveikis sveikatai

Mitas, kad oro kondicionieriai gali sukelti sveikatos sutrikdymus, kadangi labai šaltas oras neigiamai veikia mūsų organizmą. Žinoma, jeigu tenka aktyviai vaikščioti iš lauko į patalpas, tarp kurių oro temperatūra skiriasi 10-čia laipsnių – tai nėra naudinga Jūsų kūnui. Tačiau palaikant tik 5-ių laipsnių skirtumą, kurio ir pataria laikytis kondicionierių gamintojai bei medikai – neigiamo poveikio nebus. Tik komfortas, kurio daugelis ir siekia.

Reikia suprasti, kad oro kondicionieriai namuose, kaip ir šildymo įrangos, prisideda prie to, kad Jūsų gyvenimo kokybė ir sveikata būtų kur kas geresnė. Dėl karščio dažniausiai kenčia senyvo amžiaus asmenys, vaikai, gyvūnai, žmonės, kurie serga lėtinėmis ligomis. Galvojant apie oro kondicionierius, kaip apie investiciją, supraskite, kad tai yra galimybė išvengti perkaitimo, galvos skausmo, galiausiai, būti ramiu, kad vasaromis Jūsų miego kokybė bus tikrai gera.

Pasikartosime, kad svarbiausia yra nustatyti vos keliais laipsniais žemesnę temperatūrą patalpose nei yra lauke. Dėl to bus galima jaustis kur kas patogiau, išvengti sveikatos problemų, tačiau būti ramiu, kad dažnai einant į lauką dėl temperatūrų pokyčių Jūsų organizmas nepatirs šoko.

Kartą pasirūpinus įranga – Jūsų gyvenimas taps kur kas geresnis daugeliui metų. Svarbu kurti tinkamą organizmui mikroklimatą visus metus, ne tik žiemomis.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: