Dzūkų žinios

Velykos Druskininkuose: paukščių čiulbesys, velykiniai kiškiai, naktį šviečiantys margučiai ir gera dozė juoko

Į Velykas Druskininkuose – su visa šeima

„Velykų savaitgalį Druskininkuose kasmet kuriame spalvingą pavasario šventę, skelbiančią viltį ir naują kurorto gyvenimo etapą, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Tai ne tik gamtos atgimimo, bet, pirmiausia, žmogiškosios šilumos, artumo ir, žinoma, šeimos šventė. Tad švęsdami pavasarį kviečiame dar stipresnei bendrystei savo šeimose ir vietinėse bendruomenėse.“

Šventinį rytą sočiai papusryčiavusius druskininkiečius ir miesto svečius šventės organizatoriai ragina kilti nuo gausiai padengtų stalų ir leistis į Velykų kelionę.

„Šventinę kelionę verta pradėti nuo pasivaikščiojimo po Gydyklų parką prie Muzikinio fontano, – sako Druskininkų savivaldybėsTurizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Čia atrasite ne tik smagias, spalvingas, žaismingas bendruomenių sukurtas velykines dekoracijas, įspūdingą naktį šviečiančią margučių galeriją, linksmas pramogas, bet ypač daug pozityvių emocijų atneš pirmą kartą pristatoma gyvų kiškučių ir nepaprastai mielų ožiukų ir ožkyčių erdvė. Galimybė mažiesiems pavaikyti kiškučius, paglostyti ožiukus ir net juos pamaitinti turėtų ilgam įstrigti atmintyje.“

Naktį švytinčių margučių paslaptys

Ar kada matėte, kaip tradicinis Velykų margutis atgyja ir tamsią naktį nušvinta, pražysdamas skaisčiomis pavasario spalvomis? Tokiu velykiniu stebuklu, sukurtu žinomų menininkų, kviečia grožėtis Druskininkai. Pačiame kurorto centre, Gydyklų parko promenadoje, bus įrengta Velykų galerija, kurios pagrindinis akcentas – septyni didžiuliai dekoruoti neįprasta technika ir netikėtais ornamentais margučiai.

Nors margučiai 2 metrų aukščio ir 1,5 metro pločio, esmė ne dydyje – dieną jie stebins spalvotais raštais, netikėtais piešiniais ir prasmėmis, o štai naktį, tamsoje, jie ims slaptingai švytėti.

Šį smagų ir spalvotą pavasario projektą įgyvendino druskininkietis menininkas Gabrielis Žvirblis, į pagalbą pakvietęs keturis savo kūryba jau seniai šalies ribas peržengusius menininkus – Eglę Tamulytę (Aglaja Ray), Antaną Dubrą (Stryts), Pijų Šematulskį (Duona) ir Timotiejų Norvilą (Morfai). Plataus profilio menininkai savo meninius gebėjimus įgyvendino naujame ir neįprastame formate – gatvės meno technika sukūrė siužetus ir vaizdinius ne ant įprastų plokštumų, bet ant netradicinės – kiaušinio – formos, neturinčios pradžios nei pabaigos. Vieni margučiai dekoratyvūs, kiti labai prasmingi, bet tikrai matomi ir skatinantys ne praeiti nuleidus galvą, o nusišypsoti, nustebti ar supykti, kitaip tariant, išnirti iš rutinos ir nors akimirką persikelti į kitą pasaulį – tokia Druskininkų velykinių kiaušinių galerija.

Laikas linksmintis, džiaugtis ir judėti

Pirmoji pavasario šventė – tai džiaugsmo, išreiškiamo sukantis, šokant ar supantis, šventė. 

„Pagrindinis pavasario švenčių žaidimų principas yra judėjimas, tad velykinis džiaugsmas be sūpuoklių tiesiog neįsivaizduojamas, – sako Druskininkų kultūros centro etnografė Lina Balčiūnienė. – Tik jeigu kadaise prasminę reikšmę turėjo vieta, kurioje įrengtos sūpynės, – prie upės, pievoje, miestelio centre ar kaimo gale, tai dabar sūpynių simbolika įgauna naujų spalvų, prisitaikydama prie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo sampratos.“

Tad įsisūpuoti kuo aukščiau, atsukti veidą į saulę, išgirsti ausyse švilpiantį vėją ir priartėti prie beribių dangaus platybių bus galima specialiai šiai progai įrengtame sūpynių ir karuselių parke.

Na, o kadangi esame pasiilgę aktyvaus judėjimo gamtoje, kaipgi galima praleisti Čiulbančių Velykų orientacines varžybas? Registruokite komandą bit.ly/velyku-orientacines, gaukite užduotis ir sekmadienį išsilukštenę iš lovos po pusryčių išridenkite šeimą į velykinį Druskininkų miestą. Laukia nepamirštami nuotykiai ir staigmenos!

Visokiausių žaidimų, įdomybių, vietų gražioms šeimos fotosesijoms bus galima rasti Gydyklų parke – Druskininkų įstaigos, įmonės ir bendruomenės pasistengia, kad ir patiems būtų gražu, ir kurorto svečius nustebintų savo išradingumu.

Parke bus ir lovelių margučių ridenimui. Jei neatsinešite savų – nieko tokio, čia bus ir medinių spalvotų kiaušinių, kuriuos taip pat labai smagu ridenti! Parungtyniaukite su šeimos nariais – juk tą, kuriam pavyks margutį nuridenti toliausiai, sėkmė lydės visus metus, o tas, kuris surinks daugiausia margučių, visus metus bus linksmas ir laimingas.

Velykinių kiškių dovanos

Didžiausia šiųmetinių Velykų naujiena – į svečius kurorte švęsti kiaušiniadienio atliuoksi graži žvitrių, be galo gerų ir linksmų Velykų kiškių kompanija! Sako, kad šis mielas žvėrelis geriems vaikučiams atneša dovanų, o visiems į gyvenimą pritraukia gausą, neša džiaugsmo ir lengvumo žinią – bunda gamta, o kartu su ja ir mūsų žiemą prisnūdęs gyvenimas.

Pramogų aikštėje pirmą kartą įsikurs Linksmasis striksių parkelis. Spalvotuose nameliuose apsigyvenę minkštučiukai ilgaausiai kiškučiai (tikri, ne šokoladiniai!) bus labai patenkinti, jei su jais pažaisite, pakalbinsite ar net pavaišinsite juos traškiomis ir sultingomis morkytėmis ar kitais skanumynais, kurių bus galima įsigyti visai čia pat.

Ir tai dar ne viskas! Į ką gi panašūs maži vaikučiai? Ogi į ožiukus. Juk tiek vienų, tiek kitų energija tiesiog veržiasi pro kraštus, o jų pramogos ir išdaigos verčia mus šypsotis. Šalia kiškučių atsidarys mažutėlių ožiukų ir ožkyčių nameliai. Galbūt šiuos mielus išdykėlius pavyks paglostyti. O ar žinote, kad ožiukams didžiausias gardumynas – morkytės, burokai ir kopūstai, o jeigu atsinešite pamiškėje prikarpytų įvairių šakelių, geriausia eglės ar pušų, tai sukrims jas su didžiausiu pasimėgavimu ir gaus daugybę vitaminų. Tik negalima šakelių skinti parke, jomis reikia pasirūpinti iš anksto! Taigi, naujoje pramogų erdvėje ir mažų, ir didelių lauks tikra mielumo ir juoko dozė!

Linksmuolių zuikių porelė įsikurs ir Gydyklų parke. Čia džiaugtis pavasariu kvies smagūs, nuotaikingi ir išdykę Mimų teatro velykiniai zuikiai, kurie krės pokštus, kvies žaisti, šokti, šokinėti per virvutę, leisti muilo burbulus. Žinoma, jie mielai pozuos ir jūsų nuotraukoms.

O štai antrąją Velykų dieną – ohoho, kokių svečių sulauksime! Gydyklų parke įsikurs Stebuklingo miško gyventojai iš Žaliosios Kūdros. Zuikiai iš Stebuklingo miško atkeliauja į Druskininkus patikrinti, kaip sekasi švęsti Kiaušiniadienį! Ir žinote? Jie prasimano visokių pramogų, moka visokiausių norų galvojimo ceremonijų ir moka zuikiais paversti vaikus! Baisu nebus! O linksma – tikrai!

„Savaitė, prasidedanti Velykomis ir pasibaigianti Atvelykiu, – puiki proga ne tik pasirūpinti trumpomis atostogomis ir atgaiva kūnui, bet ir praturtinti savo potyrius, – šypsosi V. Žagunienė. – Tad kviečiame rezervuoti viešbučius, procedūras ir nerti į pavasarinio kurorto malonumus. Juolab, kad prasideda moksleivių atostogos, o kurorte – daugybė pramogų visai šeimai tiek savaitgaliais, tiek kitomis dienomis iki pat Atvelykio. Ir, beje, pasiplanuoti dar vieną kelionę į Druskininkus balandžio pabaigoje, nes artėja gražiausia pavasario šventė – pražydę narcizų laukai.“

Visi renginiai Druskininkuose: https://renginiai.druskininkai.lt/

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: