Dzūkų žinios

Gresia baudos nuo 50 iki 300 eurų už medikų ir kitų darbuotojų garbės ir orumo įžeidimą

Dalintis:

Baudos nuo 50 iki 300 eurų bus galima susilaukti už viešąsias paslaugas teikiančių darbuotojų „garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu“.

Seimas, antradienį priėmęs Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, nustatė administracinę atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą.

Už šias Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotas kodekso pataisas balsavo 105 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 3 parlamentarai.

Naujas teisinis reguliavimas palies ne tik medikus, bet ir kitų profesijų atstovus, pvz. mokytojus, paramedikus, kultūros ir socialinius darbuotojus.

Kodekso papildymo projekte kalbama apie garbės ir orumo pažeminimą „fizinio asmens, kuris pagal įstatymų ir (ar) viešojo administravimo subjektų nustatytus reikalavimus paslaugų gavėjui teikia socialines, švietimo, sveikatos priežiūros, kultūros ir (ar) kitas valstybės ar savivaldybių garantuojamas ir visuomenės nariams vienodai prieinamas paslaugas“.

Tikimasi, kad įsigaliojus kodekso pataisoms medikai ir kitų profesijų darbuotojai bus labiau apsaugoti nuo streso ir įžeidimų.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: