Dzūkų žinios

Lapkritis Alytaus miesto teatre: susipažinkite!

Dalintis:

Trys, keturi… laikas REPERTUARUI!“

Lapkričio mėnuo Alytaus miesto teatre – festivalio COM·MEDIA mėnuo: išsamiai su programa galite susipažinti https://commediafest.com/lt/programa/. Mūsų teatre viešės ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio teatrai, lapkričio 7-9 d. mažųjų lauks vaikiška programa Com·@, lapkričio 11 d. – teatrinių įvykių naktis COM·MOON·A, lapkričio 25 d. 18 val. kviečiame į teatralizuotus dramaturgų konkurso pjesių skaitymus.

Šį mėnesį vyksime į gastroles Kaune ir Šilutėje, kviečiame skaityti plačiau ir susitikime teatre:

Lapkričio 8 d. 13 val.

Spektaklis-koncertas vaikams „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/grybu-taika/4392/11670 arba teatro kasoje.

„Rytas. Kelmutė, kaip ir kiekvieną dieną, žadina savo vaikus ir klausosi dešimties per naktį jų susapnuotų sapnų… Lepšis kviečia rūką, kad šis pagaliau sugrįžtų ir leistų užbaigti genialų šedevrą – jo autoportretą. Kazlėkas ruošiasi dideliam įvykiui – savo miško arbatinės atidarymui. Bobausis renka nuo pušų ryto lašus naujam kvapui sukurti. Vilkas ir Lūšis kaitindamiesii saulėje svajoja, kur šiais metais švęsti savo gimtadienius, Umėdėlė ruošiasi vestuvėms, ir niekas nė neįtaria, kad netrukus po visą mišką pasklis žinia, pakeisianti visų gyvenimus: grybai šaukiami į mūšį. Stoja tyla, o su ja ateina klausimas: ką dabar daryti?“

„Grybų taika“ – koncertinė programa vaikams, sukurta pagal literatūros klasiko Justino Marcinkevičiaus vieną populiariausių kūrinių – eiliuotą poemą „Grybų karas“. Tik šįkart grybai nusprendė kalbėti ne apie karą, o apie taiką, atsidavimą, pasiaukojimą ir meilę artimui, namams, žemei bei savo kalbai, atsargiai atskleidžiant, kokią žalą gali padaryti sekimas tuštybe, arogancija ir egoizmu. Ši istorija įvyko prieš daugybę metų, bet grybai ją lig šiol atsimena, tai jų – šaknyse. Jie davė pažadą šią istoriją perduoti iš kartos į kartą, kad niekas niekada nepamirštų: žemei – nereikia karo. Širdžiai – nereikia karo. Mums reikia meilės ir galimybės gyventi be baimės, kuriant pasaulį tokį, kuriame gyventi būtų ramu, saugu ir gera.

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Lapkričio 14 d. 18 val.

Dviejų veiksmų pranašiški sapnai „Blogi keliai“ (rež. Tamara Trunova)

Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/blogi-keliai/5743/11731 arba teatro kasoje.

„Blogi keliai“ – tai epizodai apie meilę, neapykantą, pasitikėjimą, išdavystę ir asmeninių ribų pažeidimą vykstančio karo fone. Tai istorija ne apie ginklus ir kovas, o apie žmogišką silpnumą, apie kasdienį pavojų ir apie tai, kad nereikia ieškoti blogio tik karo lauke. Tai savotiška sudėtingo, bet aistringo mąstymo treniruotė, iš naujo pasveriant savo pačių vertybes, horizonte ieškant teisingumo taško.

Jauna moteris vyksta į Rytų Ukrainą ieškoti dokumentinės medžiagos apie karą, tačiau ten, pilkojoje zonoje prie sienos, tampa savo ir kitų istorijų įkaite.

Šias istorijas ji išgyvena tarsi kreivų veidrodžių karalystėje, kur šalia yra gėris ir blogis, kur auka ir kankintojas keičiasi vaidmenimis, o meilė tampa praeinanti ir nepagaunama.

Spektaklis, „Blogi keliai“ kuriamas pagal vienos sėkmingiausių ukrainiečių dramaturgės Natali Vorožbit pjesę „Blogi keliai“, pristatančią žiūrovui aktualią ir skaudžią karo temą.

„Tai vienas geriausių tekstų apie karą, nes jis neprognozuoja ateities ir nesistengia mums patikti, jis tiesiog kalba su mumis ir gerbia mūsų „atsakymo erdvę“, tačiau primena apie kiekvieno iš mūsų atsakomybę“, – įsitikinusi teatro vadovė Inesa Pilvelytė.

Spektaklį (kurį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba) kuria ukrainietė režisierė Tamara Trunova, Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro vyriausioji režisierė.

„Labai džiaugiuosi kūrybiniu etapu, teatru, aktoriais, jūs turite nuostabų teatrą, su nekantrumu laukiu premjeros“, – džiaugiasi režisierė.

T. Trunova – daugelio nacionalinių ir tarptautinių teatro premijų laureatė, vienos iš prestižinių Ukrainos režisierių premijų „Taraso Ševčenkos premijos“ nugalėtoja.

Lapkričio 17 d. 18 val.

Monospektaklis „SEEN“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

Bilietai čia: https://kakava.lt/renginys/seen/4447/12037 arba teatro kasoje.

„ – Kol kiti instagram`e didžiuojasi tobula diena, aš guliu ir raudu. Po pusdienio prisiverčiu atsikelti. Pasidažau. Pasipuošiu. Įjungiu kamerą ir vaidinu tobulą. Tada einu į dušą. Paleidžiu karštą vandenį ir stoviu po juo, kol kūnas įkaista iki tamsaus raudonio. Pajuntu skausmą. Jis malonus. Tarsi įrodymas, kad dar gyvenu.

– Pravirksti?

– Juk stiprios mergaitės du kartus per dieną neverkia, tiesa? “

Monospektaklis „SEEN“ – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Jis sukurtas pagal tikras trijų merginų istorijas, kurios suplaukia į vieną Ūlos patirtį, kuria mergina nusprendžia pasidalinti su savo sekėjais, sukviesdama juos į atvirą, aštrų ir tuo pat (netikėtai net jai pačiai) jautrų vlogo filmavimą, tapusį stipria išpažinti. Už visas pasaulio Ūlas. Visoms pasaulio Ūloms.

Nūdienoje, kuomet aplink mus tiek daug sėkmės istorijų, nuostabių, išblizgintų insta gyvenimų, vienądien nuskamba: sveiki, šiandien Jums papasakosiu savo nesėkmės istoriją.“ Ir išties tai labiau ne spektaklis, o išpažintis perteikiama muzika, judesiu, gyvu vokalu ir nesuvaidintu pasakojimu apie Ūlas, kurios trokšdamos kitų meilės ir pripažinimo, praranda pagrindinį turtą – save. Praranda tikėjimą ir pasitikėjimą savimi, kai nespėjęs nubusti jautiesi blogesnis nei vakar, o baimė ir kaltė lošia pokerį iš to: ar žengsi lemiamą joms palankų žingsnį, ar dar šiek tiek palūkėsi.

„Jeigu Tavo didžiąją dalį dienos užima mintis apie maistą, mes turime susitikti.

Jeigu Tavo artimo didžiąją dalį dienos užima kalorijų skaičiavimas, mes turime susitikti.

Jeigu lėkštėje matai ne maistą, o kalorijas, mes turime susitikti.

Jeigu nuolat girdi (iš savęs ar kitų), kad esi nepakankama, jeigu nuolat jautiesi per didelė, per liesa, PER – mes turime susitikti.

Jeigu nuo pat vaikystės ar paauglystės girdėjai daug liepiamosios nuosakos ir jutai didžiulę kontrolę, jeigu nemeilė sau Tau daugiau nei artima, jeigu po valgio jauti kaltę, jeigu jauti, kad gyveni du gyvenimus: tikrąjį ir tą, kurį matome socialiniuose tinkluose, o tikrasis kelia baimę ir liūdesį, mes turime susitikti.

Jeigu nuolat girdi, kad neatitinki kažkokių standartų, jeigu kažkas iš tavo artimų nuolat girdi: ė, lenta! Banginis, strorakaulė, storašiknė kiaulė, didžpapė, skuzdaveidė, ne boba, o traktorius, boba su kiaušais, stielka, gimusi su kamuoliu tarp kojų, vaikščiojantis lavonas, kas tave tokia pagimdė? MES TURIME SUSITIKTI.

Jeigu Tavo draugė, mama, sesuo ar močiutė eina maudytis ežere naktimis ne dėl to, kad joms naktinis pasiplaukiojimas yra vienas didžiausių malonumų, o vien dėl to, kad jų niekas nepamatytų su maudymosi kostiumėliu, nes gėda, mes turime susitikti.

Ir jeigu jauti gėdą, kai Tau kas nors nuoširdžiai pasako: esi nuostabi! MES TURIME SUSITIKTI!

Kažkas pasakė: gyvensim tūkstančius myliu. Tai ir kyla klausimas: nuo kada pradėsim skaičiuoti?

Po spektaklio kviečiame pasilikti diskusijoje.

Dėmesio! Spektaklyje cituojamos internetinės žinutės (realios) su necenzūriniais žodžiais.

2019 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias debiutas/jaunasis menininkas – Andra Kavaliauskaitė (už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą).

Rekomenduojama nuo 12 m.

GASTROLĖS:

Lapkričio 7 d. Kauno valstybinis lėlių teatras

12 val. spektaklis-koncertas vaikams „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/grybu-taika/4392/11488

18 val. spektaklis „Marytė“ (rež. Stas Zhyrkov) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/spektaklis-maryte/4244/11493

Lapkričio 30 d. Šilutės kultūros ir pramogų centras

12 val.spektaklis-koncertas vaikams „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/grybu-taika/4392/11495

18 val. spektaklis „Marytė“ (rež. Stas Zhyrkov) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/spektaklis-maryte/4244/11496

Daugiau skaitykite: www.alytausteatras.lt

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: