Dzūkų žinios

Paroda „Adventur“ – fantastiškas renginys ir suaugusiems, ir moksleiviams

Dalintis:
Lazdijų krašto stendas sudomino net daug mačiusius žmones. Iš kairės: geografijos mokytojas ekspertas,  LGMA tarybos narys Jonas Malinauskas, viduryje: Valentinas Padriezas gimęs tremtyje Magedane, geografijos mokytojas ekspertas, geografijos vadovėlių autorius, LGMA tarybos narys ir Geografijos mokytojų asociacija vadovas Rytas Šalna.

Dineta BABARSKIENĖ

Šiemet surengta 11-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2024“, kasmet sulaukianti vis didesnio susidomėjimo. Šiemet daugiausiai dėmesio buvo skiriama patyriminiam turizmui ir aktyviam laisvalaikio leidimui. „Adventur“ – tai renginys, po vienu stogu suburiantis tiek kelionių verslo bendruomenę, tiek aktyvaus laisvalaikio propaguotojus, tiek kelionių entuziastus.

„Šių metų „Adventur“ parodą pavadinčiau nuostabia. Lazdijų krašto stendas buvo įspūdingas: viskas nepaprastai derėjo tarpusavyje, susiliejo į visumą. Labai tiko ir Lazdijų briedis, kuris visus taip traukė. Stendo dizainas buvo įspūdingas. Galėčiau pasakyti, kad jis išsiskyrė iš visų parodos dalyvių. Buvo tikrai unikalus“, – patikina geografijos mokytojas ekspertas, LGMA tarybos narys Jonas Malinauskas. Anot jo, tai buvo šauni šventė visiems mėgstantiems keliauti.

Lazdijų turizmo informacinio centro vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Jolita Bakšaitė pasidžiaugė, kad Lazdijų krašto stende sulaukta tikrai gausaus lankytojų būrio: lankytojų buvo daug, dirbta intensyviai. „Net ir savo kraštiečių sulaukėme, kas irgi džiugina. Vyko geografijos žinių konkursas, tad iš Lazdijų atvyko ir mokytojų, ir moksleivių“, – sako ji.

Ką veikti parodoje, turėjo ir suaugusieji, ir moksleiviai. „6–8 klasių moksleivių dalyvavo 500, tiek pat ir 9–12 klasių moksleivių. Tad iš viso geografijos žinių konkurse „Adventur“ parodoje sudalyvavo 1000 moksleivių iš visos Lietuvos. Toks skaičius būna kasmet, kadangi daugiau nėra skirta vietų, bet mažiau irgi nebūna. Moksleiviai ir jų mokytojai noriai registruojasi, noriai dalyvauja konkurse“, – sako mokytojas Jonas Malinauskas, daug metų dalyvaujantis šio geografijos žinių konkurso vertinimo komisijoje. Sako, kad vos per 2 valandas teko ištaisyti 1000 moksleivių darbų. Tačiau, kaip pats prisipažįsta, tikisi dar ne vienerius metus dalyvauti ir vertinti Lietuvos moksleivių darbus. Moksleiviai taip pat dalyvavo geografijos pamokoje, kurią vedė Geografijos mokytojų asociacijos vadovas Rytas Šalna.

„Labai džiaugiuosi, kad geografijos žinių konkurse dalyvavo ir mūsų rajono moksleiviai – Lazdijų ir Seirijų gimnazijų. Jau vien sėdėti auditorijoje tarp 500 moksleivių yra ypatingas jausmas. Žinoma, iš tiek moksleivių, suvažiavusių iš visos Lietuvos, yra sudėtinga tapti nugalėtojais, bet svarbiausia, kad mūsų rajono moksleiviai dalyvavo“, – pastebi J. Malinauskas. Anot jo, tai fantastiškas jausmas. Dar įdomu ir tai, pastebi mokytojas, jog dauguma pedagogų moksleiviams užduoda užduotis. „Vaikštant po parodą, ne šiaip sau žioplinėti, o aplankyti visus stendus, susirinkti informaciją, parsivežti įdomios medžiagos apie skirtingus Lietuvos regionus. Galima buvo ir pabendrauti su kelionių agentūrų atstovais ir net pasimėgauti kitų šalių skanėstais. Pavyzdžiui, Sakartvelo. Dar buvo ir Čekijos, ir Slovakijos atstovai. Dalyvavusieji gavo maksimalų kiekį žinių. Parvažiavę į namus sudarys maršrutus, atkreips dėmesį, ką ten galima pamatyti, surasti. Už tai, žinoma, gaus įvertinimus. O ir linksmas pramogas išmėginti galėjo, kurių tikrai buvo. Paroda buvo įdomi ir suaugusiems, ir vaikams, o ypač paaugliams“, – sako pašnekovas.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: