Dzūkų žinios

Verslo apdovanojimuose pagerbtas ir į tėviškę sugrįžęs kūrybingas virtuvės šefas

Dalintis:
Tarp „Verslo sparnų“ laureatų buvo ir mažoji bendrija „Hashtag justin chef“, pelniusi „Verslo bitės“ nominaciją. (Lazdijų rajono savivaldybės nuotr.)

Jau tapo gražia tradicija kasmet renginyje „Verslo sparnai“ pagerbti socialiai atsakingus, aukštą darbo kultūrą puoselėjančius bei stabiliai Lazdijų krašto ateitį kuriančius verslininkus. Šiais metais daugiausia dėmesio skirta dešimtmečius Lazdijų krašte verslus plėtojantiems bei drąsiai naujus verslus kuriantiems, sugrįžusiems verslauti į savo kraštą.

Praėjusią savaitę vykusio renginio metu įteikti aštuoni „Verslo sparnai“, paskatinti jaunieji verslininkai. Laureatai kiekvienai nominacijai atrinkti komisijos sprendimu.

Siekiant skatinti jaunimo įsitraukimą ir inovatyvių idėjų plėtojimą, praėjusių metų pabaigoje savivaldybė surengė konkursą „Jaunieji verslo sparnai“ ir paskelbė nugalėtojus. Renginio metu buvo įteiktos padėkos nugalėjusiems fizinių asmenų kategorijoje. Pirmosios vietos laimėtoja Miglė Sapiegaitė savo verslo idėjai realizuoti – gyvai teikti papildomas lietuvių ir anglų kalbos pamokas – sulaukė 1000 eurų finansinės savivaldybės paramos. Igno Barišausko idėjai „Mobili fotostudija“ skirta 750 eurų, o Ramintos Karauskienės verslo planui „Dekoravimo paslaugos“ – 500 eurų.

Tarp „Verslo sparnų“ laureatų buvo ir mažoji bendrija „Hashtag justin chef“, pelniusi „Verslo bitės“ nominaciją.

Mažoji bendrija „Hashtag justin chef“ gyvuoja tik septynis mėnesius. Ją įkūrė iš Jungtinės Karalystės į gimtąjį Lazdijų miestą sugrįžęs Justinas Raugala. Jungtinėje Karalystėje pripažintas virtuvės šefas po šešiolikos sėkmingų darbo metų užsienyje, praktikų aukščiausio lygio restoranuose žengė lemtingą žingsnį ir sugrįžo kurti nuosavo verslo gimtinėje. Įsigijęs maisto vagonėlį, jis siūlė paragauti originalių, neįprastų patiekalų, Jo siūlomi patiekalai sulaukė didelio susidomėjimo, jis su vagonėliu keliavo po rajoną, kur buvo kviečiamas gaminti maistą vestuvių, kitų pobūvių svečiams.

„Dzūkų žinių“ paklaustas, ar jis džiaugėsi, gavęs „Verslo bitės“ nominaciją, J. Raugala neslėpė emocijų: „Man tas apdovanojimas tikrai buvo vau. Esu iškalbus vaikinas, žodžio kišenėje neieškau, bet kai paskelbė apie nominaciją ir teko lipti ant scenos, tai man pritrūko žodžių, net dzūkuoti pradėjau. Daug teigiamų emocijų, jaučiausi įvertintas, jaučiausi pakylėtas, tai duoda motyvaciją toliau dirbti. Myliu Lazdijus!“ – „Dzūkų žinioms“ sakė J. Raugala.

Jungtinėje Karalystėje pripažintas virtuvės šefas Justinas Raugala po šešiolikos sėkmingų darbo metų užsienyje, praktikų aukščiausio lygio restoranuose žengė lemtingą žingsnį ir sugrįžo kurti nuosavo verslo gimtinėje. (Justinas JustchefJustin Raugala FB paskyros nuotr.)

O jau praėjusį savaitgalį, iškart po „Verslo sparnų“ apdovanojimo, Justinas šalia degalinės atidarė stacionarią kavinę. Jis pasakojo, jog kavinėje buvo labai daug lankytojų, ne tik iš Lazdijų, bet ir iš kitų miestų.

„Kaip bitutė dirbau visą dieną, nustebino tai, kad sulaukiau labai daug lankytojų. Viduje turime 20 sėdimų vietų, su manimi dirba dar du žmonės. Kadangi maisto gurmanai mane šiek tiek žino, tai buvo atvykusių gerbėjų iš Marijampolės, Alytaus, Kauno. Kiti pirmą kartą atvažiavo, sužinojo apie kavinę iš draugų.

Justinas sakė, jog kavinės asortimentas gana platus, gaminamas šviežias maistas, jokių pusgaminių. Savaitgalį lankytojams buvo siūloma krevečių, anties kojų, jaučio uodegų, kiaulienos sprandinės didkepsnių, midijų, rizoto su baravykais.

Jis planuoja dirbti nuo trečiadienio iki sekmadienio. Pirmadienis – poilsio diena, patalpų tvarkymas, antradienis – apsipirkimas, pasiruošimas.

„Kasdien startuosiu nuo 11 val. ryto, dirbsiu iki aštuntos vakaro. Pavasarį, kai atšils orai, grafiką keisime. Tai nebus sezoninis darbas, nebesiorientuosiu į išvažiuojamuosius banketus, daugiausia dirbsiu čia“, – sakė Justinas.

Nugalėtojų pakyla
Nominacijos „Metų darbdavys“
 laureate išrinkta UAB „Pietų Megrame“.
Nominacijos „Tvariausias verslas nugalėtoja tapo  A. Pilecko individualioji įmonė.
Nominacijos „Šeimos verslas“ geriausia išrinkta  V. Patacko individualioji įmonė.
Nominacijos „Stabiliausias verslas“ geriausiojo titulą pelnė UAB „Martas“.
Nominacijos „Turizmo lyderis“  laureatė – kaimo turizmo sodyba „Nieda“.
Nominacijos „Grožio meistrė 2023“ laurai atiteko Neringai Juškelienei.
Nominacijos „Metų drąsa“ laureate išrinkta Rima Pranevičienė, gėlių salono „Proga“ įkūrėja ir vadovė.
Nominacijos „Pats sau darbdavys“ nugalėtoju tapo N. Muravjovo individuali įmonė.
Nominacijoje „Verslo bitė“ apdovanota mažoji bendrija „Hashtag justin chef“.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: