Dzūkų žinios

Alytiškiai verslininkai atvežė į Lietuvą unikalų produktą, kurio važiuoja pirkti naujakuriai iš visos šalies

Dalintis:
„Šiandien kartu su vyru galime tik pasidžiaugti, kad tai buvo ne tik vienas geriausių mūsų būsto apdailos sprendimų, bet tuo pačiu ir verslo pradžia“, – sako Inga.

Kai verslininkai savo klientams siūlo produktus, kuriuos yra patys išbandę ir juos kasdien naudoja savo buityje, tai galima tikėtis, jog pirkėjas produktu nenusivils. Kai verslą plėtoja šeima, atsakingai vertinanti tvarumą ir ekologiją, tai galima tikėtis, jog iš jų įsigysite kokybišką ir ilgai tarnausiantį daiktą.

Alytiškiai Donatas ir Inga Baladinskai yra puikus atsakingo ir tvaraus verslo pavyzdys. Šie žmonės išpopuliarino Lietuvoje unikalų produktą – bambuko grindis, čia susikūrė savo produkto rinką bei veria bambuko grindims vartus į visą Europą. Šalia unikalių grindų, kuriančių namų jaukumą, verslininkai nusprendė savo klientams pasiūlyti ir dar daugiau rafinuotų interjero detalių, todėl atidarė išskirtinių namų dekoro prekių parduotuvę.

Apie verslo pradžią, nelengvą kelią į sėkmę ir naujus namų jaukumą kuriančių kelių ieškojimus kalbamės su verslininke Inga Baladinskiene.

Inga, kaip prasidėjo Jūsų šeimos verslas?

– Mūsų kelias į verslą prasidėjo prieš beveik 12 metų. Statėme savo namus, ieškojome apdailos medžiagų, konkrečiai – vidaus grindų. Pagrindiniai kriterijai, renkantis grindų dangą, buvo: natūralumas, grindų kietumas, jų stabilumas ir itin aukštas šilumos laidumas.

Tokias grindis ir radome, tai buvo presuoto bambuko grindys. Tačiau mums, tuo metu jauniems žmonėms, tik pradedantiems bendrą gyvenimą kartu, tokios grindys buvo labai brangios. Išskirtinis, geras produktas, bet ne mūsų kišenei. Bet aš pasakiau: „Nebūsiu aš, jeigu nebus tos grindys mūsų namuose.“

Ar pavyko įsigyti tas bambuko grindis? Koks buvo paieškų kelias?

– Prasidėjo paieškos, nukėlusios mus į tolimąją Aziją. Kartu su tokiomis grindimis susidomėjusiais pažįstamais bei giminaičiais, kurie tuo metu taip pat statėsi namus, užsakėme pirmąjį nepilną bambuko grindų konteinerį tiesiai iš gamyklos Kinijoje.

Grindys atvyko, buvo išmuitintos, pristatytos ir galiausiai meistrų sumontuotos mūsų namuose. Taip ir prasidėjo mūsų kelionė su tvaria, ekologiška, stabilia grindų danga iš žolės.

Ir tada pagalvojote, ar nevertėtų tokių grindų pasiūlyti kitiems namus įsirenginėjantiems žmonėms? Kaip Jums sekėsi reklamuoti naują produktą?

– Žinote, kai įsigyji gerą gaminį, visuomet norisi juo dalintis. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Pradžioje grindis reklamavo mūsų namai, grindis reklamavome ir mes, intensyviai dalyvaudami statybų apdailos parodose, drąsiai bei tvirtai skleisdami žinią apie grindis, ant kurių gera gyventi. Nuoširdumas, atvirumas bei betarpiškas bendravimas – tai buvo raktas į mūsų klientų širdis.

Kiekvienais metais parodose dalyvaudavome po 3–4 kartus, nuolat ieškojome ne tik klientų, bet ir partnerių prekybai Lietuvoje bei užsienyje. Ieškojome tų, kurie patikėtų mumis ir mūsų produktu taip, kaip mes tikėjome bei tikime ir šiandien, net ir po dvylikos metų.

Nuolat džiaugiamės savo klientų atsiliepimais, jų rekomendacijomis kitiems įsigyti bambuko grindis. Šiuo metu daug darbo už mus padaro jie, nes visi žino, jog geriausia reklama – iš lūpų į lūpas, kur iki to tikrai teko nueiti nemažą kelio atkarpą.

Šiandien kartu su vyru galime tik pasidžiaugti, kad tai buvo ne tik vienas geriausių mūsų būsto apdailos sprendimų, bet kartu ir verslo pradžia.

Tai kuo ypatingos apdailos medžiagos iš bambuko?

– Pirmiausia noriu paminėti, kad mes importuojame tik gaminius iš presuoto bambuko. Tradicinės bambuko grindys, klijuotos juostelėmis, buvo populiarios rinkoje daugiau kaip prieš 20 metų. Presuotos bambuko grindys priskiriamos naujos kartos grindims, kurios pasižymi itin aukštu medžiagos tankiu, todėl pasiekiamas itin aukštas medžiagos kietumas, patvarumas. Šio tipo bambuko grindys yra daugiau kaip 2 kartus kietesnės už ąžuolo grindis, užtikrina puikų šilumos perdavimą šildomų grindų atveju bei taip pat išlaiko savo stabilumą, natūralumą ir pasižymi minimalia priežiūra bei puikiu dėvėjimusi. Presuoti gaminiai laukui, kitaip nei vidaus grindys, yra gaminami bambuko žaliavą apdorojant terminiu būdu. Gamybos procese terminiu būdu apdoroti gaminiai pasiekia 1 ilgaamžiškumo klasę, tarnauja 25 m. ir ilgiau. Įdomu tai, kad presuotas bambukas (presavime praktiškai nenaudojamos rišamosios medžiagos, nes pats bambukas savaime turi daug natūralios rišamosios medžiagos) neturi spiralinės struktūros, kitaip vadinamos „atminties“ suktis, riestis taip, kaip medis, todėl gaminiai iš bambuko, ypač skirti eksploatuoti lauke, pasižymi puikiu produkto stabilumu bei matmenų išlaikymu esant bet kokioms klimato sąlygoms.

Kokia buvo verslo pradžia? Ar teko pasimokyti, kol verslas pajudėjo į priekį?

– Pirmosios svajonės verslo plėtrai, pasidalintos su vyru, ar kada nors užsisakysime pirmąjį pilną grindų konteinerį, išsipildė jau po metų. Pradžia buvo sunki, dirbome ir tebedirbame su viena mažiausių rinkų, su vis dar mažai rinkoje kam žinoma grindų danga, su tradicijomis, kur ąžuolo danga renkantis natūralią dangą užėmė pirmąją vietą. Vedami didelio užsidegimo, pasitikėjimo ir ateities matymo su bambuku, mumis patikėjo ir trys didžiausios gamyklos, su kuriomis dirbame ir šiandien. Ar buvo sunku? Taip, visi užsakymai – tik pilnais konteineriais, visi mokėjimai tik į priekį, investicijos tikrai ne po vieną dešimtį tūkstančių ir su visada lydimomis rizikomis.

Kas Jus žavėjo naujajame versle?

– Verslo kelias per tuos 12 metų buvo išties įdomus ir savaip žavus: nuo grindų pavyzdžių ekspozicijos nuosavuose namuose, kada klientas drąsiai buvo kviečiamas atvykti, susipažinti tiek su mūsų parduodama produkcija, tiek ir su mumis, kaip pardavėjais, produkcijos sandėliavimo namų garaže, konteinerių iškrovimo rankomis, parodinių stendų projektavimu bei jų ruošimu iki praėjusiais metais Alytuje duris atvėrusio apdailos ir interjero salono „Šiaurės panda“.

Kiek suprantu, tai naujas verslas. Kas paskatino jį kurti? Ar bambukinių grindų buvo maža?

– Per tiek metų plėtojant UAB „Bambuko grindys“ veiklą, bendraujant su bambuko grindų pirkėjais, užsitarnavus jų pasitikėjimą bei nuolat sugrįžtančias puikias rekomendacijas, nusprendėme praplėsti kokybiškų apdailos ir dekoro medžiagų asortimentą ir patenkinti klientų poreikius atsakant į nuolatinį klausimą, užduodamą mums „O ką dar galite pasiūlyti?“ Taip ir gimė „Šiaurės panda“.

Kaip gimė šis pavadinimas? Ką siūlo „Šiaurės panda“?

– „Šiaurės panda“ – tai apdailos medžiagų ir interjero dekoro namai, kurie įsileidžia tik aukščiausios kokybės rinkos patikrintus gaminius, išskirtinius prekės ženklus, taikomus atrinktam salono prekių asortimentui: įvairių tipų vidaus grindims, kilimams, sienų apdailai, interjero dekoro elementams, stabilizuotų gėlių kompozicijoms, namų kvapams, žvakėms, vazonams, vazoms ir daug dėmesio sulaukiančiai atostogų bei vasaros linijai, skirtai tik moterims.

Tiek mūsų interneto parduotuvėje www.siaurespanda.lt, tiek „Šiaurės pandos“ apdailos ir dekoro namuose, kurie yra įsikūrę Alytuje, Naujoji g. 50, visuomet rasite platų apdailos medžiagų asortimentą naujai besikuriantiems ar renovuojantiems savo namus bei išskirtinius interjero dekoro elementus, kuriant namų jaukumą ar dovanojant grožį kitam.

Kokių išskirtinių prekių galima rasti pas Jus? Kokias paslaugas dar teikiate?

– Šiais metais plečiame savo pačių gaminamų produktų asortimentą ir netrukus rinkai pristatysime „Organic 5“ linijos gaminius, tai yra CNC staklėmis frezuotą sienų apdailą iš bambuko ir medžio, kartu derinant su sendintu veidrodžiu, metalu bei stabilizuotomis samanomis. Taip pat interjero detales iš gipso, natūralių džiovintų augalų bei medienos gabalėlių, vad. drift wood. Produktai bus gaminami užsienio rinkoms, bet mūsų klientai mielai juos galės įsigyti ir pas mus, salone.

Visas grindis, tiek vidaus, tiek lauko terasas, kurias galite įsigyti pas mus, mes montuojame. Tad mūsų klientas visada gali būti užtikrintas, kad geros, kokybiškos medžiagos niekada nebus sugadintos, bus panaudotos itin efektyviai ir sumontuotos kokybiškai su mažiausia išeiga. Pati esu labai pretenzinga kokybei, tad tiek medžiagoms, tiek darbams keliame tik aukščiausius reikalavimus. Dažnai kiti klientai teiraujasi tik mūsų montavimo paslaugos, bet, gerai žinodami didžiąją dalį grindų asortimento rinkoje, neretai atsisakome, nes meistro darbo profesionalumas labai priklauso ir nuo kliento pasirinktų medžiagų kokybės.

„Šiaurės panda“ – namai visiems, vertinantiems kokybę, estetiką bei unikalumą. Galėčiau daug pasakoti apie kiekvieną salono prekę, bet geriausia – viską pamatyti savo akimis, todėl kviečiame apsilankyti mūsų salone Alytuje ar pasižvalgyti po internetinę parduotuvę ir išsirinkti sau tinkamą produktą, kuris džiugins Jus ne vienerius metus.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: