Ligoninės grimasos: profesoriaus netektis ir atleidimų gausa

Šią savaitę ligoninės direktorius iš patarėjo pareigų atleido E. Drėzą (antras iš dešinės), kuris buvo vienas iš profesoriaus R. Kėvalo (pirmas dešinėje) atvykimo į Lazdijus iniciatorių.

Sugrįžus į darbą senajam Lazdijų ligoninės vadovui, pasikeitus rajono valdžiai, svarbiausia Lazdijų krašto žmonių gydymo įstaiga ir toliau išlieka patogenine zona, kreivų veidrodžių karalyste, smulkaus žanro politinių kovų arena.
Kaip kitaip galima vadinti tokią vietą, kur po Velykų ligoninės vadovas darbe pasirodo galimai abejotino blaivumo, ligoninę palieka geriausias Lietuvos vaikų gydytojas, jauna ir perspektyvi gastroenterologė, iš darbo su politiniu prieskoniu atleidžiama personalo inspektorė, kaip niekada vėluoja darbuotojų atlyginimai, valdžia apdovanoja nuolat iš ligonių „padėkas“ imančius gydytojus. Tai, kas vyksta ligoninėje, ne juokais kelia žmonių nerimą. Ligoninė juk ne koks žvakių fabrikėlis.

Profesorius Lazdijuose nebedirbs
Po Naujųjų metų kaip stebuklas buvo sutikta žinia, kad Lazdijų ligoninėje mažuosius krašto ligoniukus konsultuos garsiausias šalies pediatras, Kauno klinikų profesorius Rimantas Kėvalas. Buvęs meras Artūras Margelis sutarė su profesoriumi, jog jis Lazdijuose įkurs regiono vaikų konsultacinį centrą.
Dešimtys mažųjų lazdijiečių džiaugėsi profesoriaus ir jo komandos konsultacijomis. Lazdijai turėjo išskirtinę galimybę nevykstant į Kauną ar Vilnių sulaukti aukščiausio lygio profesoriaus konsultacijų.
Deja, euforija baigėsi. Profesorius R. Kėvalas praėjusią savaitę ligoninės vadovui Vitui Šimkoniui įteikė prašymą nutraukti darbo sutartį.
Paklaustas, kokia tokio sprendimo priežastis, profesorius buvo nekalbus. Redakcijos duomenimis, R. Kėvalas tiesiog nematė galimybių dirbti ligoninei vadovaujant nevienareikšmiai vertinamam vadovui.
Analogišką prašymą dėl sutarties nutraukimo pateikė ir gydytoja gastroenterologė Gintarė Dargienė.
Ligoninė neteko dviejų puikių specialistų. Redakcijos žiniomis, apie pasitraukimą iš Lazdijų ligoninės svarsto ir kardiologas, mokslų daktaras iš Santaros klinikų A. Berūkštis. Jis yra pasakęs, jog jei V. Šimkonis bandys keisti jo sutarties sąlygas, jis iškart nutrauks darbo sutartį.

Pakeitė durų spyną
Praėjusią savaitę V. Šimkonis iš darbo atleido ligoninės personalo inspektorę Astą Pilvinienę.
Moteris teigė, jog jai per dvi dienas buvo priklijuoti du darbo drausmės pažeidimai ir ji buvo skubiai atleista iš darbo už darbo drausmės pažeidimus. Ji teigė, jog buvo apkaltinta dėl neva nesutvarkytų ligoninės direktoriaus patarėjo darbo grafikų ir dėl neva dingusios vieno darbuotojo asmens kortelės.
„Jutau nuolatinį psichologinį spaudimą. Buvau iškviesta į tris susirinkimus, kur viešai svarstė mano netinkamą darbą. Teko rašyti gausybę pasiaiškinimų. Manau, kad asmens kortelę, kurią kaltino neva aš pradanginau, jie turėjo pas save, todėl žinojo, jog jos nerasiu“, – kalbėjo A. Pilvinienė.
Moteris pasakojo, jog didžiausią stresą ji patyrė gegužės 3 dieną atvykusi į darbą. Ji rado užplombuotas savo kabineto duris ir pakeistą durų spyną.
„Pamačiau, kad ant durų užklijuota juostelė su ligoninės antspaudu. Bandžiau atrakinti duris ir nustebau, jog netinka mano raktas. Visi stebėjo mano reakciją, kad nepavyksta patekti į kabinetą. Tai labai mane pažemino, paskui man buvo pranešta, jog nuo šio ryto esu atleista iš darbo. Kaip vėliau sužinojau, įsakymas apie mano atleidimą į informacinę sistemą buvo įkeltas gegužės 2 d. 17 val. 45 min.“, – pasakojo A. Pilvinienė.
Moteris teigė esanti įsitikinusi, jog iš darbo buvo atleista neteisėtai, todėl jau kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, o vėliau ketina savo tiesą ginti teisme.

Vadina politiniu susidorojimu
A. Pilvinienė yra įsitikinusi, jog jos atleidimas iš darbo yra kerštas su politiniais motyvais.
„Visi žino, jog esu buvusio mero A. Margelio pusseserė. V. Šimkonis mane atleido iš darbo dėl to, jog norėjo parodyti lojalumą naujajai valdžiai. Atleisdamas mane iš darbo jis, ko gero, norėjo atkeršyti A. Margeliui. Nors tik A. Margelio dėka V. Šimkonis tris kadencijas buvo skiriamas ligoninės vadovu. Žinoma, kai A. Margelis nebeįstengė toleruoti netvarkos ligoninėje, V. Šimkoniui jis tapo priešu. Manau, jog mano atleidimas – bandymas nutildyti ir kitus, kurie žino realią situaciją ligoninėje“, – sakė A. Pilvinienė.
Moteris teigė, jog giminystė su buvusiu meru stumia žmones į paradoksalią situaciją.
„Jei esame mero giminės, mes negalime dirbti, kai jis vadovauja rajonui. Kai pasikeičia meras, mes vėl negalime dirbti, nors nesame merės giminės, bet esame buvusio mero giminaičiai. Patarkite, kaip gyventi?“ – ironiškai klausė A. Pilvinienė.

Nežinojo, kad yra atleistas
Netikėtai paaiškėjo, jog šią savaitę iš pareigų buvo atleistas 0,5 etato ligoninės direktoriaus patarėju dirbęs Egidijus Drėzas.
Pats Egidijus teigė, jog apie savo atleidimą jis sužinojo tikrindamas savo banko sąskaitą – pamatė įrašą „galutinis atsiskaitymas“.
„Kadangi dalį laiko dirbu nuotoliniu būdu, man niekas nepranešė apie mano atleidimą iš darbo. Nežinau, kokiu pagrindu esu atleistas. Visiškas absurdas, su tokiu teisiniu nihilizmu susiduriu pirmą kartą. To taip nepaliksiu, su teisininkais jau tariuosi apie rimtą teisinį procesą. Esu tikras, jog teisinį ginčą laimėsiu, o kompensaciją man mokės ne V. Šimkonis, bet mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma ligoninė“, – sakė E. Drėzas.
Redakcijos duomenimis, profesoriaus R. Kėvalo pakvietimas į Lazdijus buvo E. Drėzo inicijuotas ir globojamas projektas. Kai ligoninę paliko profesorius, V. Šimkonis nusprendė, jog jam nereikalingas ir E. Drėzas.
„Gaila, kad sugrįžo V. Šimkonis. Turėjau parengęs investicinį projektą su viena JAV gydymo įstaiga. Manau, jog šis projektas būtų atvedęs į Lazdijus nemažas investicijas“, – sakė E. Drėzas.

Pavojaus signalai iš Druskininkų
Vakar po pietų į „Dzūkų žinių“ redakciją paskambinęs vienos Kauno gydymo įstaigos vadovas (pavardė redakcijai žinoma) pranešė, jog jį nemaloniai nustebino kolegos iš Lazdijų elgesys.
„Druskininkuose vyksta Lietuvos gydymo įstaigų vadovų seminaras. Labai nemaloniai nuteikė tai, jog po pietų, apie 14 val., pastebėjau Lazdijų ligoninės direktorių „visiškai šiltą“. Ir elgėsi jis labai nekultūringai, darė gėdą ne tik Lazdijams, bet ir ligoninių vadovų priedermei“, – kalbėjo medikas.
Redakcija pasiūlė garbiam gydytojui savo pastebėjimais pasidalyti su ligoninės steigėju – Lazdijų rajono savivaldybe. Redakcijos žiniomis, ši informacija vakar buvo pateikta laikinajam savivaldybės administracijos direktoriui.
Skaitytojams primename, jog iškart po Velykų V. Šimkonis darbe buvo pastebėtas galimai neblaivus. Apie tai buvo informuota ir rajono savivaldybė, tačiau ligoninės direktoriui tąkart nuo faktinio demaskavimo pavyko išsisukti. Panašu, jog ir vakarykštis atvejis liks su žodeliu „galimai neblaivus“.

3 komentarai apie “Ligoninės grimasos: profesoriaus netektis ir atleidimų gausa”

  1. O varge, Margelio kariauna nerimsta? Prof.Kevalas buvo pakviestas konsultuoti neserganciu vaiku is Margelio giminiu valdomo „Zidinio”. Jau tada jis suprato, kad pateko i intrigu sukuri….
    Berukscio atlyginimas 7000 euru, TLK is konsultacija moka 26.03 eur. Kiek reikia konsultacija, kad toki gydytoja samdyti?
    Medicinos vadybininko Drezos ir Mazurkos pokstai???

  2. Visi žino kad Dzūkų žinios rašo tai ką nori Margelis, kam reikia šmeižto tokio, rodos tik ir laukiama kada nauja valdžia suklys… Viskas Margelio laikai baigėsi, pripažinkime tai ir nebesugryš. Kam dar čia skleisti tokes erezijas, kas žino kas kaip buvo su sena valdžia, tik nusijuokia į tokias rašlevas. Iš koncervu partijos nebūtų išmestas be reikalo, Landsbergiukas viską žinojo kaip ant delno bet sugebėjo patylėt, ir liepė išeit iš partijos pačiam. O visi kas liko lojalūs merui šiuo metu liks be nieko 100% visi

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: