Dzūkų žinios

Investicijos į technologijas: nuo miškų plėtros iki įmonių modernizavimo

Dalintis:
Finansinė parama užsiimantiems miško ūkiu dažnai tampa galimybe atnaujinti savo techniką. (Asociatyvi nuotrauka iš „Santarvės“ archyvo)

Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ gauti.

Parama – didelė paspirtis

Remiama veikla – miškų ūkio modernizavimas, miško kirtimo, apvaliosios medienos ir medienos biokuro ruošos technologijų diegimas, paslaugų miškų sektoriuje teikimas; minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas; vidinės miškotvarkos ir miško želdinimo bei žėlimo projektų, kaip savarankiškos investicijos, rengimas ar tikslinimas.

Paramos gali kreiptis privačių miškų valdytojai, savivaldybės ir labai mažos bei mažos įmonės. Pareiškėjai (išskyrus savivaldybes) turi vykdyti miškų ūkio veiklą ne trumpiau kaip 1 m. ir praėjusiais metais iš jos būti gavę ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų. Didžiausia paramos suma projektui negali viršyti 100 tūkst. eurų.

Jurbarke įsikūrusi daugiau kaip 20 metų gyvuojanti UAB „Miško ruošos darbai“ dėl paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ jau kreipėsi ne kartą.

„Kad ir su kuo iš kolegų pakalbi, visi aplink rašo projektus ir teikia Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, finansinės naudos iš to gauna. Jei tokia galimybė yra, tai kodėl ir mums nepasinaudojus?“ – paklaustas, kas skatina dalyvauti KPP programose, teigė šios bendrovės direktorius Nerijus Gurklys. Iš paramos lėšų jo vadovaujama įmonė plečia savo naujos technikos parką, pastarąjį kartą įsigijo dvi medvežes ir medkirtę.

Pasak N. Gurklio, įmonė, kurioje dirba apie 50 darbuotojų, privatiems miškų savininkams bei valstybinių miškų urėdijoms teikia miško kirtimo ir traukimo paslaugas visoje Lietuvoje. „Darbų turime daug, operatoriai – patyrę, sukamės sparčiai“, – pasidžiaugė direktorius.

Kas gali gauti paramą

Pretenduojantiems į paramą privalomas mažiausias projektų atrankos balų skaičius – 30 balų. Jeigu paramos prašo privataus miško savininkas, nuosavybės teise valdantis iki 10 ha miško, ar labai maža įmonė, skiriama 10 balų. Privataus miško savininkas, nuosavybės teise valdantis 10 ha ir daugiau miško, arba miško savininkų kooperatyvas gali gauti 20 balų. Jeigu numatytas minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas ne mažesniame kaip 0,5 ha plote, suteikiama 15 balų. Tiek pat – 15 balų – galima gauti, jeigu įsipareigojama, kad, įgyvendinus projektą, kuriame numatytos investicijos į miškininkystės technologijas, ūkio subjekto grynasis pelningumas bus didesnis kaip 4 proc. Balai skiriami ir už sukurtas bei išlaikytas darbo vietas. Jeigu, įgyvendinus projektą, sukurta naujų darbo vietų ir jo kontrolės laikotarpiu išlaikytas ne mažesnis nuolatinis vidutinis metinis darbuotojų skaičius: iki 3 darbuotojų imtinai – suteikiama 10 balų; daugiau negu 3 darbuotojai – 20 balų.

Balų galima gauti, jeigu pareiškėjas prašo mažesnio paramos intensyvumo negu nustatytas galimas didžiausias paramos intensyvumas – už kiekvieną sumažintą procentinį punktą pareiškėjui suteikiamas 1 balas, bet ne daugiau kaip 15 balų. Pranašumų turi ir miško savininkų asociacijos arba miško savininkų kooperatyvo nariai – jiems skiriami 5 balai.

Užs. Nr. 30

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: