Renovuotas Chirurgijos skyrius – gera žinia ir pacientams, ir medikams

Chirurgijos skyriaus atidarymas. (alytus.lt nuotr.)

Rita Krušinskaitė

Dvejus metus trukę Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus renovacijos darbai baigti. Atnaujintame skyriuje sukurtos geresnės sąlygos ligoniams sveikti, o gydytojams – teikti medicinos paslaugas.

„Linkiu, kad ateityje visi mūsų ligoninės skyriai atrodytų taip, kaip Chirurgijos, ir dar geriau“, – atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Ceciulis.  

Ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas priminė, jog, siekiant rezultato, buvo nueitas nelengvas kelias. Teko įtikinėti, ieškoti lėšų, teikti prašymus, tačiau įdėjus bendras pastangas galima džiaugtis šiuolaikiškai įrengtu skyriumi.

Prieš 39 metus statytas Chirurgijos skyrius buvo sulaukęs tik nedidelių kosmetinių remontų, todėl šiandien jis pasikeitęs neatpažįstamai – palatose šviesu ir erdvu, sumontuotos rekuperacinės, kondicionavimo sistemos, įrengti nauji sanitariniai mazgai, sumontuotos elektrinės lovos ir kita reikalinga įranga, atnaujinti personalo kabinetai. Sudarytos geros sąlygos ir ligoniams, ir medikams. Skyriaus vedėjas Rimvydas Kvedaravičius džiaugėsi, kad jau kitą dieną po atidarymo į skyrių buvo perkelti kitame skyriuje gydyti pacientai ir paguldyti nauji, kur jiems bus teikiamos kokybiškesnės paslaugos.

Miesto mero N. Cesiulio nuomone, renovuotas Chirurgijos skyrius atitinka aukščiausius standartus. „Ligoninės dalininke taps valstybė, tikiu, jog turėsime labai stiprią regiono ligoninę. Svarbiausias iššūkis – kad čia būtų kam dirbti, o sąlygas mes pasistengsime sudaryti pačias geriausias“, – įvardijo iššūkį ir pastangas jį įveikti N. Cesiulis.

Chirurgijos skyriuje yra 31 lova, tačiau esant poreikiui lovų skaičius čia gali būti padidintas iki 43. Atnaujintame skyriuje dirbs 17 bendrosios praktikos slaugytojų, 6 padėjėjai, ūkio dalies specialistas, administratorius, 7 chirurgai, 2 urologai ir 5 vaikų chirurgai. Bus operuojami vaikai ir suaugusieji, tačiau Chirurgijos skyriaus stacionare gulės tik suaugusieji, o vaikai – Pediatrijos skyriuje. Skyriuje atliekamos bendrosios chirurgijos operacijos – skubios ir planinės. Chirurgijos skyriaus remontas kainavo 1,1 mln. eurų.

Siekiant renovuoti Chirurgijos skyrių, neapsieta be iššūkių. Dėl neskaidraus viešųjų pirkimų konkurso organizavimo kilus skandalui, konkursą teko atšaukti ir viešųjų pirkimų procedūras nutraukti. 

Chirurgijos skyriaus atidaryme dalyvavęs Seimo narys Robertas Šarknickas pasidžiaugė gerėjančiomis galimybėmis teikti medicinos paslaugas ir perdavė buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sveikinimus. Anot Seimo nario, Sveikatos apsaugos ministerija iš VIP lėšų buvo skyrusi per 0,5 mln. eurų skyriaus renovacijai, tačiau dėl kilusio skandalo, pasikeitus sveikatos apsaugos ministrams, lėšos buvo grąžintos į ministerijos biudžetą, o alytiškiams iš miesto biudžeto teko sumokėti visą renovacijos sumą.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: