Pasidalinkime šiluma ir įžiebkime „Gerumo žvaigždę“ drauge

Artėjant gražiausioms metų šventėms, UAB „Lankava“ kviečia susipažinti su ypatingomis šeimomis. Jose gyvena nuo gimimo neįgalūs ar vėliau negalią įgavę asmenys. Prieš dešimtmetį įsikūrusi Neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacija „Mirabilia“ pradėjo vienyti tokias šeimas, siekdama palengvinti būtį ne tik neįgaliesiems, bet ir jų šeimų nariams. Jie nėra išskirtiniai, jie tiesiog gyvena kitaip, nes atsiradus negalią turinčiam asmeniui, nesvarbu, ar tai būtų vaikas, ar suaugęs žmogus, pasikeičia visos šeimos gyvenimas.    

Viena iš asociacijos „Mirabilia“ įkūrėjų yra Snieguolė M., kuri augina dvidešimt aštuonerių metų sūnų Vainių. „Asociaciją „Mirabilią“ įkūrėme, kad galėtume pasidalinti patirtimi su šeimomis, auginančiomis kitokius vaikus. Pradžioje verkiau girdėdama atskiras gyvenimo istorijas ir džiaugiausi, kad mes radome drąsos išsikalbėti. Dabar mes „Mirabilioje“ kuriame puikias edukacines programas: šeimos jungiasi į kūrybines veiklas, bendrauja, dalijasi informacija ir gerąja patirtimi. Veikla šioje asociacijoje man atnešė sielos pilnatvę, išgrynino jausmus ne tik savo vaikui, bet ir kitiems, su kitomis nei mano vaiko problemomis. Maloniai esu nustebinta mamų, kurios turi tiek daug pozityvo ir humoro jausmą. Aš jaučiuosi laiminga matydama laimingus kitus“, – kalbėjo Snieguolė.

Asociacijos „Mirabilia“ projektai išsiskiria tuo, kad įvairiose veiklose dalyvauja artimieji. Šią asociaciją šiuo metu vienija 15 šeimų, kuriose auga ir gyvena negalią turintys vaikai nuo 12 iki 35 metų amžiaus.  Daugumos jų negalios yra sunkios ir be artimųjų pagalbos jie neapsieina nei vienos dienos. Natūralu, kad kai rūpiniesi savo neįgaliu vaiku trisdešimt ir daugiau metų, pavargsti ir fiziškai, ir psichologiškai. Tuo tikslu asociacijos nariai bendromis pastangomis organizuoja įvairias terapijas mamoms ir tėčiams, kurių metu mokomasi tiesiog atsipalaiduoti, savitarpio pagalbos grupėse kartu su psichologu kalbama apie savo savijautą, nerimą, rūpesčius ir kaip tai išgyventi bei nepalūžti. 

Irma K., auginanti devyniolikmetę dukrą Ugnę su sunkia negalia, sako, kad jai labai svarbu dalyvauti asociacijos „Mirabilia“ veikloje: „Tai ne tik galimybė pasidalinti savo idėjomis, o jas įgyvendinus – matyti laimingus negalią turinčius vaikus, tai pirmiausia paskatinimas nepalūžti, nes bendri susitikimai, atviri pokalbiai stiprina ir suteikia daug teigiamų emocijų.“

Sunkią negalią turinčių vaikų tėvai susiduria su savo vaikų laisvalaikio užimtumo problema, todėl kiekvieną vasarą organizuojama keleto dienų vasaros stovykla, kur susirenka asociacijos šeimos ir jų nariai. Stovyklos metu visi kartu sportuoja, klauso įvairių specialistų paskaitų, išbando įvairias meno terapijas.

Tiek stovykloms, tiek bet kokiai kitai asociacijos veiklai reikalingos lėšos. Asociacija nuolat ieško finansavimo: rašo projektus, ieško rėmėjų, gamina rankdarbius ir juos parduoda, tačiau to neužtenka, todėl UAB „Lankava“ kolektyvas kviečia savo klientus prisidėti prie asociacijos „Mirabilia“ veiklos. Pirkdami „Lankavos“ parduotuvėje akcijos ženklu „Gerumo žvaigždė“ pažymėtas prekes, dalį pinigų skirsite paramos fondui, kurio lėšos ir pasieks minėtą asociaciją. Taip kiekvienas iš mūsų suteiksime daug gerų akimirkų šeimoms, kurioms teko likimas auginti negalią turinčius vaikus.  

Kalėdinė paramos akcija vyksta iki gruodžio 24 dienos.

Dėkojame už Jūsų gerumą!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: