Dzūkų žinios

Už ražienų, paliktų per žiemą, priežiūrą – 99 eurų už hektarą išmoka

Dalintis:
Asociatyvi nuotr. (Gedimino Stanišausko nuotr.)

Ūkininkai gali pretenduoti į 99 Eur už hektarą kompensacinę išmoką, jei dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės (KPP) „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veikloje „Ražienų laukai per žiemą“. Šiais metais pateikę paraiškas ir siekiantys kompensacinių išmokų, įsipareigojimų turi laikytis 3 metus.

Veikla „Ražienų laukai per žiemą“ yra viena iš ekstensyvaus ūkininkavimo būdų, kada ūkininkai prisideda prie biologinės įvairovės, stabilios ir stiprios ekosistemos išsaugojimo. Žiemos metu, kai dirvožemį dengia ražienos, gerėja jo struktūra ir derlingumas, ražienų plotai tampa svarbiu maisto šaltiniu žiemojantiems paukščiams, padeda peržiemoti kurapkoms, pilkiesiems kiškiams. 2022 m. duomenimis pagal KPP veiklą „Ražienų laukai per žiemą“ pateiktos 3 002 paraiškos, deklaruotas plotas siekia beveik 43 tūkst. ha.

Pagrindiniai įsipareigojimai, už kuriuos mokama kompensacinė išmoka pagal KPP veiklą „Ražienų laukai per žiemą“:

• nupjovus javus, laukai paliekami neaparti iki kitų metų kovo 1 d.;

• įsipareigotame plote nenaudoti pesticidų ir herbicidų po derliaus nuėmimo;

ražienų nekalkinti ir neskusti;

• ražienų laukuose sužėlusių augalų nešienauti ir (arba) nesmulkinti.

Taip pat būtina laikytis papildomų reikalavimų:

Veiklą vykdyti ne didesniame kaip 30 proc. ražienų laukams tinkamų augalų rūšių plote. Didžiausias neapartas ražienų plotas, už kurį skiriama parama dalyvaujant veikloje, – ne didesnis kaip 50 ha. Pareiškėjams, kurie tiesioginėms išmokoms gauti deklaruoja iki 10 ha žemės ūkio naudmenų, ražienų plotas, už kurį skiriama parama dalyvaujant veikloje, yra neribojamas.

Kasmet per žiemą ražienų plotas gali būti paliekamas vis kitoje vietoje, tačiau pagal veiklą įsipareigotas plotas kiekvienais metais neturi mažėti.

Pagal veiklą įsipareigotame plote po derliaus nuėmimo reikia sutvarkyti šiaudus, surišti į ryšulius (ritinius) ir išvežti iš lauko arba susmulkinti ir paskleisti juos dirvos paviršiuje.

Išmokos dalyvaujantiems KPP veikloje „Ražienų laukai per žiemą“ mokamos už ne mažesnį kaip 1 ha žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotą bei už ne mažesnį kaip 1 ha lauko plotą. Už tą patį plotą, už kurį mokama parama pagal veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, negali būti mokama ir žalinimo išmoka.

Agrobite inf.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: